Ocynkowanie stalowych felg

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć
Co myślicie o takiej powłoce antykorozyjnej jak w temacie? Ja mam dość rdzy na felgach stalowych, kołpaków nie będę zakładał a malować mi się nie chce, tym bardziej, że rdza i tak po sezonie wychodzi?
Czekam na opinie
Pozdrawiam wszystkich
  
 
a ile kosztuje cynkowanie felgi?
  
 
powiem tak: cennik jest o tyle śmieszny co ciekawy. Jeśli wkład jest nie cieższy niż 100 kg to cała operacja kosztuje 100 zł + VAT. Jeśli waga wkładu przekracza 100kg to liczy się za kilogram wkładu (1,48 zł/kg +VAT)
Więc można zamówić cynkowanie 20 felg i nadal to będzie 120 zł (tak jak cynkowanie tylko jednego kompletu).
  
 
a czy do cynkowania trzbea dostarczyc felgi wypiaskowane a oni juz tam sobie dalej robia znimi co trzeba?
  
 
trzeba tylko zdjąć opony i ciężarki wyważające. Felga może być z lakierem i innymi syfami. Proces zaczyna się od dokładnego trawienia w ługach i kwasach. Po trawieniu jest goły metal. Wtedy następuje cynkowanie powierzchni. Proces (jak mówił mój kuzyn) dla felg powtażany jest 2 lub 3 razy dla osiągnięcia powłoki o większej grubości.
  
 
noo to by bylo ciekawe, tylko jeszcze znalezc zaklad co proszkowo by mi pomalowal te felgi po cyngkowaniu i git
  
 
ja jestem z opola, mam kolege w zakladzie remontowym kolei, oni tam wlasnie cynkuja rozne rzeczy a co najciekawsze po cynkowaniu poleruja powierzchnie na blysk jak chrom , zaje isty widok

[ wiadomość edytowana przez: krzaq dnia 2004-07-09 14:07:39 ]
  
 
Cynkowanie nie jest drogie. Możesz zapytać się w zakładzie ile by kosztowało cynkowanie felg. Mam tylko pytanie po co chcesz cynkować felgi? Nie lepiej je wypiaskować i wymalować proszkowo?! Moim zdaniem nie ma sensu cynkowanie felg. Ostatnio w zakładzie Victus malowałem proszkowo felgi zapłaciłem 150zł i wyglądają super. Jednak jeżeli chcesz je ocynkować to możesz sprawdzić jaka maja ofertę cynkowania: Victus cynkowanie
  
 
Brawo, kolega od felg czekał 11 lat na radę.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986