MotoNews.plrejestracja | zaloguj się 
Motoryzacja bliżej Ciebie 
Samochody, motoryzacja, opinie
forum klubowedołącz do klubulista klubowiczównasze samochodyclub assistance

Zacznij nowy temat  Temat został zamknięty

Hamulec ręczny

Moderowane przez: GSI
 Forum » Opel Klub Polska » Hamulec ręczny
 « Starszy wątek | Nowszy wątek »
Szukaj na forum: 

Sortuj posty wg daty: 
rosnąco malejąco
 >> wyświetlony od najstarszych postów <<
 Autor
 Hamulec ręczny 
biadun

Opel Vectra B
Łomża

2004-02-26 09:40:30^

W moim Oplu Vectra B nie działa prawidłowo hamulec ręczny, a objawy są następujące:
- po zaciągnięciu hamulca i próbie ruszenia do przodu wszystko jest OK trzyma tak mocno, że zablokowane koła ciągną się po podłożu
- gdy natomiast jadę do tyłu ten sam hamulec nic nie trzyma, dosłownie nic bo próbowałem na równej drodze i sam dałem radę popchąć samochód do tyłu

Dodam, że są to hamulce tarczowe przód i tył, a z tyłu ręczny działa na zasadzie dodatkowych szczęk w małym bębnie

Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie

2004-09-25 11:52

Skee

Vel Satis
Jaworzno

2004-02-26 10:14:38^

Może nie tyle że działa nieprawidłowo co jest słabo naciągnięty

Gdy jedziesz do przodu to zablokowane koła są ciągnięte po asfalcie i jest w miare ok lecz gdy jedziesz do tylu cały ciężar auta opiera się na tych kołach i gdyby ręczny trzymał na maxa to koła napędowe kręciły by się w miejscu. To tak jak być ciągnął coś ciężkiego bo pchać się nie da.

2011-02-24 20:21

LUK

CiViC
wołomin

2004-02-26 10:20:14^

Skee, powiedziałeś to tak dobrze, że nic dodać, nic ująć!!!
biadun, a ta tarcza z małym bębnem to się nazywa TACZOBĘBEN.

Pozdrawiam

fachman

Opel Vectra 1,6i
Białystok

2004-03-14 20:19:25^

Czy samemu da się naprawić hmulec ręczny
Wygląda jakby zerwała sie linka z dźwigni: dźwignia przemieszcza się z góry na dół praktycznie bez żadnego oporu, od ogranicznika do ogranicznika.
Co trzeba rozebrać aby zajrzeć co pękło

SEAMAN

Opel Vectra A 1.7D
Gliwice

2004-03-14 21:32:13^

Najpierw sprawdz czy Ci nie wisi pod samochodem linka.Jak tak to zobacz ktora Ci sie zerwala.Sa generalnie dwie.Jedna jest krotka a druga dluga.Mozesz przy okazji obydwie wymienic i bedziesz mial spokoj.Zamocowanie to banal.Trzeba tylko rozebrac z tylu bebny bo inaczej linki nie zaczepisz.Najlepiej wjedz na kanal i zajrzyj pod autko.Powinienes wszystko zobaczyc co i jak.Powodzenia

2010-05-14 21:52

Bufi (S)
RegionAdmin

Omega B kombi automat
Zabrze

2004-03-14 21:59:06^

Najczęściej pęka linka hamulca ręcznego od rozdzielacza do kół tylnych, więc patrząc spod dołu samochodu powinieneś zlokalizować usterkę. Zresztą i tak jest zalecane wymieniać linki hamulca ręcz. co jakiś czas tak samo jak płyn hamulcowy, tylko u nas w Polsce się tego nie przestrega.
Ja też tego nie stosuję jeśli nie będe miał takiej potrzeby.

2010-07-05 18:45

scoodie
RegionAdmin

Viki B CDX
Lublin

2004-03-15 00:09:56^

polecam sprawdzic przed kupnem nowych linek mocowanie bowdenu w ktorym linka jest umieszczona. jesli takie mocowanie sie urwie (tak jak u mnie) to bowden sie nie bedzie opieral nigdzie wiec mozna machac sobie recznym do bolu i nie zlapie. linka nie bedzie wisiala pod samochodem bo jest caly czas w bowdenie przelozonym przez metalowa tulejke (o ktora on ma sie opierac) zaraz za wyjsciem linki z kabiny (u mnie wychodzi jedno ciegno, pozniej jest lacznik w ksztalcie litery S, nastpenie drugie ciegno, wchodzi w bowden umocowany na tulei, leci do belki poprzecznej miedzy kolami z tylu, tam jest lacznik z regulacja naciagu (2 klucze plaskie 5.5 i 11) ) i pozniej jeszcze na zaczepie gumowym. jesli nie trzyma wlasnie na tej tulei to sie trzeba pobawic z zamocowaniem. u mnie jest to tak: bowdem zaczyna sie metalowym zgrubieniem, na tym zgrubieniu opiera sie podkladka, ktora jednoczesnie zapiera sie o tuleje metalowa, jednak jest ona jakos kijowo zamowana z drugiej - wazniejszej strony. wlasnie tutaj jak nie bedzie trzymac podkladki to bowden bedzie sobie fruwal. ja rozwiazalem to tak -> oparlem podkladke o zgrubienie na bowdenie, za podkladka zapialem metalowa opaske zaciskowa ktora podpiera podkladke i tam "przysmarowalem" migomatem. moznaby tez sprobowac sama podkladke przyspawac do tego zgrubienia.

ale sie rozpisalem. ciekawe czy ktos cos zrozumie

a jak sie linka urwie - wymienic.

2012-12-29 23:17

fachman

Opel Vectra 1,6i
Białystok

2004-03-15 19:51:29^

Cytat:
ale sie rozpisalem. ciekawe czy ktos cos zrozumie

w sumie jestem elektrykiem
ale szczęki wymieniałem sam, niedawno, na jesieni,
nie było widać pęknietych drutów ani nic w tym stylu, sam też regulowałem luz i mniej więcej kojarzę jak to działa.
Podejrzewam urwanie linki przy samej dźwigni,
jak znajde kawałek suchego asfaltu to się położę pod spód i zerknę,
na kanale byłem dosłownie kilka dni temu, na przeglądzie technicznym
urwała sie następnego dnia po nim

SEAMAN

Opel Vectra A 1.7D
Gliwice

2004-03-15 19:57:07^

tzn sama linka nie musiala Ci koniecznie strzelic.U mnie poszly akurat jej mocowania do uchwytu przy szczekach choc sama linka najgorzej nie wygladala.

2010-05-14 21:52

Darbom

Vectra
Wodzisław ŚL

2004-03-17 20:35:54^

Cytat:
2004-02-26 09:40:30, biadun pisze:
W moim Oplu Vectra B nie działa prawidłowo hamulec ręczny, a objawy są następujące:
- po zaciągnięciu hamulca i próbie ruszenia do przodu wszystko jest OK trzyma tak mocno, że zablokowane koła ciągną się po podłożu
- gdy natomiast jadę do tyłu ten sam hamulec nic nie trzyma, dosłownie nic bo próbowałem na równej drodze i sam dałem radę popchąć samochód do tyłu

Dodam, że są to hamulce tarczowe przód i tył, a z tyłu ręczny działa na zasadzie dodatkowych szczęk w małym bębnie

Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie

Ciekaw jestem co było powodem nie trzymania hamulca.Ponieważ mam to samo.Rozbierałem to-to i nic naciągałem linke i nic.Czy już się z tym uporałeś?

2006-12-27 09:35

Forum » Opel Klub Polska » Hamulec ręczny
 « Starszy wątek | Nowszy wątek »

strona głównaredakcjaforum samochodoweregulaminreklama

wiadomości motoryzacyjne - cennik nowych samochodów - autogaleria - opinie o samochodach
Copyright © 1999-2015 MotoNews.pl
Regulamin i warunki korzystania z serwisu