Www.paradowscy.pl - zawory na zamówienie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
pisałem maila do firmy paradowskich w sprawie dorobienia zaworów ssących do 126p, o takich grzybkach jakie bym chciał i o takich kątach jakie bym chciał i otrzymałem odpowiedź:

Cytat:
Szanowny Panie!

Koszt takich zaworów wynosi 48,80zł szt./brutto. Czas wykonania takich zaworów to średnio 3-4 dni.

Jeśli byłby Pan zainteresowany dorobieniem takich zaworów prosimy o przysłanie zamówienia z pełnym wymiarem zaworów , abyśmy mogli uruchomić zlecenie produkcyjne; proszę tez podać pełny adres zwrotny.



Z pozdrowieniami

Renata Osuchowska

  
 
W Krakowie przetoczenie zaworu wg rys. technicznego to zależnie od zakładu od 10zł/szt do 100zł/8szt.
  
 
ale skoro oni robią taki zawór od nowa, to może biorą pod uwagę,że będzie słabszy i np. użyją lepszego materiału?? (tak sobie gdybam )
  
 
Dobre choć tyle, bo czasem ze znalezieniem pasujących zaworów do jakichś wynalazków bywa krucho. A co do materiału to może można im coś zasugerować(nimonic ).
  
 
Cytat:
2004-04-22 19:19:49, Krzemowy pisze:
Dobre choć tyle, bo czasem ze znalezieniem pasujących zaworów do jakichś wynalazków bywa krucho. A co do materiału to może można im coś zasugerować(nimonic ).



Sugerowałem, bo też chcę dorobić coś z nimonicu, ale Paradowscy nie maja do tej pory żadnego doświadczenia z tym stopem...
Wiecie coś o sposobie obróbki? Kucie, hartowanie, ???

Wg moich wyliczeń można zejść do ok. 50-70 PLN za jeden zawór z NIMONIC 80A. Co przy 35 euro Abartha wydaje się atrakcyjne...
  
 
Ja bede toczyl zaworki z seryjnych wiekszych z innego modelu. Albo w zakladzie albo sam, to znaczy z sasiadem tokarzem, ktory tez bedzie spasowywal wszystkie czesci silnika. To bedzie glowica EVO I wiec na poczatek bez szalenstw a w praniu wyjdzie w co trzeba zainwestowac a co sie sprawdza... Najwyzej grzybek wyladuje w komorze spalania
  
 
Zdaje sie ze Raceman chyba cos u nich robil, albo Zochu.
  
 
nie jestem dobry w rysunkach potrzebuje wymiary-rysunek zaworów do malucha, plan jest by wsadzić ssący od 700 a seryjny zostawić, ewentualnie dodać im 0,5mm wtedy też wchodzą bez większych przeróbek głowicy, ma ktoś może takiego gotowca?
  
 
9 lat 9 miesiecy i 6 dni! Mistrzostwa odkopow nabieraja rumiencow!
  
 
a co miałem nowy temat zakładać?

zanim coś napiszę to czasem poszperam i tak akurat się trafiło, choć cenę mają już inną ale nadal trzeba rysunku więc to taka aktualizacja
  
 
Cytat:
2014-10-24 09:44:08, Try3ek pisze:
plan jest by wsadzić ssący od 700 a seryjny zostawić



Chciałbym pomóc ale nie za bardzo rozumiem
  
 
Pewnie chodzi o seryjny wydechowy
  
 
chyba poprostu napisałem w zbyt dużym skrócie, ssący wielkości cc700 wydech seryjny
  
 
NA stronie Paradowskich można sobie zamówić zawór jaki chcesz. Masz tam formularz, zaznaczasz co chcesz i już :

http://www.paradowscy.pl/menu,31,zaw_niest

  
 
w tym rzecz że ja nie wiem co chce, po prostu mają być większe dużych wymagań nie mam, nie chce żadnego kosmosu ale jak już 2 w życiu urwałem to lepiej się zabezpieczyć na przyszłość.