Polerowanie alu felg...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
skoro zaczynamy to przy okazji sie spytam

Mam alu felgi od astry, nie maja zadnych fikuśnych kształtów wiec mysle ze bedzie łątwiej, na dniach kupuje fiata i chciałem sie zapytac jak je wypolerowac? piszcie jak, i czym,
z goory dzięki
  
 
a wiec.....
kupujesz srodek do czyszczenie felg bardzo dobrze zmywa caly brud nastepnie
kupujesz srodek ktory "zmywa lakier" np SCANSOL ma postac zelu nakladasz go na lakier i po paru minutkach powinien schodzic jak nie to powtarasz ta czynnosc. na swoich mialem jakis przeje... lakier do alusow i ciezko schodzil.. ale po dlugiej walce zeszedl , no i nakladasz go na fele i czekasz az zejdzie. potem wszystko zmywasz woda.
nastepnie bierzesz do lapy papier scierny 1500 troche wody i kulistymi ruchami doprowadzasz zeby "aluminium szelescilo" . jak juz sie wystarczajaco zmeczysz i zobaczysz ze sa jakies afekty myjesz woda... potem bierzesz AUTOMAX-a (mozesz uzyc jakiejsc innej pasty sciernej ale chyba AUTOMAX bedzie najlepszy. mozesz probowac najpierw jedna a potem maxem) pasta na szmatke i polerujesz..... polerujesz .. polerujesz... polerujesz... jak efekt cie zadowoli konczysz na tym prace... a jak nie do lapy papier woda i... tak wkolko...
kup sobie pare plasterkow na palce i wode utleniona bo moze sie sprzydac
POWODZENIA ZYCZE
P.S Dremela i podobnych wibratorow nie kupuj bo tylko zniszczysz felge... w jednym miejscu nacisniesz mocniej w drugim nie i.... wychodzi do D..Y
  
 
efekt pracy widac na tym foto:
  
 
Piekne na prawde extra efekt

pozdr
  
 
Rant to jeszcze spoko. Ale jakbys mial polerowac srodek to juz wspolczuje. Ale szacuneczek za posiwecenie i wytrwalosc. Ile Ci to zajelo??
  
 
nie pamietam ile dokladnie bo to dawno bylo. ale chyba jakies 2 tyg z przerwami na szkole jezeli chodzi o srodek to tesz byl w planie ale za duzo roboty z tym bylo.HARDCORE mniej wiecej
  
 
Ja jakbym mial robic swoje fele to bym je pomalowal na jasny grafit metalic. I autko ciemna zielen metalic albo czarny. A tak swoja droga to te dwie fele z tylu wygladaja jakby mialy inny zagiety rant??? Czy to tylko zludzenie optyczne???
  
 
to sa rozne fele. 2 inne i 2 inne
  
 
Bardzo ładne te fele szkoda, że rózne przód tył.
  
 
Na 1rzut oka nie zczailem ze sa inne Moze dlatego ze juz jest 3cia w nocy
  
 
powiecie zaraz ze jestem jakis kamikadze albo cos w ten deseń, czy ze stalowymi felgami tez tak mozna postapic jak pisał PG i efekt bedzie taki sam?
  
 
No nie wiem czy to jest rozsądne, aluminium się utlenia a stalowe felgi bardzo szybko rdzewieją
  
 
a niemozna ich potem zabezpieczyc na troche dłuzszy czas jakims lakierem bezbarwnym? sory ze sie tak dopytuje ale sie nieznam
  
 
Zabezpieczenie lakierem bezbarwnym jest dobre w przypadku dopolerowanego aluminium, ale nie w przypadku stali. Daje efekt zabezpieczenia na krótką metę. Pochrmuj je będzie lepszy efekt. Chromowanie najczęściej kosztuj od 6-8pln/dm2. Efekt miażdży. Szkoda czasu i atłasu na POLEROWANIE stali.
  
 
Witam ! Mam pytanie do PG , mam takie same felgi jak ty na tej fotce co dales a konkretnie to te z tylu , moje sa BBS'a . Chcialem sie zapytac czy jak zaczales sciagac lakier z rantu czy miales pod spodem jakis inny lakier ?? Ja posmarowalem rant tym srodkiem co radziles SCANSOL i zaczalem trzec i z pod spodu wylonil sie czartny lakier ... tez takie cos miales ?? ja zaprzestalem dalszych dzialan bo balem sie ze moge spieprzyc felge ! co ty na to i co radzisz ??
  
 
Jak się pojawił LAKIER, to gdzieś pod tym lakierem musi być czyste aluminium. Ja jak polerowałem swoje to pod srebrną farbą był biały podkład a dopiero pod nim czyste aluminium.
  
 
Cytat:
Witam ! Mam pytanie do PG , mam takie same felgi jak ty na tej fotce co dales a konkretnie to te z tylu , moje sa BBS'a . Chcialem sie zapytac czy jak zaczales sciagac lakier z rantu czy miales pod spodem jakis inny lakier ?? Ja posmarowalem rant tym srodkiem co radziles SCANSOL i zaczalem trzec i z pod spodu wylonil sie czartny lakier ... tez takie cos miales ?? ja zaprzestalem dalszych dzialan bo balem sie ze moge spieprzyc felge ! co ty na to i co radzisz ??


moje nie sa bbs-y ale to nie zmienia faktu. fela jest fela
pewnie ten lakier do ktorego sie "dogryzles" to podklad. naloz na niego jeszcze raz scansol. jak nie zejdzie to papierem musisz go zczyscic no a potem to co pisalem wczesniej polerka
  
 
Cytat:
2004-08-09 14:47:29, PG pisze:
efekt pracy widac na tym foto:



witam,jestem nowy wiec sie najpierw przywitam.a teraz chciałm cos dodac od siebie,P.G wszystko co piszesz jest słuszne lecz co do jednego nie moge sie zgodzic,nigdy nie wy polerujesz szmatka na palcu.i poleruje sie filcem,oraz na obrotach by pasta dostała temperatury i ładnie sie wtarła w stop,a co do past to pasty automax i autosol sa pastami sciernymi i nie wolno ich uzywac jako pasty wykonczeniowe.pozdrawiam.
  
 
Cytat:
2005-03-28 12:54:40, Fajna-Felga pisze:
witam,jestem nowy wiec sie najpierw przywitam.a teraz chciałm cos dodac od siebie,P.G wszystko co piszesz jest słuszne lecz co do jednego nie moge sie zgodzic,nigdy nie wy polerujesz szmatka na palcu.i poleruje sie filcem,oraz na obrotach by pasta dostała temperatury i ładnie sie wtarła w stop,a co do past to pasty automax i autosol sa pastami sciernymi i nie wolno ich uzywac jako pasty wykonczeniowe.pozdrawiam.


to widocznie ja mam jakies inne palce bo te felgi co na zdjeciu pokazlem wlasnie polerowalem tylko szmatka i palcami ano wlasnie te pasty sa scierne i dlatego ich uzywam do polerowania. na wykonczenie pewnie mozna cos innego uzyc ale ja uzywam auto maxa i jest super co widac na foto (g3 jest duzo lepsza ale drozsza). teraz jestem w trakcie polerowanie innych felg i robie tak samo i efekty sa takie same. jak skoncze bedzie artykul na stronie. pewnie ze maszyna (np wiertara z filcem) byloby lepiej ale nie wszedzie masz duzo miejsca zeby dojsc tym sprzetam. filcem poleruje np jakies dekielki i inne drobiazgi robi sie szybciej. efekt podobny moze troszke lepszy. ale tak jak mowilem felgi maja to do siebie ze nie wszedzie sie dopoleruje filcem. i potem efekty sa rozne w jedym miejscu bardziej dopolerowane w drugim nie. a recznie w kazdym miejscu jest tak samo. (oczywiscie nie wszystkie fele takie sa :: )




[ wiadomość edytowana przez: PG dnia 2005-03-28 13:35:41 ]
  
 
wejdz na moja strone i zobacz ,da sie dojsc prawie wszedzie i nie wiertarka,a polerka.a co to twojego rantu,to bys spróbował na obrotach i dopiero wtedy bys zobaczył jak sie to powinno swiecic.pozdrawiam.