JAK ZMIENIC ZAROWKI PODSWIETLANIA KOKPITU OMEGA B

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
JAK KTOS ZMIENIAL TO PROSZE O PORADE JAK DOSTAC SIE DO TYCH ZAROWEK W ZEGARACH I W SRODKOWEJ KONSOLI
  
 
Zegary - musisz wyjąć wyloty powietrza (środkowe), pod nimi są w śruby, odkręcisz je i wyciągniesz obudowę wylotów wtedy odkryjesz pierwszą srubę zegarów, następnie musisz zdjąć obudowę górna kolumny kierowniczej - kierownica w prawo i w lewo , wtedy widac zaślepione śrubki musisz je wykręcić i zdjąć obudowę kolumny kierowniczej, dzięki temu odkryjesz koleją śrubę zegarów po wykręceniu masz zegary, ze środkiem to musisz zdjąć (wyciągnąć ze znaczną siłą) pokrętła regulacyjne (no chyba że masz klimę automat-wtedy nie wiem jak) i pod nimi zobaczysz kilka srubek jeśli już nie będzie żarówek to wtedy możesz wyjąć całą obudowę tylko ostroznie bys nie wyrwał elementow sterowania. Pzdr
  
 
WIELKIE DZIEKI ZA SZCZEGOLOWE INSTRUKCJE !!!


  
 
a jakie sa te zarowki do podswietlenia. czytalem ze sa jakies stozkowe 1W 1.5W 2W i 5W to juz w koncu nie wiem jakie kupic bo chce wymienic...
I jeszcze jedno bo nie moge znalezc...
jak wymienic podswietlenie opuszczania szyb el. kolo lewarka zmiany biegów i przy sterowaniu nawiewem...

dzieki za wszystkie informacje...
Pozdrawiam
Łukasz
  
 
"2002-10-23 07:28:17, Gallus pisze:
ze środkiem to musisz zdjąć (wyciągnąć ze znaczną siłą) pokrętła regulacyjne"


zeby nie bylo, probowalem i nic anie chce na sile bo moge cos urwac itp
  
 
dwa cieknie i w miare dlugie srubokrety w nawiewy wkladasz z dwoch stron i wyciagasz. i tak postepujesz z dwoma. Jak masz climatronik to jest opis w poradach jak zdjac panel srodkowy.
  
 
a jakie zaroweczki kupic?? i ile?
  
 
Cytat:
2009-03-01 12:05:34, MionicK pisze:
a jakie zaroweczki kupic?? i ile?


W zegarach jest chyba 4-5 zarowek jakie to nie pamietam. wyjmiesz to zobaczysz. a podswietlenie cliamatronika to tylko z oprawkami sa do kupienia i seryjnie chyba 2 watowe albo jeszcze mniejsze. symbolu tez nie pamietam. wyjmiesz i podlecisz i kupisz.
  
 
takie znalazlem na allegro... to moga byc te???

http://allegro.pl/item566697691_zarowki_led_bezcokolowe_t10_12v_warszawa.html
  
 
nie wiem jak jest w wersjach z analogowym sterowaniem nawiewem, ale w climatronic'u jest taki rodzaj żaróweczek żarówki
Ja też chcę sobie podświetlenie wymienić i chyba nastąpi to w przyszły weekend
mała korekta............Miały być te żaróweczki =P

[ wiadomość edytowana przez: Elektryk20 dnia 2009-03-01 15:15:23 ]
  
 
Powitac szanowne grono... Po wielkich trudach udalo mi sie zmienic to podswietlenie (chcialbym wkleic fotki ale nie wiem jak ) jak sie okazalo mialem jakies trzy duze zaroweczki (inne niz np do strzalek kierunkowskazow bo tam sa male). odradzono mi zmienianie zarowek w kontrolkach kolega mi mowil ze check bedzie mi sie caly czas swiecil i takie tam poniewaz jesli jest dioda to prad nie czuje oporu na diodzie i bedzie swiecila czy cos takiego... no ale mniejszosc... mam pytanie co musze zrobic tak na chlopski rozum zeby te zaroweczki(diody) w zegarku i termometrze zaczely swiecic?... Jak wsadze diode to nie swieci sie nic ani temperatura ani godzina...

Pozdrawiam...
  
 
..a biegunowość diody zgodna z +/- ??
  
 
  
 
Tam gdzie jest problem z wymianą żarówki lub diody (np w przełącznikach) można to obejś w prosty sposób. Od wewnątrz można pomalowa najlepiej foliopisem. Mam tak zrobione u siebie w zafirce. Przełaczniki ładnie są podświetlone na czerwono.
  
 
..Zdjecia poprosze bo to jakas rzeźba made by marker!
  
 
ja zmienilem u siebie podswietlenie na bialo a wskazowki pomalowalem lakierem do wskzowek na pomaranczowo... z tym podswietleniem moze byc ciekawe... tylko nie wiem czy dostane foliopis w bialym kolorze lub szary lub cos w ten deseń... i czy da rade pomalowac zarowke??? i jaki da to efekt...???

Pozdrawiam...
  
 
a propo tych moich nie swiecacych diod... te ktore mialem w kierunkowsakzach wsadzielm w zegarek i tez nie swieci... a te ktore byly w zegarku wsadzilem do kieruknow i swieca... kurde o co chodzi???
  
 
czy ktos moze mi odpowiedziec jak ma to zrobic zeby te diody swiecily???
  
 
Kolego diody maja swoja polaryzacje, czyli plus i minus. Musisz przekrecic te diode tak aby był plus do plusa i minus do minusa. Jak nie wiem, przekreć raz i spróbuj, jak nie działa to przekreć tak aby zamienic stronami te łopatki metalowe i powinno działac!
  
 
Cytat:
2009-04-02 23:46:47, hammet1 pisze:
przekreć raz i spróbuj, jak nie działa to przekreć tak aby zamienic stronami te łopatki metalowe i powinno działac!




zrobilem jak radziles i nic... wiec co to moze byc... mialem ich z 10 i nie wierze ze kazda byla zepsuta...