Nie działa mi elektryczna szyba :(

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Panowie, nie wiem co sie stalo, szczerze to raczej dokladnie nie sprawdzalem , ale nie dziala mi mechanizm elektrycznej szyby, To dosc skomplikowane, ale owszem moge opuscic, korzystajac z przyciskow kierowcy, prawa przednia szybe pasazera, ale nie moge jej podniesc !!! wszystko dziala po stronie pasazera. Opuscic moge ale podniesc nie, co moze byc przyczyna? bo chyba nie to ze cos niekontaktuje, bo przeciez daje sie opuszczac...
A pomyslec ze jeszcze jak dwa dni temu rozmawialem z Mackiem GT i sie chwalilem ze nic mi sie nie dzieje i samochod jest ciagle super sprawny, no i wykrakałem....
Pozdrawiam
Lasombra
  
 
....styki - rozbierz centralke......kup szprej elektrosolu. Wypsikaj go do szklanki i włóż tam płytke drukowaną z centralki...... po 3-4 godzinach (a jak możesz to i dłużej) wytrzyj wszystko nie pyląca szmatką , popsikaj delikatnie same styki i zmontuj wszystko.....

Sprawdzone jush kilka razy w boju..... ( a za pierwszym razem wymieniłem centralke za 150zł )
  
 
Tomek ma rację...
Miałem podobny problem z tylnymi szybami - okazało się że miałem zwalone styki w pstryczkach w dzrzwiach. Jednak podczas naprawiania pstryczków (a bym to mój pierwszy raz) jeszcze pogorszyłem sprawę bo wszystko w h** połamałem...
Efekt jest taki że nie chce mi się teraz wydawać kasy na nowe pstryczki i obydwie tylne szyby mam nieotwieralne...
  
 
A ja chcę przeczyścić wszystko, tzn. panele sterujące , siłowniki i silniczki, zakonserwować to na WD-40 lub lepiej Inhibolem, ale potrzebuje zatrzasków do tapicerki, niech ktoś zamieści jak one wyglądają i gdzie najlepiej kupić Z góry dziekuje
  
 
Cytat:
2002-12-08 23:50:07, Lasombra pisze:
Panowie, nie wiem co sie stalo, szczerze to raczej dokladnie nie sprawdzalem , ale nie dziala mi mechanizm elektrycznej szyby, To dosc skomplikowane, ale owszem moge opuscic, korzystajac z przyciskow kierowcy, prawa przednia szybe pasazera, ale nie moge jej podniesc !!! wszystko dziala po stronie pasazera. Opuscic moge ale podniesc nie, co moze byc przyczyna? bo chyba nie to ze cos niekontaktuje, bo przeciez daje sie opuszczac...
A pomyslec ze jeszcze jak dwa dni temu rozmawialem z Mackiem GT i sie chwalilem ze nic mi sie nie dzieje i samochod jest ciagle super sprawny, no i wykrakałem....
Pozdrawiam
Lasombra


Nie przejmuj się, niczego nie wykrakałeś, to są typowe usterki w naszych pojazdach
Miałem identyczny problem i nawet chyba gzieś na forum o tym napisałem. Z panelu kierowcy otwierałem i zamykałem wszystkie okna. Od strony pasażera, z przodu mogłem szybę tylko otworzyć Mój znajomy (złota rączka - z wykształcenia mechanik) wyjął przełącznik i "wydłubał" tę przednią jego, plastikową część, pod którą znajduje się dioda podświetlająca go.
Stwierdził, że się jednostronnie trochę plastik wytarł, więc dociął delikatnie i z tej drugiej strony, żeby stykał i chuulaaaa
W tym momencie stało mi się to samo z tylną lewą szybą, ale i tak jej nigdy nie otwieram, bo woże tam synka, więc narazie odpuszczam naprawę tego przełącznika
Pozdrawiam, Darek.
  
 
Mam problem z prawą tylna szybą, elektryna mi w niej siadła. Rozbierałam tapicerkę i z tego co wywnioskowałam to silniczek się nadaje do przewinięcia. Jednak nie jestem tego do końca pewna.
W każdym bądź razie, tak pasażer jak i kierowca nie są w stanie otworzyć szyby przyciskiem windows. Panowie prosze o pomoc!!!
I czekam na cenne wskazówki jak rozwiązać ów problem.
Pozdrawiam
Kiniusia
  
 
Najpierw sprawdz, czy do silniczka dochodzi napiecie
chyba nikomu sie nie zdazylo spalenie silniczka, raczej bedzie to pekniety kabelek pomiedzy drzwiami a slupkiem
  
 
A u mnie przy zamykaniu tylnych szyb to normalnie usnąć można, tak szybko "zasuwają"...
Pozdr. P.
  
 
Kolejny stary temat został odkopany... Sami górnicy w Tym klubie
  
 
Robert_S dzięki za podwpowiedź,,,tam jeszcze nie szukałam. choć skłaniam sie ku temu iż silniczek się do przewinięcia nadaje, bow kablach napięcie jest. Ale będe wytrwale szukała przyczyny. Dziekuję
Cytat:
2004-05-04 22:01:23, Robert_S pisze:
Najpierw sprawdz, czy do silniczka dochodzi napiecie
chyba nikomu sie nie zdazylo spalenie silniczka, raczej bedzie to pekniety kabelek pomiedzy drzwiami a slupkiem

  
 
Cytat:
2004-05-04 22:08:24, pyrekcb pisze:
A u mnie przy zamykaniu tylnych szyb to normalnie usnąć można, tak szybko "zasuwają"...
Pozdr. P.



Nie tylko u ciebie
  
 
Cytat:
2004-05-04 22:38:02, Kiniusia pisze:
Robert_S dzięki za podwpowiedź,,,tam jeszcze nie szukałam. choć skłaniam sie ku temu iż silniczek się do przewinięcia nadaje,



Silniczek, przewinięcie... nie w tych czasach. Silniki się 20-30 lat temu przewijało... i garnki drutowało. Teraz silnik (a tym bardziej silnik pracujący tak rzadko) musi działać i tyle. Napięcie jest... odłącz go i spróbuj ręcznie nim pokręcić. Szybciej zdechł od nieużywanie niż od nadmiernego używania.
  
 
Mówisz, że nieużywany organ zanika?? NIe w moim przypadku, rozruch autko ma codziennie i to nie małe.
Dzięki za poradę.
Pozdrawiam
Cytat:
2004-05-05 19:44:54, piotr-ek pisze:
Cytat:
2004-05-04 22:38:02, Kiniusia pisze:
Robert_S dzięki za podwpowiedź,,,tam jeszcze nie szukałam. choć skłaniam sie ku temu iż silniczek się do przewinięcia nadaje,



Silniczek, przewinięcie... nie w tych czasach. Silniki się 20-30 lat temu przewijało... i garnki drutowało. Teraz silnik (a tym bardziej silnik pracujący tak rzadko) musi działać i tyle. Napięcie jest... odłącz go i spróbuj ręcznie nim pokręcić. Szybciej zdechł od nieużywanie niż od nadmiernego używania.

  
 
Cytat:
2004-05-06 08:34:51, Kiniusia pisze:
Mówisz, że nieużywany organ zanika?? NIe w moim przypadku, rozruch ma codziennie i to nie mały.




Mozesz to jakos rozwinac? Jaco sie ucieszy
  
 
Ja mam to samo szybka od pasazera otwiera sie piekniutko ale nie chce sie zamknac ale juz dawno podejrzewalem styki bo jak sie mocniej przycisnie to działa ale cos ostatnio juz nie hehehe tak wiec mam pytanie jak dobrac sie do przycisku czy trzeba całe drzwi rozbierac ??? jak by ktos mogl mi objaśnić sprawę bede dzwięczny a moje autko bedzie mi znowu z radości machać szybkami
Pozdrawiam wszystkich klubowiczów
  
 
QLogic ... cytuj Waść dokładnie bo się zapętliłem
  
 
Cytat:
2004-05-06 09:46:56, jogofrugo pisze:
tak wiec mam pytanie jak dobrac sie do przycisku czy trzeba całe drzwi rozbierac ???



Wystarczy wyciągnąć uchwyt do zamykania drzwi.
  
 
Cytat:
2004-05-06 08:34:51, Kiniusia pisze:
Mówisz, że nieużywany organ zanika?? NIe w moim przypadku, rozruch autko ma codziennie i to nie małe.



Rozumiem, że wsiadasz do samochodu i piłujesz szybami góra/dół przez godzinę?
  
 
No ba, ja dzisiaj rozruszlaem tylna szybe. Teraz opuszcza sie w tempie zadowalajacym, podnosi sie niestety dalej tragicznie, choc lepiej niz wczesniej. Szyba ma styraszny luz... jak bede wyciszal drzwi to sie tym zajme
  
 
Cytat:
Panowie, nie wiem co sie stalo, szczerze to raczej dokladnie nie sprawdzalem , ale nie dziala mi mechanizm elektrycznej szyby, To dosc skomplikowane, ale owszem moge opuscic, korzystajac z przyciskow kierowcy, prawa przednia szybe pasazera, ale nie moge jej podniesc !!! wszystko dziala po stronie pasazera. Opuscic moge ale podniesc nie, co moze byc przyczyna? bo chyba nie to ze cos niekontaktuje, bo przeciez daje sie opuszczac...
A pomyslec ze jeszcze jak dwa dni temu rozmawialem z Mackiem GT i sie chwalilem ze nic mi sie nie dzieje i samochod jest ciagle super sprawny, no i wykrakałem....
Pozdrawiam
Lasombra



Fura ci sie zaczyna sypac. To jest poczatek konca