Gdzie jest termostat w Vectrze 1,6 93r ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Jako ze pierwszy raz na forum - to i klaniam sie unizenie A i pozdrawiam zarazem.

Moja Vectra (1,6 podstawowa wersja 93 rok - jednopunkt - GL albo GLI bodajze) cos slabo grzeje - wyglada na to, ze to problem termostatu.

Czy wiecie moze gdzie go znajde?
Czy bedzie w okolicach pompy wody - i trzeba ruszac rozrzad? Czy moze jest gdzies indziej ?

A drugie pytanie - czy to,ze z konsoli srodkowej leci zimne powietrze-to standart? Czy moze jest cos nie tak ?Wiem, ze w kadetach tez tak bylo - ale jako ze zimno w aucie-to mi to przeszkadza - a moze jest np. jakas spirala przy dmuchawie walnieta ?

Mozecie mi pomoc?
Pozdrawiam wszystkich !

Mirek
  
 
Cytat:
2004-01-07 11:51:44, mirekl pisze:
Czy wiecie moze gdzie go znajde?
Czy bedzie w okolicach pompy wody - i trzeba ruszac rozrzad? Czy moze jest gdzies indziej ?


Gdzies indziej... Gorny waz z chlodnicy do silnika wchodzi przez kawalek metalowej
rury... To jest obudowa termostatu...

Cytat:
A drugie pytanie - czy to,ze z konsoli srodkowej leci zimne powietrze-to standart? Czy moze jest cos nie tak ?Wiem, ze w kadetach tez tak bylo - ale jako ze zimno w aucie-to mi to przeszkadza - a moze jest np. jakas spirala przy dmuchawie walnieta ?


Walkowane z 15 razy... Poszukaj...
Tak to standart, tak ma byc....
Jaka spirala????
  
 
Cytat:
2004-01-07 12:07:47, slawek_szcz pisze:
Cytat:
2004-01-07 11:51:44, mirekl pisze:
Czy wiecie moze gdzie go znajde?
Czy bedzie w okolicach pompy wody - i trzeba ruszac rozrzad? Czy moze jest gdzies indziej ?


Gdzies indziej... Gorny waz z chlodnicy do silnika wchodzi przez kawalek metalowej
rury... To jest obudowa termostatu...

Cytat:
A drugie pytanie - czy to,ze z konsoli srodkowej leci zimne powietrze-to standart? Czy moze jest cos nie tak ?Wiem, ze w kadetach tez tak bylo - ale jako ze zimno w aucie-to mi to przeszkadza - a moze jest np. jakas spirala przy dmuchawie walnieta ?


Walkowane z 15 razy... Poszukaj...
Tak to standart, tak ma byc....
Jaka spirala????


potwierdzam
i radzę wymień czujnik temp.(w kręcony obok termostatu )
termostat pewno dobry !!!
czujnik można sprawdzić badają c rezystancję (opór)
ale dokładnie nie pamiętam przedziałów
pozdro
  
 
Aby wymienić termostat będziesz musiał zdjąć pasek rozrządu i koło wałka rozrządu.
  
 
Cytat:
2004-01-07 12:38:16, Maz pisze:
Aby wymienić termostat będziesz musiał zdjąć pasek rozrządu i koło wałka rozrządu.


MAZ... SERIO ????
ale jaja!!!
1.8 da się rozebrać silnik śrubokrętem!! ha! ha !
  
 
Dzieki za wszsytkie odpowiedzi ....
Chociaz po przedostatniej odpowiedzi zwatpilem .....
Zaraz koniec pracy-mozna isc szukac ....

Ale jesli to mialby byc rozrzad-to za cienki jestem ...

Gorny waz od chlodnicy - chodzi Ci o ten z lewej strony (od strony paska i pompy) - i w tym wezu ??
Da sie to w miare latwo wymienic ??

Szkoda tez ze nigdzie nie ma o wartosciach oporu czujnika ....

jeszcze raz dzieki. pozdrawiam.

  
 
jak poczekasz do jutra to ci zarzucę z książki!!
  
 
Koszt czujnika o którym mowa to 10 - 20 zł.
  
 
Cytat:
2004-01-07 12:38:16, Maz pisze:
Aby wymienić termostat będziesz musiał zdjąć pasek rozrządu i koło wałka rozrządu.


Eee... mialem taki sam silnik w kadecie y wymianialem termostat
bez sciagania paska.
Fakt ze trzeba sie bylo troche narzezbic ale da sie to zrobic