Chromik na obramowaniu szyb

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Yo

Jak zapewne kazdy wie w poldku do pewnego czasu byly chromowane
ramki szyb. Ja mam 94 i u mnie sa czarne ale widac ze to jest tylko
pomalowany na czarno chrom (polska haha) pytanko jest wiec chyba
oczywiste. Czym usunac farbe z chromow tak zeby ladnie zeszla i
zeby ich nie uszkodzic. Slyszalem cos kiedys o jakiejs galaretce,
ktora sie swietnie w tym zadaniu sprawdza

pozdr
  
 
SCANSOL. To właśnie galaretka która usunie tą czerń z chromu idealnie. Żrące to straszliwie. Zabezpiecz dłonie i twarz.
  
 
Dziekuje bardzo za info

Nie wiesz moze ile to kosztuje tak mniejwiecej ??

pozdr
  
 
Między 10-13pln już nie pamiętam. Powtarzam raz jeszcze zabezpiecz ręce i twarz. Wdychanie oparów jest szkodliwe dla zdrowia. Strasznie to żre.


[ wiadomość edytowana przez: moch dnia 2004-08-10 15:16:35 ]
  
 
To pewnie i lakierek nie chcialby sie z galaretka spotkac

pozdr
  
 
o ile sie mi wydaje to te nakladki na ramki drzwi sa z nierdzewki (nie wiem czemu w poldkach akurat malowali na czarno ) SCANSOL jest ok do zdzierania lakieru sam go mialem. ale do ramek wybrubuj SCANSOL w spreyu podobno jest mocniejszy. nalozy sie wtedy rownomiernie i powinno wszystko super zejsc bo galaretka lubie sie czasem nalozyc roznymi warstwami i czasem trzeba powtarzac ta czynnosc. no i tak jak pisze moch zabezpiecz sie bo to pieronstwo strasznie żrace.
  
 
Tylko, że nakładająć SCANSOL w sprayu wyjmij te ramki z auta albo dobrze zabezpiecz lakier bo inaczej tworzą się pęcherze i odchodzi aż do blachy.
  
 
Cytat:
2004-08-10 15:50:29, moch pisze:
Tylko, że nakładająć SCANSOL w sprayu wyjmij te ramki z auta albo dobrze zabezpiecz lakier bo inaczej tworzą się pęcherze i odchodzi aż do blachy.



eee wiem ze jak sie te ramki zdejmie to sie juz ich nie zalozy tak samo wiec nie bede ruszal tylko potraktuje galaretka

pozdr



[ wiadomość edytowana przez: PG dnia 2004-08-10 17:25:45 ]
  
 
yyy a dlaczego jak zdejmiesz to ich juz nie zalozysz?? ja z df-a sciagnalem i zalozylem ze sciaganiem jest troche zabawy ale zalozyc to zaden problem. wchodza tak jak spinki. jedynie przy sciganiu trzeba uwazac i robic to bardzo starannie zeby ich nie pogiac.

  
 
Witam!
A czy można tego SCANSOL-u uzywac to sciagania kazdego lakieru? Np. lakier na rowerze od tego zejdzie?
Z gory dziekuje,
pozdrawiam,
Szymek
  
 
A czemu miałby nie zejść z roweru ? Ja jestem za równouprawnieniem rowerów i z nich też może lakier zleźć po potraktowaniu biedaka SCANSOLEM. Ja zdejmowałem lakier z klatki, z felg aluminiowych i z paru blaszek. Wszystko było OK.
  
 
Ale jak juz to naloze, to pozniej trzeba bardzo skrobac albo szorowac albo cos innego , czy w miare latwo schodzi?
pozdrawiam,
Szymek
  
 
No widzisz i tu jest rozbieżność. Bo ja trochę szorowałem ... zmywaczkiem do tłuzczu zaschniętego do naczyń. Drucianym zmywakiem. Koszt zmywaka 1.20 nie tak strasznie, a się nadaje. Czasem schodzi bardzo dobrze pod mocnym strumieniem wody. Należy jednak czasem nałożyć kilka warstw SCANSOLu by był porządany efekt, czyli goła ... blaszka . Aha po nałożeniu należy odczekać 10-15minut na spulchnienie lakieru i potworzenie się na powierzchni bąbli, które usuwa się już znacznie łatwiej.
  
 
Cytat:
2004-08-10 17:26:17, PG pisze:
yyy a dlaczego jak zdejmiesz to ich juz nie zalozysz?? ja z df-a sciagnalem i zalozylem ze sciaganiem jest troche zabawy ale zalozyc to zaden problem. wchodza tak jak spinki. jedynie przy sciganiu trzeba uwazac i robic to bardzo starannie zeby ich nie pogiac.



No wlasnie sie boje ze to pogne w cholere a nei chce wole ostrozniej pobawic sie galaretka

pozdr
  
 
Cytat:
2004-08-11 18:12:20, thaniel pisze:
Cytat:
2004-08-10 17:26:17, PG pisze:
yyy a dlaczego jak zdejmiesz to ich juz nie zalozysz?? ja z df-a sciagnalem i zalozylem ze sciaganiem jest troche zabawy ale zalozyc to zaden problem. wchodza tak jak spinki. jedynie przy sciganiu trzeba uwazac i robic to bardzo starannie zeby ich nie pogiac.



No wlasnie sie boje ze to pogne w cholere a nei chce wole ostrozniej pobawic sie galaretka

pozdr


tylko uwazaj z ta galaretka zeby ci na lakier nie siadla. najlepiej to obklej sobie drzwi gazetami. nie duzy wysilek a bedziesz mial pewne ze lakieru sobie nie zepsujesz. no i i po robocie pochwal sie jakims foto
  
 
Już kilka razy miałem okazję widzieć na "live" chromik w obramowaniu szyby przedniej i tylnej... maluszka. Zapewne nie do zdobycia, ale będę walczył, bo sie napaliłem
Wiem że to bezskuteczne... ma ktoś coś takiego do sprzedania Byłbym wdzięczny...
  
 
Ja mam ale to nie jest tak naprawdę chrom ale listwa ozdobna. Moja jest nie na sprzedaż od razu uprzedzam pytania.
  
 
Wczoraj sobie jednak wymyslilem ze chce pomalowac jednak te ramki na czarno (mat) no wlasnie .... jak przygotowac ta powierzchnie do malowania? Pamietam ze jak kiedys malowalem konsole w matizie (plastikowa) to najpierw nakladalem taki "polepszacz przyczepnosci" a dopiero pozniej lakier ... wyszlo to bardzo dobrze, czy do tych ramek tez bedzie jakis preparacic na podkladzik ??

pozdr
  
 
Pewnie tak, powierzchnię najpierw trzeba zmatowić.
  
 
Troche paprania jest z renowacja tych listew, kto wie jak to dokładnie i szybko zrobić??