Środki do czyszczenia tapicerki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
no i kategoria tapicerka juz jest
pierwsze pytanko jakich srodkow uzywacie do czyszczenia tapicery??


[ wiadomość edytowana przez: PG dnia 2004-09-12 13:25:54 ]
  
 
Do skaju gumy K2. Niestety zapachowy. Trochę gryzie w nos jak się nie wywietrzy wnętrza, ale działa nieźle. A jeśli zabrudzenia są naprawdę poważne to czyściłem skajowe siedzenia w moim drugim klasyku CIFem . Pomaga. Szczególnie na zabrudzenia "ze starości", takie poczernienia w rowkach sjau, skóry.
  
 
ja material raz pralem jak kupilem samochod-slyszalem ze na myjni biora za wypasione pranie srodka 100zl...pomyslalem ze zaoszczedze i oplacalo siepojechalem do kumpla ktory ma odkurzacz electroluxa do prania dywanow.siedzenia byly upierdzielone ze o jezu-zaczelismy myc mycie proste-najpierw pryskasz to woda potem splukujesz material specalnym plynem dostepnym w agd do odkurzaczy pioracych a pozniej specjalna koncowka odkurzacza wciagasz ten plyn razem z woda i brodem do odkurzacza-dobze powtorzyc to pare razy.umylem przednie i tylne fotele i boczki i wylalem z odkurzacz 2 wiadra blota ale oplacalo sie za free takie wnetrze-oto efekt:

wczesnie bylo w moro
  
 
Naprawdę ładne wnętrze. Takie ELowskie . Tylko troszkę ten zarwany lekko fotelik kierowcy szpeci. Mam nadzieję, że zbierasz na kubełki. Czarne z czerwonymi wstawkami .
  
 
ten fotelik taki bo dwie sprezyny wyjelem bo mi sie za wysoko siedzialo a kubly moze kiedys...
  
 
Ładny efekt.
Jak ja swojego Poldolota po kupnie wyczyściłem też tak błyszczał .
Ubrałem tapicerkę,wykłądzinę i podsufitkę,potem odkurzałem,zajęło mi to kupę czasu,ale efekt piękny.
Bo syf miałem piękny[auto pół roku stało na dworzu i nie było specjalnie dbane]
  
 
Pytanko dostalem od kumpla:



No wlasnie sa nieco brudne i do tego jeszcze przy robieniu "przejsciowki z hondy na poldka" troche je dobrudzilem ...

No wlasnie czym uprac jak nie mam takiego odkurzacza ...

pozdr
  
 
Nikt nie wie? Ja też muszę wyprać praktycznie całe wnętrze, a takowego odkurzacza też nie posiadam...:|
  
 
Hmmm ... zawsze najskuteczniejsze są wszelkie pianki aktywne do tapicerki. Warto spytać tam gdzie tą tapicerkę piorą profesjonalnie. "Podpatrzeć" ich .
  
 
Witam!
A ja mam następujące pytanie: Czym myć dermo-podobną tapicerkę, taką, jak były oryginalnie w Syrenkach?
Mam całe kompletne czerwone wnętrze, ale niestety uwalone od smarów i oleji tak, ze pozal się Boze.
Próbowałem CIFem, ale nie pomogło..

Są jakies specjalne środki do tego?
  
 
Witka! Ja prałem Płynem do dywanów Wezyr, Wanish a zabrudzenia mocniejsze specjalną pasta z mikrogranulkami(piasek),potem odkurzacz, suszenie i jest ok!Tylko wszystko nalezy robić jak jest w miare ciepło aby wyschło bo jezdzi sie z okropnie zaparowanymi szybami jak wnetrze bedzie wilgotne!!!
  
 
Ja w Syrence z którą miałem dużo wspólnego myłem ten skaj CIFem . Świetnie się sprawdza.
  
 
Kupiłem kiedyś piankę do czyszczenia tapicerki z firmy STP.
Środek czyszczący bardzo dobrze się spicał, a co najważniejsze nie było zegoś takiego jak w innych piankach, że po zużyciu ok. połowy, sam roztwór nie chciał już wychodzić z pojemnika.
Więc polecam środek STP.
  
 
Cześc.
Ja uprałem podsufitkę w 10 latku za pomocą Shell do tapicerki w ręcznym sprayu 0.5L.
potem to samo wziąłem do domu i spróbowałem na kanapie w barwie jasnej i też się uprało - przejaśniało i wygląda na czyste.

A potem dla porównania środków popryskałem troszeczkę wanishem w sprayu oraz K2 i efekt jest taki że Shell zrobił jasną plamę (chyba czystą) a pozostałe dwa ledwie zauważalny cień.

Polecam Shella.
daje efekty szybko i wcale nie ciężko.
  
 
Ja używam szamponu do dywanu i obić tapicerskich firmy AMWAY.
Oto kilka informacji:
Zalety
- W czasie czyszczenia piana głęboko wnika w tkaninę dywanową lub materiał obiciowy i dlatego usuwa nawet najtrwalsze plamy i zanieczyszczenia.
- Zawiera składniki chroniące tkaniny przed ponownym zabrudzeniem. Dywany i tkaniny obiciowe dłużej zachowują piękny wygląd.
- Piana rozpuszcza i absorbuje drobinki zanieczyszczeń, a po wyschnięciu tworzy krystaliczny proszek, który łatwo można usunąć odkurzaczem.
- Ma postać koncentratu. Zalecane rozcieńczenie: 1 część szamponu na 10 części wody.
- Szampon jest łatwy w stosowaniu. Nie ma potrzeby namaczania ani szorowania czyszczonych powierzchni. Nanosi się przy użyciu gąbki.
- Szampon przeznaczony jest do trwale barwionych tkanin bawełnianych, wełnianych, nylonowych oraz syntetycznych. Niezalecany do aksamitu i draylonu.

Nic lepszego nie spotkałem. Polecam.
  
 
hehe, a ja używam karchera do prania tapicerki i moim zdaniej jest to najlepsze urzadzenie (ogólnie chodzi mi o takie maszyny) gdyż jak sami piszecie uzywacie pianek itp, ale czy p[omyślał ktoś ze ten bru znika tylko na wierzchu? a wszystko wciera sie do srodka?? i jest to tylko pozornie czyste? a tak taką maszyną przejedzie sie i wyciąga sie wszsystki syf z wierzchu i do tego ze środka siedzeń
  
 
przed praniem tapicerki (konkretnie sidzeń) polecam porządnie wytrzepać siedzenia. Potem odkurzanie tego całego syfu co wyleciał, a na końcu pranie np. Vanishem i odessanie całego brudu odkurzaczem piorącym. Efekt gwarantowany
  
 
Cytat:
2004-10-03 08:57:58, moch pisze:
Hmmm ... zawsze najskuteczniejsze są wszelkie pianki aktywne do tapicerki. Warto spytać tam gdzie tą tapicerkę piorą profesjonalnie. "Podpatrzeć" ich .



Ja używam.
Turtle Wax UPHOLSTERY CLEANER & PROTECTOR
Nawet na sok z czarnej porzeczki działa

Kupowałem to przez stronę www.autokosmetyki.pl znajomy mi polecił.

Jest jeszcze bardzo fajny produkt, ale go nie próbowałem.

Aerosol Fabric Seat Protector - 6 lat ochrony tapicerki

Może warto zainwestować?

Pozdrawiam,
Orfi
  
 
ja tam sadze ze najlepszy jest srodek shellla do tapicerki, po prostu ok
  
 
Witam,

najleprzą chemie do tapicerki znajdziecie tutaj edit: sklep internetowy badz inny ze srodkami tego typu

przy okazji nie jest ona taka droga jak produkty kupowane w sklepach.

Skuteczność idealna. Przebija nawet wiodące marki. Miałem dotychczas tylko jedną plamę której nie dałem rady wyczyścić.

Czyszczenie podsufitek takim środkiem wprowadza wręcz w nałóg. Odbarwienie po jednym przetarciu przekonuje.

Polecam tą firmę

edit: sklep internetowy badz inny ze srodkami tego typu


Pozdrawiam wszystkich wielbicieli samochodów.

[ wiadomość edytowana przez: PG dnia 2008-01-15 02:07:11 ]
[ powód edycji: za reklamy tego typu dziekujemy jest dzial kupie sprzedam ]