Kontrolki na desce...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
No i się doczekałem...mam już nowe zegarki z obrotkiem ...no i teraz pytanie o kontrolki...z tyłu są rózne miejsca na żaróweczki kontrolne......w zegarku bez obrotka świeciły się od ładowania, oleju, kierunków, poduszka i światła drogowe.....patrzę teraz na te z obrotkiem i oprócz tego żaróweczki są włożone w miejsce od grzania świec (dizel ), kontrolka od zbiornika paliwa, abs i chyba no nie wiem (odwracając zegarki tyłem po prawej stronie na dole w rzędzie ierwszy od lewej.nie wiem od czego to........acha jeszcze jest kontrolka od zamkniętych drzwi........i pytanie.......czy można zostawić te wszystkie zarówki w desce, które i tak nie mają zastosowania w essim 1.6 16 V czy lepiej je usunąć bo może coś się dziać .........czy takiekontrolki od zamkniętych drzwi lub rezerwa paliwa będą teraz działać
  
 
Cytat:
2004-04-29 19:43:45, tjmdm pisze:
No i się doczekałem...mam już nowe zegarki z obrotkiem ...no i teraz pytanie o kontrolki...z tyłu są rózne miejsca na żaróweczki kontrolne......w zegarku bez obrotka świeciły się od ładowania, oleju, kierunków, poduszka i światła drogowe.....patrzę teraz na te z obrotkiem i oprócz tego żaróweczki są włożone w miejsce od grzania świec (dizel ), kontrolka od zbiornika paliwa, abs i chyba no nie wiem (odwracając zegarki tyłem po prawej stronie na dole w rzędzie ierwszy od lewej.nie wiem od czego to........acha jeszcze jest kontrolka od zamkniętych drzwi........i pytanie.......czy można zostawić te wszystkie zarówki w desce, które i tak nie mają zastosowania w essim 1.6 16 V czy lepiej je usunąć bo może coś się dziać .........czy takiekontrolki od zamkniętych drzwi lub rezerwa paliwa będą teraz działać


zostaw , ja tez zmieniałem na zegary z obrotkiem i tez bylo wiecej żarówek..nic sie nie dzieje
  
 
A czy te dodatkowe kontrolki od rezerwy i otwartych drzwi będą działać???
  
 
I jeszcze jedno pytanie.....w tych zegarkach w obecnej chwili wskażniki od paliwa i temperatury są w różnych miejscach.....czy jak zmienie zegary to te wskażniki będą pokazywać rzeczywisty stan jaki jest w samochodzie?
  
 
Cytat:
2004-04-29 20:04:18, tjmdm pisze:
I jeszcze jedno pytanie.....w tych zegarkach w obecnej chwili wskażniki od paliwa i temperatury są w różnych miejscach.....czy jak zmienie zegary to te wskażniki będą pokazywać rzeczywisty stan jaki jest w samochodzie?



Powinny się same ustawić.

Kontrole od rezerwy i np. otwartych drzwi nie będą Ci działać
  
 
Piszesz że masz kontrolkę od grzania swiec, a czy to nie jest przypadkiem licznik od diesla?? bo jeśli takto obrotek może się nie pokrywać gdyż diesle kręcą się niżej niż benzyniaki ktore skale maja do 7 tys
a diesle do 5 albo 6 nie pamietam
  
 
Czy na oko można rozróżnić, które zegary są od benzyniaka a które od diesla ???
  
 
ja też mam żarówkę od świec żarowych, a obrotek mam do benzyniaka.
Można to tym odróżnić, że więcej cyferek jest w obrotku od benzyniaka. chyba do 7 tys obr/min. w dieslu mniej
  
 
Cytat:
2004-04-29 19:43:45, tjmdm pisze:
No i się doczekałem...mam już nowe zegarki z obrotkiem ...no i teraz pytanie o kontrolki...z tyłu są rózne miejsca na żaróweczki kontrolne......w zegarku bez obrotka świeciły się od ładowania, oleju, kierunków, poduszka i światła drogowe.....patrzę teraz na te z obrotkiem i oprócz tego żaróweczki są włożone w miejsce od grzania świec (dizel ), kontrolka od zbiornika paliwa, abs i chyba no nie wiem (odwracając zegarki tyłem po prawej stronie na dole w rzędzie ierwszy od lewej.nie wiem od czego to........acha jeszcze jest kontrolka od zamkniętych drzwi........i pytanie.......czy można zostawić te wszystkie zarówki w desce, które i tak nie mają zastosowania w essim 1.6 16 V czy lepiej je usunąć bo może coś się dziać .........czy takiekontrolki od zamkniętych drzwi lub rezerwa paliwa będą teraz działać



Wszystko jest dosprawdzenia- jeżeli masz TIS, umiesz czytać schematy i masz dość cierpilwości na sprawdzanie wtyczek.
Miłej zabawy!
  
 
A cio to jest TIS?
  
 
No właśnie.......cio to
ps. jeśli do 7 tyś to wszystko oki.......to licznik od benzyniaka.......zresztą tak było powiedziane w tytule aukcji
  
 
Kontrolka od swiec zarowych w niektorych essich dziala tez jako kontrolka ssania, jesli ma reczne i u mnie tak wlasnie dziala.
  
 
Cytat:
2004-04-29 22:18:30, mss pisze:
Kontrole od rezerwy i np. otwartych drzwi nie będą Ci działać



no chyba ze sobie podciagniesz kabelki i beda swiecic
  
 
A ja mam predkosciomierz do ponad 240, obrotomierz do 7tys i kontrolke grzania/ssania w miejscu gdzie chyba powinna byc kontrolka swiatel. Kontrolka ta swieci jak wlacze swiatla, tzn w porownaniu z reszta kontrolek zarzy sie... To jest normalne? Poza tym na gorze zegarow po lewej jest kontrolka od kierunkow a po prawej od dlugich, tyle, ze po prawej jest jakby miejsce na kolejne kontrolki. Tak ma byc?