ALLEGRO i inne -ładne ciekawostki do kupienia - Strona 353

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Szredzka wersja
  
 
Skojarzenia odnośnie miejscowości mam takie ,Szczepańcowa-szrot-skup-sprzedaż części .Czy to tyczy się tego samochodu ? nie wiem, wiem że z tej miejscowości było swego czasu dużo części używanych do Łady a ja mimo bliskiej odległości nie skorzystałem ,miałem jakieś takie muchy w nosie i nerwowe tiki lewego oka.
  
 
A taka Samara to bardzo awaryjna jest? Jak to sie ma do awaryjnosci 2107?
  
 
Gotowa Rajdówka do wzięcia od zaraz
  
 
Cytat:
2018-07-20 19:53:57, NaczelnyFilozof pisze:
A taka Samara to bardzo awaryjna jest? Jak to sie ma do awaryjnosci 2107?


Nie wiem jak średnia, ale ja mialem 2109 1500, kupiłem zmęczona 26 letnią i bez jakichś tam remontów ( same rzeczy eksploatacyjne) w ciagu 2 lat zrobiłem 100 tys km ( mialem wtedy ponad 60 km do pracy). Jedyne z czym mialem problemy to padające aparaty zapłonowe, konkretnie urywające się kabelki w czujniki Halla. Jak masz wprawę i zapasowy czujnik to wymiana w ciagu 10 minut w nocy z latarka w zębach.
Ja Samarę sobie chwalę. Poszła na złom bo zgniła ale mechanicznie była sprawna do konca. Komfort jazdy i prowadzenie nieporównanie lepszy niż 2107, prowAdzenie jak dla mnie bajka, chyba lepsze niż większość aut jakimi jeździłem.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Cytat:
2018-07-20 20:44:49, andrzej_krakow pisze:
Nie wiem jak średnia, ale ja mialem 2109 1500, kupiłem zmęczona 26 letnią i bez jakichś tam remontów ( same rzeczy eksploatacyjne) w ciagu 2 lat zrobiłem 100 tys km ( mialem wtedy ponad 60 km do pracy). Jedyne z czym mialem problemy to padające aparaty zapłonowe, konkretnie urywające się kabelki w czujniki Halla. Jak masz wprawę i zapasowy czujnik to wymiana w ciagu 10 minut w nocy z latarka w zębach. Ja Samarę sobie chwalę. Poszła na złom bo zgniła ale mechanicznie była sprawna do konca. Komfort jazdy i prowadzenie nieporównanie lepszy niż 2107, prowAdzenie jak dla mnie bajka, chyba lepsze niż większość aut jakimi jeździłem.



Zgadzam się z każdym twoim słowem. Jeszcze dodam, że zapotrzebowanie na paliwo dużo, dużo mniejsze niż w klasycznej, a dynamika zdecydowanie lepsza. Ciszej, wygodniej, szybciej. Jedyne co mi nie pasuje, to wiek twojej samary. Raczej nie 26 a 16 lat


[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2018-07-20 21:46:50 ]
  
 
Oglądałem tą Samarę "Szwedzką" czerwoną, planowałem ją kupić dwa miesiące temu na spółkę z kolegą i zarejestrować jako zabytek. Blacharsko była w naprawdę bardzo ładnym stanie. Sprzedający ma kilka ciekawych samochodów w kolekcji, między innymi widziałem ZAZ'a Tavira, bardzo ładną Ładę 1500 na żółtych blachach, do tego Uazika, BRDM-2 i dużo innych leciwych już modeli. Prowadziła się też bardzo ładnie Miernikiem też ją całą obleciałem ale nic ciekawego po za dwoma małymi zaprawkami nie znalazłem.
  
 
Cytat:
2018-07-20 21:44:04, SzokoLada pisze:
Zgadzam się z każdym twoim słowem. Jeszcze dodam, że zapotrzebowanie na paliwo dużo, dużo mniejsze niż w klasycznej, a dynamika zdecydowanie lepsza. Ciszej, wygodniej, szybciej. Jedyne co mi nie pasuje, to wiek twojej samary. Raczej nie 26 a 16 lat [ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2018-07-20 21:46:50 ]


No racja, w 2006 r miała 16 lat 😉

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Cytat:
2018-07-20 21:48:01, Leopard74 pisze:
Oglądałem tą Samarę "Szwedzką" czerwoną, planowałem ją kupić dwa miesiące temu na spółkę z kolegą i zarejestrować jako zabytek.



Cos mi tu smierdzi. Jak rejestrtowac jako zabytek skoro auto juz na żółtych tablicach? Chyba nie da sie wrócić do zwyklych. Pozbawic Państwo zabytku?! Jak to tak

Zastanawia mnie fakt : w jakim stopniu rzeczoznawca zna się na radzieckiej motoryzacji? Czy w dowodzie czy czym kolwiek wpisał werska Szwedzka? Bo posługiwanie się takim terminem w naszym środowisku wywołuje uśmiech i zdenerwowanie. Jak ja napisze na szybie antysosnowiec to napisze mi ze to wersja antysosnowiecka? Co jesli chodzi o zmiane wnetrza? Powierzchniowo zabiera to min 30% calego samochodu, a na żółte blachy trzeba mieć 91 czy 95% oryginału.
  
 
Jak oglądałem ją jakieś 2 miesiące temu nie miała jeszcze żółtych tablic więc co jest wpisane w dowodzie już na żółtych tablicach to nie mam pojęcia . A co do terminu "Szwedzka" dałem go w "" i użyłem tylko dlatego, ponieważ tak było napisane w ogłoszeniu i aby było wiadomo o której samarze mowa

A tu kilka zdjęć z oględzin:
(W ogłoszeniu właściciel udostępnił rejestracje więc mam nadzieję że się nie obrazi że ich nie ukryłem, zwłaszcza że jeżeli jest już na żółtych to rejestracja i tak jest nieaktualna)















[ wiadomość edytowana przez: Leopard74 dnia 2018-07-21 00:26:45 ]
  
 
Cytat:





No cóż, te fotele jeszcze jako tako nie rzucałyby się tak w oczy (na minus) gdyby mielibyśmy tutaj inny kolor tapicerki. A tak... Jest jak jest.

Co do wygody Samary - potwierdzam. Miałem okazję przejechać się Samarą z chłopakami z Rawy w trakcie zlotu na Węgrzech i rzeczywiście, jest mega wygodna w porównaniu do 2107.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
unikatowe kute felgi do łady ruskie z woldzwagen w niemcach
  
 
Coś Pan pierdoli, bo z tego co ja wiem, to rajdowe felgi nie posiadają dekielków
  
 
Pisze z sensem: " z cywilnej Lady ale nadające się do rajdów"

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Też piszę, że są ruskie, KUTE. A ja nigdy takich nie widziałem, co też nie oznacza, że nie mogą też takie istnieć. W każdym razie, każda ruska kuta felga występuje bez dekielka, z prostych przyczyn, waga.
  
 
to są felgi z vweja
  
 

5-ramienna na aucie to na pewno rosyjska "vsmpo" (tzw. ruska kuta) диски ВСМПО
6-ramiennych takich nigdy nie bylo w asortymencie vsmpo
  
 
Adam, z vw była 14.
  
 
ale tu jest jakis gniot.
Czy ja dobrze widze, jak sam miarka pokazuje szerokosc i jak byk jest ponad 6 cali?
Opis moze jest faktycznie do kutych ruskich 5ramiennych, ale pokazuje zupelnie co innego
  
 
Tak właśnie wygląda Felga VW