Problem?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.Dzisiaj zrobilem 140 km.na gazie chodzi super,zapala za pierwszym razem,nie gasnie,obroty nie faluja trzymaja sie w granicy 850-900/na biegu jalowym/w czasie jazdy po rozpedzeniu do 120 km i wlaczeniu na luz nie gasnie,wydaloby sie,ze jest wszystko ekstra a ja sie czegos czepiam,otoz denerwuje mnie ta kontrolka awarii wtrysku ciagle swieci,ale tylko na gazie na benzynce wszystko jest ok,mam pytanie czy to jest normalne jezeli tak to nie ma co sobie zawracac glowy,czy z tym udac sie do gazownika? Silnik 1.6ie/jednopunktowy wtrysk/,instalacja BRC z centralka 628,mixserem 10050 ABIMEX,sterownikiem sondy lambda "MINI.L" Pozdrawiam
  
 
Emulator lambdy sprawia, że ECU traktuje jazdę na LPG jako uszkodzenie wtrysków. Ja bym pojechał do warsztatu, bo instalka jeszcze chyba na gwarancji?

BTW czytalem ostatnio, że to wszystko co mamy na schematach (czujniki, przepływomierze, komputery itp.) to w wielu przypadkach upiększanie sprawy przez producenta. Większość z tych bajerów nie do końca działa, szczególnie przy najnowszych modelach. Stąd co jakiś czas doniesienia, że jakaś tam firma zaprasza do warsztatów posiadaczy modelu X, bo...
  
 
Moze zabraklo emulacji wtrysku i kompek sie dopomina?
  
 
nie są to moje słowa tylko kolegi wiec prosze nie krzyczeć jeśli się myle
w jego pegoucie 405 sprowadzomym z Kaliforni zamontował gaz i zały czas na gazie świeci mu się kontrolka "check engine" czy jakoś tak (sprawdź silnik dosłownie) ona sie swieci jak silnik jest uszkodzony. Gazownicy powiedzieli mu że tak się musi świecić bo zeby zamontować gaz musieli costam obejść i oszukać silnik. Jak auto chodzi na gazie to komputer widzi to ja awarje. Drugi kolega osiedle obokma tez ze stanów sprowadzonego chewroleta. i ma identycznie też mu sie swieci ta kontrolka. nie wiem czy tak trzeba w kazdym samochodzie czy tylko amerykańcy tak maja
  
 
witam . rino wszystkie samochody z usa po 95 roku mają system EOBD taki który w europie wprowadzili po 2000 roku. powinien być emulator EOBD ale w amerykańcu nie ma się czym przejmować bo komputer samochodowy nie '' oszaleje''.
  
 
Witam.Dzisiaj zauwazylem,ze lampka swieci tylko w polozeniu auto/zapala na benzynie a przelacza sie na gaz po osiagnieciu obrotow-2500/,nie swieci jezeli samochod jedzie tylko na gazie lub tylko na benzynie.
  
 
Dzisiaj zapytalem sie Przedstawiciela Firmy,ktorej urzadzenia do instalacji gazowej w moim samochodzie montowali gazownicy czy jest to normalne,ze swieci kontrolka "check engine" otrzymalem odpowiedz,cytuje:"w kazdym razie ta kontrolka nie powinna sie swiecic,bo komputer benzynowy lapie bledy i moga byc problemy na benzynie",zadalem nastepne pytanie co w takim razie mam robic i jakie moga byc te problemy,ale na to pytanie juz nie otrzymalem odpowiedzi.Wiec mam prosbe do kolegow z forum,moze ktos mi wytlumaczy jakie to moga "byc problemy".Pozdrawiam
  
 
puter moze wejsc w tryb "awaria" i bedzie chodzi l na nastawach "bezpiecznych" a nie na normalnych... co zazwyczaj konczy sie gorszymi osiagami oraz wiekszym zuzyciem.
  
 
...paliwa i silnika.
  
 
a jak tego uniknac?
  
 
witam.
jeśli to masz ABIMEX to zmostkuj styki AiB w gnizdzie diagnostycznym i odczytaj kody błędów. dłóższy błysk kontrolki CHEK to diesiątki a krótsze to jedności. te same kody powtarzają sie trzy razy i przechodzą do następnego kodu. napisz to ci odpowiem.