W ktrórym momencie zapala Wam się kontrolka rezerwy ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć

W ktrórym momencie zapala Wam się kontrolka rezerwy (vectra A - benzyna) ?
Jak na wskaźniku wskazówka jest na polu czerwonym czy wcześniej ?

Ile na rezerwie można przejechać ?
  
 
To zapewne jest inaczej w każdym egzemlarzu. Musisz sam wyczuć u siebie
  
 
Jaka kontrolka Jaka rezerwa Nie wiem jak jest u was ale u mnie czegos takiego to nie ma.Mam tylko wskaznik poziomu paliwa i tyle.
  
 
SEAMAN to tak jak ja.
Kontrolki nie posiadam, lecz wskaźnik. Ale że na gazie jeżdzę, to cały czas mam tyle samo paliwa.
  
 
HAH!!!To mam podobnie troche do Ciebie bo jak zatankuje do pelna to mi sie wskazowka podnosi do 35 litrow i sie zawiesza i jezdze 400 km z takim samym poziomem paliwa
  
 
Ja nawet niemam pojęcia jak pojemny jest bak paliwa. Swego czasu zatankowałem 15 l. paliwa i o dziwo wszystko weszło.
  
 
hehe ja mam 60 litrow
  
 
A racja, przecież na wskaźniku paliwa jest podziałka na litry i pisze tak jak byk: 60. Jaki ja jestem niemądry.
  
 
A wiecie może co się stanie jak wyjeżdżę wszystkie paliwo.

Zapewne zapowietrzy się pompa paliwa, ale czy po uzupełnieniu paliwa zdoła je zassać. Czy trzeba układ odpowietrzyć ?
  
 
...

[ wiadomość edytowana przez: piotrs dnia 2004-06-03 09:55:57 ]
  
 
Poprzedni właściciel mnie postraszył, dlatego zapytałem.
Pompa jest poza bakiem więc myślałem że może prawdę mówił.
  
 
Piotr, znowu koledzy będą sie na ciebie gniewać. Za grosz zrozumienia dla powagi problemu, a przecież benzyna rzecz ważna, bardzo ważna.
  
 
generalnie jezdzenie na oparach nie jest najlepszym pomyslem
jak benzynka za droga to albo mniej jezdzij albo nad gazem pomysl
  
 
Kurcze wbrew pozorom to problem z brakiem paliwa wcale nie jest taki blachy bo mojemu kumplowi w ESPERO jego braklo i zatarl pompe paliwa i go to calkiem niezle szarpnelo po kieszeni.
  
 
U mnie kontrolka rezerwy zapala sie zawsze za wczesnie , a tak calkiem szczerze mowiac to nie gasnie - od jakiegos czasu. Jakies zwarcie cy cus - jakos pomimo wielu prob nie moge tego naprawic, ale i tak mi to nie przeszkadza - nie dopuszczam nigdy aby wskazowka znalazla sie na czerwonym polu .


  
 
u mnie naLCD na 4 kreskach juz szarpie i tak czy inaczej trzeba zatankowac ale jak by stal i tylko silnik sobie pracowal to zeszlo by do konca i git a jak tylko przy 4 kreskach bym ruszyl gdzies jadac to juz by szarpal z braku paliwa. pozdrawiam
  
 
Jedyna rada, pilnować aby cały czas było paliwo i nie dochodziło zbyt nisko do minimum. A nie liczyć, że jeszcze przejadę kilka kilometrów.
  
 
A właśnie; jak to jest z tą kontrolką, że jest a jej nie ma w Asconie. Tzn. jest na nią miejsce, ale nigdy się nie zapala...
Tak w ogóle, na jakiej zasadzie to działa w innych modelach? Jest podłączona do tego "czujnika" od wskaźnika paliwa?

Biorąc pod uwagę, że wskaźnik jest trochę nierówno wyskalowany - przydałaby się kontrolka.
  
 
a u mnie jest o tyle śmiesznie ze mam narysowany bak znaczy ta kontrolka jest ale sie n nie swieci ale ople bardzo zadko maja ta wscibska kontrolke ale to dobrze bo chyba nikt nie lubi jak mu sie zapala wydawanie kasy hihi
  
 
Zazwyczaj, jeśli wszystko działa, jak Ci się zapali kontrolka to masz jeszcze jakieś 50 km. Tak przynajmniej było w Astrze.