Wkład czy stożek???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Opinie są podzielone,!!!
Co lepiej kupić


  • stożek
  • wkład sportowy


jakie są wasze odczucia ??????

  
 
Ja bym nic nie kupił. Szczerze!
  
 
wklad sportowy nie daje zadnych zauwazalnych korzysci...takie jest moje zdanie i odczucia...

P.S to pisalem ja Dominik Olechnowicz trener trzeciej klasy...niemoge sie zalogowac!!! moze forum zamarzlo?
 
 
Prawdę mówiąc to mam zwykły wkład polskiej produkcji za kilkanaście złotych, oczywiście wymieniam zgodnie z instrukcją i stanem faktycznym. Ciekaw również jestem co daje załozenie stożka lub sportowego wkładu. Czy lepsza przepustowość powietrza przez taki filtr daje tak znaczącą, zauważalną w
c o d z i e n n e j eksploatacji róznicę w pracy silnika, a przez to wpływa na przyspieszenie i elastyczność, czy zmniejsza zuzycie paliwa? Czy może jest to tylko kolejny bajer, który powoduje jedynie polepszenie samopoczucia kierowcy i nabija kabzę włascicielom sklepów tuningowych?
  
 
Cytat:
2002-12-13 18:34:12, Maciej75 pisze:
Prawdę mówiąc to mam zwykły wkład polskiej produkcji za kilkanaście złotych, oczywiście wymieniam zgodnie z instrukcją i stanem faktycznym. Ciekaw również jestem co daje załozenie stożka lub sportowego wkładu. Czy lepsza przepustowość powietrza przez taki filtr daje tak znaczącą, zauważalną w
c o d z i e n n e j eksploatacji róznicę w pracy silnika, a przez to wpływa na przyspieszenie i elastyczność, czy zmniejsza zuzycie paliwa? Czy może jest to tylko kolejny bajer, który powoduje jedynie polepszenie samopoczucia kierowcy i nabija kabzę włascicielom sklepów tuningowych?



Stożek jeśli w ogóle coś daje to wzrost występuje jedynie w wysokiej partii obrotów, czyli w codziennej eksploatacji przyrost ten będzie nie wykorzystany. Niestety jak wspominał MaciekGT, stożek ma dużo gorszą filtrację...przez co do ilnika dostają się dużo większe drobiny, co powoduje np: wystąpienie nieszczelnośći silnika...
  
 
Ja bym nic nie kupowal to strata pieniedzy, na serio przyrost mocy rzedu 3 KM czy 5 KM to nic !!!! po co wydawac kupe kasy, ja myslalem nad tym i doszedlem do wniosku ze to wyrzucenie pieniedzy w bloto, lepiej zbiraj na cos co da ci na prawde duzo albo na tunning optyczny...

Ja mam wklad z Opla i jestem bardzo zadowolony
  
 
...a ja gdzieś słyszałem że broń boże nie wolno wkładać filtrów stośkowych do samochodów z instalacją gazową Krzyśku!
...bo też kiedyś sobie chciałem wymienić filtr ale powiedziano mi że do zagazowanego samochodu to ciężka sprawa jest z doborem odpowiedniego filtra i se podarowałem te kombinacje
  
 
Powiem tak , nie mam zamiaru robić z esperynki rakiety, samochód rodzinny to samochód rodzinny, a po za tym to słyszałem gdzieś opinię że stożek ma sens jeśli zrobiło się odpowiednio wydech, tuning silnika (wałki i takie tam), chip tuning ( i tu też są zadania podzielone), no i stożek oczywiście razem z odpowiednim dolotem .... a ciekawi mnie to bo mam zapalonego kolegę co uważa że stożek to boski pomysł i daje strasznie dużo.....za niewielkie pieniądze

  
 
alo!

Krzyśku to powiedz swojemu koledze aby na chwile zdjal sobie wogole filtr...
ja u siebie zrobilem tak i nie zauwazylem odczowalnej roznicy... co widac bylo potem po czasach...

Lee
ps: qrwa nie moge sie zalog., usunalem wszystkie ciastka i offliny..
 
 
Stożek to raczej nie bo i głośno i gorzej filtruje i po co w ogóle jak nie macie ciężkiego tuningu..?? (do gassu to już na pewno nie - zmienia podciśnienie w kolektorze)
Wkład daje bardzo mało i uaktywnia się po jakimś tam tunigu albo w ogóle.. zależy od szczęścia..

Podsumowująć pozostańcie przy tym co wymyśłiła fabryka!!!
  
 
jak chcesz to ja bardzo tanio sprzedam wkład KN - założyłem gaz to musiałem go wywalić i założyć oryginał

Sahel
 
 
Dzieki, al eja też mam gazzz i nie będę zakładał ani stożka ani wkładu