Wymiana elektroniki w prostej instalacji LPG

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Hej,

Mam Espero z instalacją założoną przez poprzedniego właściciela ze śruba zamiast silnika krokowego. Generalnie nie ma z nią problemów, ale dobija mnie instalacja elektryczna tego ustrojstwa, której zdarza się niekontaktować.
Maży mi się wymiana: przełącznika, emulatora wtrysków może jakiś emulator sondy lambda (wiecznie pali się chk engine).
Czy ktoś z Was wie gdzie znaleźć można schemat instalacji elektrycznej i odpowiednie części?

pzdr
Maciek
  
 
A dokładnie jaka to instalacja, typ reduktora itp.
  
 
Reduktor jest Lovato, mieszacz cholera wie jaki . W gruncie rzeczy cała instalacja to reduktor rurki i mieszacz (no i zawór) + nieszczęsna niekontaktująca "elektronika" odcinająca wtrysk i nic więcej.
Zestaw w sumie nie zawodny (zrobiłem 70kkm) ale zdaża mu sie np puszczac jednoczesnie benzyne i gaz co powoduje niezle szarpanie dopóki nie porusza się kablami

pzdr
Maciek
  
 
Reduktor jest Lovato, mieszacz cholera wie jaki . W gruncie rzeczy cała instalacja to reduktor rurki i mieszacz (no i zawór) + nieszczęsna niekontaktująca "elektronika" odcinająca wtrysk i nic więcej.
Zestaw w sumie nie zawodny (zrobiłem 70kkm) ale zdaża mu sie np puszczac jednoczesnie benzyne i gaz co powoduje niezle szarpanie dopóki nie porusza się kablami

pzdr
Maciek
  
 
witam.
najprawdopodobnie nie masz dobrych styków elektrycznych w instalce tzn. bez lutowań . sprawdz to . a szczególnie te od emulatora. chek będzie się świecił bez elektroniki bo czyta różnice w mieszance przekraczające dopuszczalne normy.
  
 
Pewnie kwestia okablowania. Niestety większość warsztatów dość niechlujnie montuje wiązki przewodów.
  
 
Moze dobrym wyjsciem bedzie poprawienie wszystkich uzywanych w instalacji polaczen.Po co robic sobie niepotrzebne koszty.jak i to nie pomoze to cos sie wymysli.
  
 
Popieram. Najpierw poszukajmy, a potem dopiero wydawajmy kasę.
  
 
Wielkie dzięki, przeczyściłem styki przy emulatorze wtrysku - i jak na razie jest ok.

Pozdrawiam!!!
Maciek
  
 
mac maciek za poradę duże piwooo.