[126] Jaki olej?? - Strona 9

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2009-11-03 15:15:31, Poochaty pisze:
olej bardzo dobry, tylko cena wybitnie podejrzana. normalnie kosztuje koło 150 zł, przy dobrych znizkach w hurtowniach kupowalem po 120...



No wlasnie...to samo mnie zdziwilo dlatego pytam. Niby pisze ze wszystko jest ok certyfikaty plaby itd ale cos mi tu smierdzi...moze kto inny mial doczynienia z tym uzytkownikiem? Sam nie wiem czy nie zaryzykowac i nie kupic
  
 
a jaki olej do skrzyni polecacie poza hipolem ?? syntetyk się nada ?? czy będzie za rzadki ??

skrzynia po wymianie łożysk
  
 
podpinam się, jaki olej do skrzyni? 2,3 krótkie na prostych zębach... skrzynia nowa. Zwykły hipol starczy czy coś lepszego?
  
 
do skrzyni to bym wlał coś lepszego, nawet syntetyka bo u mnie przy mineralnym za 30zł zimą były problemu z synchronizatorem 2
  
 
podłączam siępodpytanie, jaki olej do nowej krótkiej 2,3,4.
popiszcie cos, co lejecie
pzdr
Cytat:
2010-05-20 14:55:49, kondziorally1 pisze:
podpinam się, jaki olej do skrzyni? 2,3 krótkie na prostych zębach... skrzynia nowa. Zwykły hipol starczy czy coś lepszego?

  
 
a może wiecie co kałuża poleca do swojego dziecka??

Cytat:
2010-05-20 21:39:30, fighter31 pisze:
podłączam siępodpytanie, jaki olej do nowej krótkiej 2,3,4. popiszcie cos, co lejecie pzdr

  
 
a co Wy tak zdziwiacie do kaszalota niema nic lepszego jak hipol, choćby jaka skrzynia nie była.
  
 
RALLYKOT sory ale ten olej do mnie nie przemawia tak jak np lotos do silnika poza tym mam szeroki dostęp do oryginalnego oleju MTF hondy syntetyk, zastanawiam się nad zalaniem tego oleju, wiec pytam czy syntetyk się nada ?? czy za rzadki ??
  
 
Ja bym zalal to:

  
 
5Turbo olej do automatu w manualu możesz wyjaśnić dla czego ??
  
 
Wlej sobie np hipolu do jakiegos garnka, a do drugiego dextrona. Potem spróbuj w kazdym zamieszac lyzka.
  
 
hipol jest gęsty jak kupa w takim razie zaleje oryginał MTF hondy
  
 
Cytat:
2010-05-21 17:02:16, Junit pisze:
hipol jest gęsty jak kupa w takim razie zaleje oryginał MTF hondy




Tak tak i wypłynie Ci wszystkimi możliwymi super "uszczelnieniami" jakie są zastosowane w skrzyni 126p WRC. Nic innego sie nie nadaje!!! to gwarantuje. Drę już 3 skrzynie.
  
 
Cytat:
2010-05-21 07:44:42, 5Turbo pisze:
Wlej sobie np hipolu do jakiegos garnka, a do drugiego dextrona. Potem spróbuj w kazdym zamieszac lyzka.



Określ jeszcze temperaturę w jakiej ma odbyć się mieszanie. Bo ja mogę założyć się o flaszkę że próba mieszania hipolu przy -25 stopni Celsjusza skończy się wywaleniem garnka na ziemię
  
 
BO zly garnek masz
  
 
No niestety nie mam takich solidnych żeliwnych jakie były przed wojną
  
 
MTF Hondy to tak naprawdę olej silnikowy 10w40... A do upalanego Malucha - jest tylko jeden olej - Millers Oils Classic Sport 20w50 - pólsyntetyk. A do seryjnego Classic 20w50 mineralny. Sprawdzone przez wielu znajomych w KJS. Nie cieknie, ma dużo ZDDP, idealny w wysokich temperaturach.
  
 
Cytat:
2010-05-20 22:24:02, Junit pisze:
5Turbo olej do automatu w manualu możesz wyjaśnić dla czego ??




robia tak ludzie, jak im przeszkadza mulistość skrzyni w zimie itp, ja wlasnie wymieniajac olej w seju dowiedziałem sie ze jezdził na atf-ie i problemów z wybieraniem biegow w zimie z tego co pamietam nie zaobserwowałem, teraz leje taki jak ma byc i sie zobaczy roznice
  
 
Cała masa samochodów ma seryjnie zalecany olej atf do skrzyń manualnych, polowa opli np. tak ma...
  
 
land rovertez, a japonce jezdza na silnikowym w skrzyniach