Środki do czyszczenia tapicerki - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
ja mam strasznie uwalany smarami i brudem welur na fotelech. Co polecacie? Za pranie w myjni chca 140pln, ale może da się to ręcznie zrobić?
  
 
da sie recznie tylko odpowiednia chemia.
a najlepiej po praniu odessac to odkurzaczem.
  
 
Cytat:
2009-02-20 13:00:48, surec pisze:
ja mam strasznie uwalany smarami i brudem welur na fotelech. Co polecacie? Za pranie w myjni chca 140pln, ale może da się to ręcznie zrobić?




140 pln to nie dużo naprawde, zajmuje sie tym profesjonalnie i powiem Ci ,że nie ma co podchodzić do tego bez odpowiedniego sprzętu, a jeśli takowy posiadasz to polecam środki Karchera rm 760 a na mocno zabrudzone powierzchnie rm 769, z tym ze na te srodki wydasz jakies 120 pln więc sam sie zastanów czy nie lepiej dołożyć 20 pln i mieć to z głowy . pozdro
  
 
ja nie ryzykowałabym z samodzielnym czyszczeniem tapicerki, najlepiej jest udać się do jakiegoś fachowca jak np. do Blasku na Bulwarowej, gdzie dokładnie wyczyszczą wnętrze autka
  
 
a ja polecam Rug Doctora do tapicerek. Ostatnio się przekonałem, jak musiałem pomóc 4 samochody wyczyścić. pożyczyłem maszynę na 24 h razem z odpowiednim środkiem do tapicerek. Rug Doctor - środek do czyszczenia tapicerek - działa przezajebiście i taniej mnie wyszło niżbym miał jechać do zakładu czy cuś. Rug Doctor do tapicerek stąd to brałem, szkoda, ze tylko dla Warszawy i okolic. ale moze niedługo będzie tego więcej.
także jak ktoś w okolicy - to warto tego spróbować.
  
 
Samodzielne czyszczenie tapicerki, bez użycia odpowiedniego sprzętu nie zawsze jest skuteczne. Nawet jeżeli posiadasz super chemię. Żeby coś porządnie wyprać musisz w pierwszej kolejności rozpuścić brud i później się go pozbyć, czyli dokładnie wypłukać. Pralka automatyczna potrafi to doskonale, najpierw rozpuszcza brud z ubrań przy użyciu proszku a później kilkakrotnie wypłukuje tkaninę.

Oczywiście całego fotela nie da się wyprać w pralce . Dlatego powstały tzw. odkurzacze piorące fachowa nazwa to podciśnieniowe urządzenie ekstrakcyjne. Z ich pomocą bardzo skutecznie da się wyczyścić rzeczy, które nie mieszczą się w pralce np tapicerkę samochodową.

Do czyszczenia zabrudzonej tapicerki polecam tylko taką metodę, jest naprawdę skuteczna.

Można kupić taki odkurzacz za kilkaset złotych.
Są też firmy które wypożyczają takie urządzenia.
Myjnie samochodowe dysponują takimi odkurzaczami.
Na niektórych myjniach samoobsługowych są automaty ekstrakcyjne na monety.
Można też skorzystać z usług firm które zajmują się czyszczeniem dywanów, praniem wykładzin oraz czyszczeniem tapicerki.

Dla zainteresowanych filmik oraz zdjęcia, które pokazują jak to działa i jakie są efekty.
- filmik na youtube.pl - ekstrakcyjne czyszczenie tapicerki
- zobacz galerię zdjęć - czyszczenia tapicerki

Tak wygląda w połowie wyczyszczona wersalka:



[ wiadomość edytowana przez: filancompl dnia 2012-02-09 11:48:10 ]
  
 
Cytat:
2009-02-20 13:00:48, surec pisze:
ja mam strasznie uwalany smarami i brudem welur na fotelech. Co polecacie? Za pranie w myjni chca 140pln, ale może da się to ręcznie zrobić?



Na smar i inne plamy pomoże CleanTex
http://emakchemia.pl/sklep/do-tkanin/cleantex-skuteczny-i-bezpieczny-odplamiacz-do-tkanin/
stosują go serwisy samochodowe z rewelacyjnym efektem
  
 
Cytat:
2004-11-20 08:17:51, Jarek104 pisze:
Witam! A ja mam następujące pytanie: Czym myć dermo-podobną tapicerkę, taką, jak były oryginalnie w Syrenkach? Mam całe kompletne czerwone wnętrze, ale niestety uwalone od smarów i oleji tak, ze pozal się Boze. Próbowałem CIFem, ale nie pomogło.. Są jakies specjalne środki do tego?



Oczywiście, że są środki, które sobie z tym radzą. Skuteczny do dermy jest Multi Clean.
http://emakchemia.pl/sklep/inne/multi-clean-intensywny-srodek-do-czyszczenia-lazienki/
A reszta jak zostanie to można użyć w domu do sprzatania