Termostat na wyższą temperaturę

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jeszcze trochę pospamuję.

Kupiłem termostat niby "gates", a faktycznie na obudowie jest napis "carolstat" - czyli chiński vernet. Jak to bywa z tymi produktami - praktycznie nie działa, cały czas pokazuje temperaturę na żółtym polu, podczas, gdy powinna być trochę dalej niż w połowie. Silnik jest więc permanentnie niedogrzany, chyba, że padł mi czujnik temperatury - w polonezach to zazwyczaj się nie psuje, nie wiem, jak w ładzie, ale wykonam test jak pożyczę pirometr - w jakiej temp. puszcza obieg.

Przy czym 80 stopni jak na dzisiejsze czasy i oleje, to dość słaba temperatura otwarcia termostatu. Poszukałem zamienników na wyższą temperaturę, ale wszystkie są niedostępne:

https://www.iparts.pl/auto-czesci/termostat,lada,toscana-2107-1982-05-2012-05,1500,63-1855-3044-100095.html

Czy istnieją może zamienniki od innego auta, na wyższą temperaturę, pasujące w miejsce oryginalnego?
  
 
Nie mając wielkiego wyboru kupiłem termostat "Gates TH14687" na 87 stopni od łady samary. Różni się dodatkowym króćcem, który będę musiał zaślepić, ale poza tym nie różni się od fabrycznego. Wszystkie "dedykowane" były tylko na 80 stopni.
  
 
Od Samary nie będzie pasować, bo ma w inną stronę kierunek przepływu cieczy.