Witamy ... - Strona 5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
wiem wiem, napewno doprowadze go do odpowiedniego stanu. bede mial jakis problem z czesciami do niego? ile tak mniej wiecej w takim stanie jak teraz moze byc warty? nie wiem czy nie dalem za duzo? sorki za glupie pytania ale jestem nowy w tym temacie i duzo mnie interesuje
  
 
Witam wszystkich. Jestem na tym forum nowy.Jestem miłośnikiem Fiatów.Aktualnie jeżdżę na co dzień Punto I.Ale nie o tym autku chce tu pisać.Mam zamiar uratować od złomowania Fiata 127p mojego teścia.Daje mi go za darmo wraz z masą części zapasowych.Między innymi 2 silniki 3 skrzynie i wiele innych części.Autko jest z jednym z ostatnich wersji.Plastikowe zderzaki.Nakładki na drzwiach.Silnik aktualnie założony to 1050.Jeszcze do czerwca był normalnie używany na co dzień.Prze de wszystkim wymaga naprawy blacharskiej i malowania.Będę go robił sam.Jednak martwi mnie taka sprawa.Skąd brać części.?Wiem ze można wiele rzeczy dopasowywać z innych fiatów.Ale na przykład gdzie szukać progów,wahaczy przednich bo to raczej elementy produkowane tylko do tego modelu.
  
 
progi dostępne w tej chwili na allegro albo odezwij się do Janasa może jeszcze nie sprzedał swoich, wahacze też na allegro ale uważaj bo są 2 długości, musi być ten krótszy od fiorino są dłuższe a też katalogi podają jako do 127.
Co do pozostałych części blacharskich to juz gorzej, czasem coś sie trafia ale ogólnie nie jest łatwo.
  
 
No widziałem na allegro progi ale strasznie drogie.Na wiosnę kupowałem do swojego Punciaka progi to 60pare zł.Co do innych części blacharskich to będę miał prze de wszystkim do roboty podłogę.Będzie trzeba samemu dorabiać.Przerabiałem to samo w punciaku.Ech gdzie te czasy że można było dostać każdą najdrobniejszą blaszkę.Rozumie problem z blachami do 127 ale do punto z 95r już nic nie ma. Ale tak się zastanawiam czy właśnie nie kupić progów od jakiegoś fiata i powycinać fragmenty.
Co do wahaczy to jak rozbiorę to stwierdzę czy je wymieniać czy nie.Mam zamiar rozebrać go do ostatniej śrubki a potem składać wymieniając co się da.By pojeżdził jakiś czas.
Ten fiacik ma tradycyjny aparat i cewkę.Ale teściu ma do niego jeszcze aparat elektroniczny z cewką i gażnikiem.Czy warto zmienić na takowy?A jeśli tak to ma ktoś schemat jak to było instalowane?
  
 
A Ty z Lodzi, czy z Zakopanego?
  
 
Sam już nie wiem skąd Jestem na stałe Łodzianinem z dziada pradziada.Czasowo od 5 lat mieszkam koło zakopanego.Zona z Kędzierzyna Kożla.I prawdopodobnie za jakieś dwa lata tam się wyniosiemy ale już na stałe.Takie mam pogmatwane jeśli chodzi o zamieszkanie.
  
 
proponuje zalozyc juz osobny temat na forum o swoim fiacie. Tam bedziemy kontynuowac dyskusje i porady.
  
 
Na razie nie mam co zakładać tematu.Autko do wiosny postoi u tescia.Jak ruszę z odbudową to wtedy będę mógł coś konkretnego pisać i pokazywać.
  
 
Witam Klubowiczów

Od kilku dni jestem posiadaczem 127(p) MKI ' 74. Mam ambitne plany odrestaurowania "do oryginału". Niestety moje auto jest w opłakanym stanie głównie za sprawą "rudej" Jedyną, aczkolwiek (z mojego punktu widzenia) najistotniejszą zaletą tego egzemplarza jest jego kompletność. W tej chwili zabieram się za i stopniową rozbiórkę i inwentaryzacje. Zapewne za jakiś czas będę sie zwracał do Was z prośbą o porady. Na razie jestem pełen zapału... Idzie zima w garażu będzie cały czas paliło się światło....
  
 
Witamy nowego zapaleńca.Ja ze swoim zacznę wojować na wiosnę.Zimą nie mam warunków.Ale z tego co się zorientowałem to na części blacharskie nie ma co liczyć.Zostaje tylko samemu dorabiać elementy.Ale pocieszenie powiem ze jeżdzę Punto 1 z 1996 r ,i w tym roku robiłem sam progi i podłogę i do niego też oprócz progów zewnętrznych nic nie dostałem.Trzeba było elementy podłogi samemu rzeźbić.Tak ze wiek auta nie ma znaczenia.Jest coraz gorzej z częściami.Nie to co kiedyś gdzie to maluszka mogłem dostać każdą śrubkę.;-(
  
 
Witam wszystkich forumowiczów. Do "siódemki" mam ogromny sentyment. To było moje pierwsze własne auto.





citizen
  
 
Witam

Jestem Adam i od 1 czerwca jestem właścicielem Polskiego Fiata 127p z 1974 roku.

Pozdrawiam
  
 
Witam wszystkich pasjonatów Fiata 127

W przypływie retrospekcji kupiłem i odnowiłem Fiacika jakim jeździłem w latach 80-tych. Przygotowany do codziennej jazdy.
Uratowałem też jadącą 10 lat temu na złom Warszawę 223. Ale ta na żółtych tablicach leżakuje w garażu.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a074229ab3a37706.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/27b8e8c2e8e4a6a6.html
Pozdrawiam
Rysiek
  
 
witam^^
  
 
Witam ponownie po prawie 13 latach bez 127. Od jutra już z "nową"
  
 
Witamy i czekamy na założenie wątku z nowym nabytkiem!
  
 
Wita serdecznie, nazywam się Radosław i jestem pasjonatem motoryzacji. Posiadam od wielu lat fiata 127.
  
 
Witaj! Piszę z dużym opóźnieniem, bo rzadko tu wpadam.
Tym niemniej miło przywitać posiadacza 127
  
 
Cześć!
Tak mi się przypomniało
Żyjecie?
  
 
Ja (przynajmniej na razie) żyję
Męczy mnie grypa (czy może Covid- jak zwał, tak zwał).
I postanowiłem zajrzeć na forum, a tu proszę- dawno nie spotkany Tomek