Kontrolki na desce rozdzielczej - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Padło albo zasilanie deski, brak +12 na wskażniki, przerabiałem to w niedzielę u szwgra ale on ma Caro 93 jescze nie MR93 wię stare bezpieczniki i jest to akurat bezp. I - 16A (utlenił się- nie przepalił!) ale twoja koleżanka majuż nową instalkę elktr. Albo padła masa na deskę brana spod szpilek zgrzanych do nadwozia na podszybiu. Sprawdź te punkty!
  
 
Przerabiałem to tydzień temu. Wine ponosiła kostka stacyjki. Oczywiście najpierw sprawdx bezpiecznik - trzeci niebieski, ten pod bezpiecznikami wycieraczek. Sybbol ma coś jak światla mijania (podobny)
  
 
U mojego brata też stacyjka (kostka), jak pogmera kluczykiem to jest dobrze a czasami wskazówki opadają i deska jest dead. Poza tym wszystko działa, silnik chodzi.
  
 
OKI! Krokodyl wyleczony! Dzięki wszystkim! to był bezpiecznik. Cholerka...trochę się naszukałem tych bezpieczników...ale przyznaję, ze wdrożony wniosek racjonalizatorski z zestawem bezpieczników i przekaźników koło kiery na uchylnej klapce jest lepszy niż u mnie w Caro! Jeszcze raz wielkie dzięki w imieniu krokodyla i jego właścicielki!

PZDR
Maciej
  
 
mróz -20st i prawa strona deski się podświeca oprócz rez paliwa, jakie jest tam złącze do deski bo niepamiętam, pamiętam tylko starszy typ, pewnie coś nie łączy chyba że komputer szaleje , załączył światła mijania(tylko przód) a klawisz wyłączony.
  
 
zegary są podpięte przez 2 duze ewtyczki do obsługi szafy i jedna mała do diód (immo,kontr. przepalenia zarówki)

Ze światłami to dziwne, bo one maja tylko kontorlke na desce, bez zegarów normalnie mozna wlaczyc swiatła wiec to jakis problem moze w skrz. bezp.

Komputer który jest obsługuje tylko silnik. wiec nie moze byc odpowiedzialny za takie cuś.
Obstwaiam skrzynkę bezpiecznikową - posprawdzaj wszystkie elementy , mzoe jakies styki posniedziale lub luzne, a moze jakis kont. zepsuł sie - powodzenia.
  
 
żeby jeszcze wszystkie kontrolki zaświeciły się razem ale one załączały i po kolei w pewnych odstępach czasowych, wskażnik paliwa stanoł na baczność(pokazuje ful) i na końcu zauważyłem światła mijania. Ustąpiło w garażu ale po wyjechaniu w trasę to samo.
  
 
u mnie tez kiedys tak po wypadku bylo... z tym jeszcze ze silnik na biegu pracowal dosc dziwnie jakby w trybie awaryjnym... U mnie problemem byla "czarna skrzynka" i uszkodzony komp... Zawiez go do jakiegos elektryka bo samemu to ciezko cos na ta przypadlosc poradzic...
  
 
zauważyłem że po wyłączeniu wyłącznikiem świateł mijania usterka ustępuje a światła święcą się nadal, może któraś masa , która?
  
 
A moze wyłącznik sie zepsuł? hmm masa... masa jest przykecona po lewej stronie zegarów, na lewym wew. nadkolu w 2 miejscach itd.. ale to raczej wina masy moze nie byc , bo jak masa słaba to pulsuje, słabo swieci itd. U ciebie jest gdzies zwarcie wiec odłanczaj pojedynczo obwody i szukaj gdzie jest dobrze.

Mozesz odłaczyc wiazkę silnika itd. aby znaleźć przyczyne
  
 
skąd są brane napięcia kontrolek, tz czy są równolegle podłączone do odbiorników , czy też są to całkiem niezależne obwody?Np.sterowanie podgrzewania szyby tylnej- załącza ją jakiś czujnik który podaje napięcie na cewke przekaźnika lub sami podajemy yo napięcie klawiszem włącznikiem a kontrolka jest na osobnych stykach w tym samym przekaźniku. Kto wie niech napisze?
  
 
Wiec napięcia kontrolek, to róznie ,czesc z obwodów a czesc z urz. mikropr. Sterowanie szyby jako kontorlka jest podpieta razem z ogrz. szyby i wychodzi z urz. mikrop. automatycznie włącza sie w zaleznosci od temp. zew.

jesli dalej masz te problemy to spróbuj tak jak Ci napisałem odłączyc maksymalna liczbe obwodów i szukac zwarcia lub przyczyny. Mozesz wypiać urz. mikrop. i zobaczyc czy jest dalej tak samo czy juz nie..
  
 
stawiam na masę tych kontrolek tylko że nie ma osbnej masy dla całej deski.
A tak z ciekawości gdzie jest mikroprocesor do sterowania grzaniem tylnej szyby ,gdzie jest ECM zajmujący się tylko silnikiem to wiem.
  
 
urz mikropr. to jest te cus koloru niebieskiego w skrz bezp. o wielkosci polaczonych dwóch przekazników

moim zdaniem masa to to nie jest... inst od caro+ mam przeswietloną dokładnie tak wiec raczej to byc nie moze ale głowy nie dam sobie uciąć
  
 
dzięki za informację a z tymi kontrolkami to mam tak:załączammijania-kontrolki się zaświecają,wskaźnik paliwa idzie na full, a jak załączam np. szybę to ta kontrolka przygasa a pozostałe jeszcze bardziej się podświetlają .Usterka nie dotyczy rezerwy i awaryjnych. Myślę że te świecące kontrolki mają wspólną słąbą masę.
  
 
Napisz jakie obwody wypiełeś i sprawdziłeś, bo tak to do niczego nie dojdziemy. Od słabej masy nie zaswiecaja sie kontorlki - masz po prostu gdzies zwarcie.
  
 
w tym przypadku nie wiem które obwody mógłbym wypiąć, przecież niewypne obwodu świateł ani złącza na desce, jedynie te obwody mogły się pokochać jeśli to nie zimny lut na masie tych kontrolek.
  
 
Witam serdecznie wszystkich klubowiczow.
Jestem tu pierwszy raz ale mam nadzieje ze uzyskam pomoc.
Mam problemy z elektryka w moim poldusiu. Świecą się różne ciekawe lampki na desce. W drodze eliminacji moj tata który ma jako takie pojęcie, stwierdził że może to deska rozdzielcza. Tylko nie wiem gdzie w Warszawie jest jakiś dobry warsztat który naprawi mi deskę. Czy znacie może kogoś godnego zaufania? A może ktoś z Was ma do sprzedania taką deseczkę?
Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odpowiedź.
Iwona
  
 
chodzi Ci o zegary, tak? bo nie sądzę że o całą kompletną deskę rozdzielczą
  
 
Napisz jaki masz model Poloneza. Zegary można kupić w wielu miejscach - choćby na Allegro, zmiana to chwilka, a w ogóle to co Ci się świeci? Możesz się na sprawdzenie z kimś z klubu umówić.