[125] sprężyny od żuka

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dziś wpadł mi w ręce październikowy nr WRC gdzie jest artykuł o fiacie 125p Monte Carlo Marka Trzemeckiego startującego w eliminacjach Pucharu PZM-może ktoś czytał, a jeśli nie to już wyjaśniam co mnie zainteresowało.
Przednie zawieszenie oparte jest na sprężynach z ŻUKA-ja też tak chce. Czy ktokolwiek próbował czegoś takiego, czy pasują bez żadnej modyfikacji?

[ wiadomość edytowana przez: schwepes dnia 2004-09-27 15:00:24 ]
  
 
a tymi sprezynami od zuka co mozna by uzyskac? do poldka jest duzo sprezyn chyba najtwardsze sa od trucka diesla, ale tez nie nalezy zapominac o odpowiednich amorkach. Moze wystarczy dobrac odpowiedni amortyzator i ktoras z fabrycznie stosowanych w polonezie sprezyn. Moze podwojny drazek stabilizatora?
  
 
twarda(może za twarda )spręzyna +nasze drogi= wiecie sami... lepiej pożądne amorki i truckowe spręzynki
  
 
Jak ze sprezynami od zuka jest w 125p to nie wiem ale kumpel jak wrzucil do malucha to nie bylo najgorzej ale fakt faktem ze jak na ostrym dolku podskoczyl to wrazenie bylo jakby samochod wogole zawiechy nie mial a drugie wrazenie bylo takie ze czulo sie jakby silnik przy podskoku przestal na chwile pracowac . Jak dla mnie za twarde
  
 
bo do twardej sprezyny potrzeba mocnych amorow...jak wsadziliscie do kaszla takie sprwezyny na seryjnych amorach to rownie dobrze mogloby ich nie byc...
  
 
A ja cos kojarze ze Rino probowal wkladac od zuka do swojego kanta i mial jakies klopoty I skonczylo sie na przycieciu seryjnych sprezyn
  
 
Ja też miałem wpakować żuka i odpuściłem sobie. Po wnikliwym dochodzeniu najlepszym rozwiązaniem było by założenie sprężyny od Poloneza Trucka lub poprostu od Diesla-sa sztywniejsze niż od benzyniaka no i oczywiście dobre amorki!
Proponuje żółtego Bilsteina, albo jakąś rzeźbę typu Wierzbicki itp. Oczywiście jestem za pierwszą propozycją.

pozdrawiam
  
 
Powiem Ci tak wyszla taka gazetka GT drifting i tam opicuja jak przerobic kredensa na driftowa fure i wlasnie zalecaja amorki blisteina i sprezynki od zuka z tym ze trzeba im troche wytlumaczyc pozadnym mlotem jak maja wejsc w gniazdo bo maja mniejsza srednice :>
  
 
GT to w ogole ma takie teksty juz w paru maluchach widzialem, ze maja zawieszenie sprzodu na kolumnach macpersona i takie tam madre rzeczy co jeszcze pisza od dfie ?