FIAT125p JAMNIK - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
W niedziele dowiedziałem się ze i w Przemyślu był takowy w kolorze czarnym.
Postanowiłem przeprowadzić małe śledztwo i :
- auto było b. zaniedbane i parkowało na terenie byłej "Pomony" oraz innego zakładu przemysłowego ??
- pytając wielu ludzi dowiedziałem się że każdy kto się o nim dowiedział, przejawiał ochotę tyko zfotografowania się z nim
- zdobyłem nr telefonu do poprzedniego właściciela który ma mnie zkontaktować z obecnym właścicielem
- auto zostało sprzedane za grosze w maju tego roku do Rzeszowa i podobno przechodzi kapitalny remont
- już wiem że obecny właściciel zna wartość pojazdu i się z nim nie rozstanie
- przy okazji pobytu w Rzeszowie spróbuje zrobić parę fotek i dowiedzieć się czegoś więcej o w/w egzemplarzu, jak i pozyskać nowego członka klubu.



Jamnik byl koloru bialego. Stal tam gdzie mowisz, i tak robiono sobie z nim fotki...nawet sam sobie zrobilem ze dwie jak go stamtad zabierałem dwa lata temu...kupil go moj kolega.
niecale 3 miesice temu odkupilem go....

TAK znam wartosc smaochodu, i nie jest i nie bedzie na sprzedaz....

wlasnie zaczelismy remont...skompletowalem juz wiekszosc blach ( do wymiany jest prawie 60% oblachowania )


pozdr
  
 
Cytat:
2005-07-11 00:05:38, Qba pisze:
Jamnik byl koloru bialego. Stal tam gdzie mowisz, i tak robiono sobie z nim fotki...nawet sam sobie zrobilem ze dwie jak go stamtad zabierałem dwa lata temu...kupil go moj kolega. niecale 3 miesice temu odkupilem go.... TAK znam wartosc smaochodu, i nie jest i nie bedzie na sprzedaz.... wlasnie zaczelismy remont...skompletowalem juz wiekszosc blach ( do wymiany jest prawie 60% oblachowania ) pozdr



To wspaniale że samochód trafił w dobre ręce. Czy można liczyć na bliższe informacje - np. parę zdjęć?
  
 
Cytat:
2005-07-10 21:35:56, wioorek pisze:
Trafiłem zupełnie przypadkiem: autoportret Autor zdjęcia, Pan Jacek Chmielnicki mówi,że zrobił je w Gdańsku na ulicy Wały Jagielońskie. Rodzina jechała nad morze ze Śląska. Gdzieś tu było o jakimś brązowym,z Oświęcimia, może to ten? A może jakiś inny? P.S. Przy okazji polecam cały dział auto-portret i w ogóle ... [ wiadomość edytowana przez: wioorek dnia 2005-07-10 21:39:54 ]


A kiedy zdjecie zostalo wykonane?
Fajna fura
Adamus
  
 
Cytat:
2005-07-11 00:05:38, Qba pisze:
Jamnik byl koloru bialego. Stal tam gdzie mowisz, i tak robiono sobie z nim fotki...nawet sam sobie zrobilem ze dwie jak go stamtad zabierałem dwa lata temu...kupil go moj kolega. niecale 3 miesice temu odkupilem go.... TAK znam wartosc smaochodu, i nie jest i nie bedzie na sprzedaz.... wlasnie zaczelismy remont...skompletowalem juz wiekszosc blach ( do wymiany jest prawie 60% oblachowania ) pozdr


A co z Włochem? Jest szansa że jeszcze kiedykolwiek wyjedzie na drogi??????????

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Cytat:
2005-07-11 00:05:38, Qba pisze:
Jamnik byl koloru bialego. Stal tam gdzie mowisz, i tak robiono sobie z nim fotki...nawet sam sobie zrobilem ze dwie jak go stamtad zabierałem dwa lata temu...kupil go moj kolega. niecale 3 miesice temu odkupilem go.... TAK znam wartosc smaochodu, i nie jest i nie bedzie na sprzedaz.... wlasnie zaczelismy remont...skompletowalem juz wiekszosc blach ( do wymiany jest prawie 60% oblachowania ) pozdr


I bardzo dobrze, ze trafił w dobre ręce, a nie zintegrował się w końcu z otaczającym środowiskiem, a swoją drogą ciekawe, że wcześniej nic o nim nie wiedziałem.

ps. Qba ptyałem Cię na priva o błotniki, zależy mi nawet na odpowiedzi typu "robiłem sam wg zdjęć".
  
 
Cytat:
A co z Włochem? Jest szansa że jeszcze kiedykolwiek wyjedzie na drogi??????????




Jasne. Nie po to targalem go 700km ,ale niestety napewno nie wyjedzie w tym nadwoziu. Niestety..juz wtedy nie nadawalo sie do odbudowy....szukam wiec "dawcy" zarowno dokumentow jak i nadwozia....mam juz namierzone dwa wlochy
  
 
Kiedy? gdzieś przed 2004rokiem. Mam spytać?
  
 
Chodzi mi o to czy to pojazd lokalny i czy jeszcze mozna go szczapic na wybrzezu, czy tez raczej zablakany turysta...

Pozdr.
Adamus
  
 
Natknąłem się w sieci na zdjęcia Fiata 125p long w wersji kombi.


  
 
Ten FIAT to już tu był nie raz, ale za nim stoi Opel jakim miałem przyjemność podróżować w dzieciństwie, tylko ktoś mu dach zrobił na czarno zamiast na biało - jak miał w oryginale.
  
 
Zabierzcie mi z oczu ten karawan to jest trumnowóz a nie long- zabytek co go Norblin mógł okazjonalnie kupić za ileśtam tysięcy.

Rodzina jechała na urlop nad morze, więc trop urywa się na wielkim Śląsku. Niestety. W Trójmieście to by się dawno znalazł
  
 
a wasz nieoceniony kolega BodzioT podczas wycieczki krajoznawczej namierzyłe DF-a Jamnika w wersi Cabrio

wyżej w/w model jest trójkolorowy i znajduje sie pod TYMOWĄ

niestety nie udało mi sie zrobić fotki gdyż nie posiadąłem odpowiedniego sprzeta
  
 
A gdzieś pod Warszawą ...

  
 
Cytat:
2005-07-17 21:26:06, bodziot pisze:
a wasz nieoceniony kolega BodzioT podczas wycieczki krajoznawczej namierzyłe DF-a Jamnika w wersi Cabrio wyżej w/w model jest trójkolorowy i znajduje sie pod TYMOWĄ niestety nie udało mi sie zrobić fotki gdyż nie posiadąłem odpowiedniego sprzeta


BODEEEEEEEEEEEEEK ja tego jamnika widzialem kilka lat temu w Krakowie serio serio na Wrocławskiej chyba
BTW Bodek gdzie dokladine, bo przez Tymową czesto przejezdzam jadac do rodzinki do Nowego Sącza


[ wiadomość edytowana przez: Julo_ dnia 2006-02-15 12:25:30 ]
  
 
Cytat:
2006-02-15 12:02:18, GDA-FSO pisze:
A gdzieś pod Warszawą ... [

cos wiecej wiadomo o nim wygląda na zadbanego
  
 
tyle wiadomo, ze nie jest na sprzedaz. wlasciciel ma dwa inne karawany w stanie lekko krytycznym. jesli ktos udowodni, ze bedzie w stanie sie jednym z nich zajac to przekaze nr telefonu do wlasciciela, bo bicia piany i zwiedzajacych on nie potrzebuje.


[ wiadomość edytowana przez: PAGAN dnia 2006-02-15 18:58:58 ]
  
 
ale to sa orginalne jamniki, czy takie zakład-pogrzebowy-made? Mowiles mi o nich kiedys, ale nie pamietam jak cenowo stały -mozesz przypomniec?
  
 
nie wiem skad one sa. sa tylko domysly. trop urywa sie w MPUK w warszawie.
  
 
ten fiat stal kiedys na stegnach w wawie.
  
 
Znowuż mylita pojęcia JAMNIK i KARAWAN.
Toto na fotce jest jak najbardziej fabryczne i jest dużo mniejszym smaczkiem niźli JAMNIK.Takowe KARAWANY stworzono w większej ilości, jednak dziś są rzadkością - DF nigdy nie lubił wozić małomównych pasażerów...Tak czy owak dawniej takich Fiatów było kilka w każdym mieście.Nawet pamiętam jak mi Tato drzewiej o nich opowiadał "synku,takie one długie coby trumna weszła i nogi truposza nie zwisały przez klapę".
Fajne znalezisko, ciekawy Fiacior, super przedział sypialny, jednak nie JAMNIK sensu stricte