Dziwny odgłos przy ruszaniu [Avensis 1.6 "99]

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Podczas ruszania, gdy puszczam powoli sprzęgło dochodzi do uszu jakiś dziwny odgłos (nie metaliczny) a do tego czuję delikatne wibracje na pedale sprzęgła. Nie występuje to za każdym razem, zdecydowanie częściej po przejechaniu paru kilometrów. Co to może być?
Czy już mam się umawiać do serwisu?
  
 
Mogłbys troche lepiej opisac ten dzwięk i kilka cennych słow, czy to jest wtedy gdy np ruszasz powoli z duzym obciażeniem silnika? Czy jest to takie dziwne skrzypienie?
  
 
Skrzypienie - może i to jest dobre określenie tego dźwięku. Jak powoli ruszam i wolno puszczam sprzęgło to się tak dzieje. Przy zmiane biegów 1-2, 2-3 itd jest ok.
  
 
Nie widząc i nie słysząc tego, na 99,9% sprzęgło. A carinach E uk i avensisach montowali sprzęgła valeo, były one do d... a poznawałes je po takim właśnie objawie. Po prostu, gdy chcesz ruszyc ostrzej słyszysz skrzypienie - efekt jak od układu wydechowego. Jak moja diagnoza sie sprawdzi, podam adres do przesłania dobrego alkoholu pozdrowienia
  
 
A ile taka impreza może kosztować? Do wymiany jest całe sprzęgło?
  
 
Dokładnie całe sprzegło, nikt nie zastanawiał sie co jest powodem tego zgrzytu, najprawdopodobniej tarcza ale lepiej nie ryzykowac i zmienic całe. Koszt 612 cześci japan, wymiana 260
  
 
też mam tak samo i zbieram sie do zrobienia tego już dwa lata w zasadzie nauczyłem się ruszczać bez tego efektu ale to trochę meczące
Dziegiel - jak znajdziesz jakis dobry punkt, naprawisz i będziesz zadowolony to daj cynk.
  
 
tez mialem cos podobnego, ale juz wymienilem bo mnie to troszke wkurzalo.
Naprawili mi to w serwisie na Anilinowej w W-wie.
Pozdro
  
 
Niektore Avensisy to mają od nowości, np. mojego szefa Ave od 3 lat tak rusza ze zgrzytem i poza nieprzyjemnym dzwiekiem nic sie nie dzieje. Gdzies czytalem, ze sa to jakies wibracje, bo tlumik drgan w tej badziewnej tarczy Valeo nie dziala. Jedyny ratunek to wymienic na AISIN.