Ile powinno palić Seicento na gazie??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich
Dziś mój pierwszy raz na tym forum więc prosze o zrozumienie
Mam zagazowane Seicento 900, jeździ fajnie. Od stycznia przywykłem już do niego i jestem zadowolony. Ostatnio jednak zatankowałem go pod "korek" i po przejechaniu około 120 km znów dotankowałem. Spalił na tym dystansie 5 litrów z ogonkiem. Czy to normalne jeżeli paliwa bierze 6 do 7. A ostatnio troche sobie pofolgowałem, tak do 120 - 130 kh/h. Mam obawy co do tego spalania, szkoda by było spalić zaworów. Czy lepiej wybrać się na regulacje??
Z góry dziękuje za odpowiedzi.
  
 
prawdopodobnie stałeś pod innym nachyleniem przy pierwszym tankowaniu niz przy drugim tankowaniu i dlatego ci nie weszło tyle samo co miałeś po pierwszym tankowaniu...stąd ten błąd.no albo ci sie zawór przycina najlepiej zatankuj do pełna na jednej stacji,przejedz z 300-400km i zalej do pelna rowniez na nie powinien ci wyjsc dokladniejszy pomiar pozdro
  
 
Witam!!!
Dzięki za rade, będe próbował tak jak piszesz. Nie wiedziałem że tak się może robić. Może to też jakość gazu, ale ostatnio tankowałem na tej samej stacji. Może zaworek się przycina .
Zobaczym co da ponowne tankowanie.
Dzięki i pozdrawiam.
  
 
Ja powiem tak. Od niedawna mam instalke w Seicento i jak narazie to sprawdzam w ten sposob ze tankuje do pelna i jezdze az sie gaz nie skonczy ... wtedy obliczam srednią , jak narazie 7,5litra, czasem 7,6 i ostatnio nawet jak smigalem po miescie duzo to spalil okolo 8,7litra. To chyba odpowiednie spalanie. Tak mi sie wydaje ... nie licze na to ze mniej spali ,chyba ze w trasie 90-100km/h. Moze ktos juz sprawdzal do ilu moze zmniejszyc sie spalanie jadac na trasie ?? Pozdrawiam ...
  
 
Ja powiem tak. Od niedawna mam instalke w Seicento i jak narazie to sprawdzam w ten sposob ze tankuje do pelna i jezdze az sie gaz nie skonczy ... wtedy obliczam srednią , jak narazie 7,5litra, czasem 7,6 i ostatnio nawet jak smigalem po miescie duzo to spalil okolo 8,7litra. To chyba odpowiednie spalanie. Tak mi sie wydaje ... nie licze na to ze mniej spali ,chyba ze w trasie 90-100km/h. Moze ktos juz sprawdzal do ilu moze zmniejszyc sie spalanie jadac na trasie ?? Pozdrawiam ...
  
 
Mam jeszcze takie pytanie:
Po jakim przeboiegu przy nieprawidłowej regulacji mozna porobić sobie coś z zaworami??
Miłej nocki wszystkim, narka.
  
 
witam.
info dla hektora i dla innych .
NIE wyjeżdżajcie gazu ze zbiorników do końca bo w szybkim czasie wypalicie zawory i gniazda zaworowe a nawet tłoki.
jadac na oparach doprowadza sie do wysokiej temp. spalania i spalania detonacyjnego.