Hak holowniczy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam zamiar zamontować hak holowniczy do TOYOTY COROLLY
WAGON i mam różne koszty od 1000 do 1350 czy może ktoś mi
podać konkretny koszt w serwisie bo mam samochód na gwarancji.
  
 
Hej.
Nie mam pojęcia ile kosztuje taki hak w ASO - moze warto podzwonić.
Ale podana przez Ciebie cena mnie przeraża. Sam to ostatnio przerabiałem. Zapłaciłem niecałe 400zł z montarzem. Hak polski nieskładany - to fakt. Składane były jednak droższe o 100-200zł ale nie kosztowały 1400zł !
A hak jak hak. Już się sprawdził.
Pozdrawiam.
  
 
Cytat:
2004-05-02 20:33:51, MisiekII pisze:
ale nie kosztowały 1400zł !
A hak jak hak. Już się sprawdził.
Pozdrawiam.



Niestety W ASO tyle właśnie kosztuje ,trochę chore ceny
  
 
A jam właśnie ściągnął i wala mi się po piwnicy. Jest nieskładany i waży chyba z 15 kg. Może popedzę na złom jak na paliwko zabraknie.
  
 
Hak kosztuje w tej chwili w promocji do COROLLY WAGON 1150
do końca czerwca (hak 619zł, wiązka przewodów 180, robocizna 350zł) bez promocji 200zł drożej aktualne ceny w ASO.
  
 
Ja kupiłem dziś hak w sklepie. Nieoryginalny ale z demontowalnym hakiem. Montaż wydaje się prosty. Gorzej będzie z elektryką.
Czy jest w aucie kostka elektryczna do montażu wiązki haka?
  
 
Cytat:
2009-10-16 13:48:15, panjarekp pisze:
Ja kupiłem dziś hak w sklepie. Nieoryginalny ale z demontowalnym hakiem. Montaż wydaje się prosty. Gorzej będzie z elektryką. Czy jest w aucie kostka elektryczna do montażu wiązki haka?


Dobry hak to jest z Brinka,reszta to badziewia.
Tomet to juz krol popeliny.
Podlaczenie to banal.
Montaz haka moze trwac godzine jezeli wszystko pasuje.
Tanie haki przewaznie nie pasuja a Tomet to juz wogole nie pasuje -palnik Barbura i 8 godzin stekania i walenia.
Wiazke haka trzeba lutowac do instalacji lamp tylnych.
Dostarczone w komplecie szybkozlaczki nalezy zaraz po odpakowaniu umiescic w kuble na smieci,aby uniknac problemow w niedalekiej przyszlosci.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Brink to dobra firma. Niestety do Corolli e12 kombi nie produkują haków (przynajmniej ja nie znalazłem w ich ofercie). W wersji kombi montaż jest trudniejszy, trzeba zdjąć zderzak i wyciąć w jego dolnej części prostokąt o wymiarach 70x150 mm.
Ja kupiłem hak Steinhofa.
Zaraz się zabieram za jego montaż.
Poinformuję jak pasuje i czy miałem trudności z montażem.
  
 
czekamy na recenzje, ja myslalem wlasnie o steinhofie albo o auto-haku.
Jakie ceny ?
  
 
Cytat:
2009-10-17 07:11:56, panjarekp pisze:
Brink to dobra firma. Niestety do Corolli e12 kombi nie produkują haków (przynajmniej ja nie znalazłem w ich ofercie). W wersji kombi montaż jest trudniejszy, trzeba zdjąć zderzak i wyciąć w jego dolnej części prostokąt o wymiarach 70x150 mm. Ja kupiłem hak Steinhofa. Zaraz się zabieram za jego montaż. Poinformuję jak pasuje i czy miałem trudności z montażem.




to mozna sobie samemu zamontowac?? myslalem ze hak trzeba w dowod wbijac...
  
 
trzeba wbijac ale jak samemu to moga szukać kwadratowych jajek a jak serwis to raczej nie ogladaja instalacji i montażu haka.

Hak musi byc demontowalny bo w EU i niektorych krajach jest obowiazek demontazu haka u nas mozna jeszcze jeździc z hakiem caly rok chyba..
  
 
Hak założony. Kupiłem taki: http://je.pl/8kkz
Kosztował mnie trochę taniej (mam znajomego w sklepie).
Nie było problemu z montażem ale trzeba mieć garaż z kanałem i trochę narzędzi. Dysponuję kanałem, wyżynarką i kompletem kluczy. U mnie było trudniej, poniewaz mam w zderzaku czujniki cofania.
Hak ma demontowalną część sprzęgową. Prezentuje się dobrze.
Nie podłączyłem jeszcze elektryki. Trochę nie podoba mi się sposób montażu jaki oferowany jest przez producenta wiązki. Polega on na łączeniu przewodów haka z przewodami z tylnych lamp za pomocą specjalnych złączek, które zaciska się jedncześnie na dwóch przewodach złożonych równolegle.
Wolałbym to zrobić za pomocą, złączek coś na wzór łączenia radia.
O znalazłem taniej :
http://tnijlink.pl/1440/
  
 
Ja swój kupiłem gdzieś na allegro może to i był auto-hak do liftbacka 94r. z przesyłką niecałe 300zł. Montaż troche dał sie we znaki, ciężko było odkrecic uchwyty do cholowania z podłużnic ,a podłączenie to pikuś chociaż u mnie ciężko było znaleźć przewód od przeciwmgielnego bo jest zamontowane w klapie. A przegląd tylko wchodzi pod spód zobaczy czy są śruby 8,8 wytrzymałosci - 30zł i jest kwitek do wydziału komunikacji, a gniazda podłączenia nawet nie sprawdzał. Najgorszy problem to było znaleźć hak bo do liftbacka to oczywiście nikt nie wie czy pasuje.
  
 
Chcę zamontować hak do ave 99 sedan. Czy ktoś miał doświadczenia w tym względzie. Interesują mnie produkty w przedziale cenowym ok. 300-500zł. Popularny serwis aukcyjny oferuje taki asortyment, ale mnie niepokoi podcinanie zderzaka, są w ogóle haki które tego nie wymagają? Jak wybrać taki żeby ewentualne podcięcie było tylko od spodu zderzaka.

Pozdrawiam
  
 
Zamontowałem hak Steinhof'a do e12 kombi. Taki jak tu http://www.sklep.steinhof.pl/index.php?products=product&prod_id=439. Zderzak trzeba było trochę podcinać, ale tego nie widać. Poza tym z tego co się zorientowałem to w innych też trzeba podcinać przy tym modelu samochodu. Ogólnie byłoby w porządku gdyby prostokątne mocowanie haka pod zderzakiem, te z 4 otworami, nie wystawało 1cm poza zderzak. Poza tym hak był kiepsko pomalowany tzn. były miejsca w ogóle nie pomalowane albo miejsca pozalewane nadmierną farbą np. na kuli haka. Hak był dość tani 320PLN, choć kierowałem się opiniami raczej niż ceną. Zalętą tego haka jest to że po wymontowaniu kuli w ogóle go nie widać (nic nie wystaje jak np. w tych z 2 śrubami), a wadą to że jest na 4 śruby a nie na 2. Elektrykę najlepiej lutować albo kupić droższą wiązkę z wtyczkami. Ogólnie gdydby nie to że wystaje 1 cm poza zderzak to powiedziałbym że dobry wybór, a samo przykręcenie do podłużnic nie jest trudne. Teraz pozostaje tylko telefon do Steinhofa z pytaniem czy prostokątne mocowanie haka ma prawidłowe wymiary, bo mocowanie wewnątrz opiera się już o bak i nie widzę żeby można to było głębiej wsadzić.

Pozdrawiam