Bezklamkowe otwieranie drzwi

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Interesuje mnie wasza opinia na temat: bezklamkowego otwierania drzwi (na pilota).
Jest w ofercie kupna już od jakiegoś czasu, a i ceny są w przedziale od 120 zł (dwoje drzwi), do 220 (czworo drzwi).
Jak takie układ spisuje się podczas codziennej eksploatacji?
Wiadomo odpada kwestia majstrowania kluczykiem przy zamku podczas otwierania, ale co w przypadku gdy mamy słaby akumulator, czy jeszcze otworzą się drzwi? (zapomnieć o wybijaniu szyb i wchodzeniu przez bagażnik).
Czy słyszeliście o kradzieży aut z taką sekwencją otwierania?
Jest to bezpieczne rozwiązanie?

Pozdrawiam.
  
 
No czy bezpieczniejsze? tego nie wiem.... teoretycznie dostep do auta jest utrudniony . Ale jednego jestem pewien... zdecydowanie szpeci auto, wyglada jak bankowóz... pancerny. Ja jestem na nie...
  
 
ja jestem kategorycznie na nie. powód jest jeden: wyobraź sobie wypadek (nie życze nikomu). nie ma za co szarpnąć drzwi (owszem można wybić szybę tylko tak żeby nie pokaleczyć osoby siedzącej wewn.) czyli utrudnia niesienie pomocy poszkodowanym...

jak znam życie to zaraz pojawi się tu kilka "złotych" pomysłów z tym otwieraniem...

pomijam względy estetyczne oraz bezpieczeństwa autka na parkingu

jestem na nie

pzdr
  
 
Pomijając nawet ostateczność jak wypadek ( strażacy i tak tną dach ) ale wyobraź sobie zime, mróz i drzwi których nie ma za co szarpnąć - tragedia - mój brat miał taki patent w calibrze i co do estetyki to wygląd super , ja bym radził klamki w kolor (przód) a tylne na pilota
  
 
Kwestia gustu w jednych aftach mi się podoba w innych nie. Apropos zimy i szarpania to z tego co wiem część osób montująca takie mechanizmy daje jeszcze dodatkowo patent z opuszczaną szybą... jednak zimą szyba też potrafi przymarznąć i jeśli nie ma się 5cio względnie 3 dzrzwiowego afta to jest problem

Ja tak daleko się nie posunę niemniej mam dość porozwalanych przez złodzieji zamków i mam zamiar je zaspawać w Monzie. Zostanie central na pilota.
  
 
Cytat:
2004-09-16 14:45:38, Duce pisze:
ja bym radził klamki w kolor (przód) a tylne na pilota



Dla mnie to jest kompletna porazka, ani auto nie wyglada jak coupe, ani jak 4-drzwiowe,
bo klamki wprawdze z tylu nie ma, ale drzwi przeciez widac doskonale

  
 
Ta Vectra będzie bez klamek wyglądać jak, że lepiej nie mówić. Do tego auta takie rzeczy nie pasują, ale jak chcesz. No i jeszcze to psucie drzwi spawaniem czy kitowaniem. pięknie to wygląda jak pęka. No, ale jak juz mówiłem to tylko Twoja decyzja.
  
 
W każdym bądź razie dziękuję wszystkim za wypowiedź w tym wątku. Zgadzam się, że są plusy i minusy takiego mechanizmu. Zastanawiam się od dłuższego czasu lecz mam wiele wątpliwości, tym bardziej że auto cały rok stoi pod gołym niebem. Może to kolejny mój pomysł który przestanie żyć swoim życiem (podobnie jak lampy a'Lexus).

Pozdrawiam.
  
 
witam!
Bufi co masz na mysli piszac o tych lampach:ala lexus?
mi sie one podobaja i chcialbym je zamontowac u siebie!
sa jakies wady ich czy co?
  
 
Nie ma wad... tylko względy estetyczne czyli co kto lubi. Z tego co słyszałem to przy zakupie 3ba zwrócić uwagę czy mają pieprzoną homologacje bo podobno pałkersi potrafią zabra dowód...
  
 
Bardzo mi się te lampy podobają. Lecz jedyną rzeczą jaka nadal mnie z nóg spowala - jest cena. I gdy od sprzedawcy słyszę że może mi dać rabat 30 zł z 800 zł, to aż mi kiszki skręca.
Może wiecie gdzie można kupić taniej takie lampy? (tanio).
  
 
Mi tam sie podobaja...........
  
 
co do bezklamkowych drzwi....to gdzies czytalem w prasie motoryzacjnej ze to jest zabranione wlasnie przez wzgledy bezpieczenstwa... byl jakis paragraf z tego co wiem na to...moze jakis adwokat sie wypowie dokladniej
  
 
fajny bajer w wiejskim tjuninku jak dla mnie, jak juz koledzy wczesniej zauwazyli - bezpieczensto, zima .... kolega zrobil sobie kiedys w Punto (hmmm ze 3/4 tala temu - bylo w modzie) i w zime lizał uszczelki albo przez bagaznik wchodzil - a jak padl mu akumulator to nie zamonotwali mu awaryjnego otwierania i musielismy sie gimnastykowac....

Poza tym od złodziej cie to nie uchroni - nawet gorzej, bo tak to ci zamek popsuje a w innym przyadku szybe zbija lub dzwi uszkodza ...

pzdr

P.S. wszystko kwestia gustu
  
 
witam!
apropo tych lamp,to jakis czas temu widzialem na allegro!
byly bardzo ładne!
cena nie przekraczała 500zł!
mam na mysli lampy do astry,nie wiem jak z innymi!
  
 
drzwi bez klamek - nie
lampy lexus tak, tylko cena zwala z nóg, nawet na allegro sa za drogie, do corsy B ponad 500 zł, to za wiele, wolałbym za to kupićamortyzatory jakieś fajne
  
 
Jak pisałem wcześniej, do Vectry A kosztują 800 zł. Chyba że teraz staniały.
Ile takie lampy kosztują za granicą, np. Niemcy. może lepiej sobie tam kupić?
  
 
powiem wam ze nie ma zbytnio roznicy,bylem 2miesiace temu,rozgladalem sie za roznymi fajnymi rzeczami do autka,byly lekxusy za 120 euro!-rozne modele aut!
ale porownywalem ceny to sa zdecydowanie wyzsze!
podam np:lakier specjalny do malowania,zaciskow ,od koł,kosztowal tak 25euro,a ja tu w polsce kupilem za 35 zł,takie samo!
pozdrawiam!
  
 
Miałem Poldka i zaspawałem w nim klamki wygląd jest super z otwieraniem nim nie miałem problemu a co do awaryjnego otwierania wyprowadziłem tak jakby bolce od akumulatora pod bagażnikiem z tyłu samochodu było to podpięte tylko pod sterowanie zamkiem, naprawdę super sprawa samochód się zmienia niesamowicie. A co do kradzieży to mi go ukradli, ale do Poldka wskoczyć to niema problemu.
  
 
Sprawa Klamet to jestem zdecydowanie nie. Punkt pierwszy jest to surowozabronione, a punkt drugi nie podoba mi sie to. Wolalbym pomyslec nad wymiana klamek z innego samochodu niz sie pakowac w cos takiego. No ale co kto lubi.

Sprawa nr 2 czyli swiatelka. Jak sama nazwa wskazuje sa to swiatla Lexusa a my jezdzimy Oplami. Wiec tez jestem na Nie. Faktycznie jesli sie kupi jakies ciekawe to owszem ale tylko i wylacznie do srebrnego auta. A nie daj Boze do ciemnego koloru.

Ale jak juz napisalem : CO KTO LUBI.