Jak to sie zaczelo?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Jestem ciekaw od kiedy istnieje LKP, kto byl "ojcem zalozycielem", ogolnie mowiac--jak to sie wszystko zaczelo.

Na liscie klubowiczow znalazlem informacje, ze pierwszym zarejestrowanym byl Goral, dnia 01.09.2002. Wiem tylko tyle

pozdrawiam
Artur
  
 
autolada

Zanim powstało to forum , to zaczęło się dyskutowanie o ładach na tamtym należącym do autolada ( firmy inż. J. Czecha ). Może w archiwach tamtego forum dogrzebiesz się postów "Ojców Założycieli"
Potem był pierwszy zlot w Mirowie i dalej już poszło

Chcesz pisać jakąś pracę z historii Klubu i stać się klubowym kronikarzem
  
 
Goral byl pierwszy na motonews.
a klub zakladalem Ja i Pawel z Krakowa (obecnie Pawel66), pospolu z Januszem, Andrzejem z Zamoscia i Piotrem z krakowa. Wszystko pod patronatem inz. Czecha.

jesli kogos ze wspolzalozycieli pominalem - sorry.
A moze ktos wygrzebie, kto pierwszy rzucil haslo "zakladamy klub?"....
nie pamietam, ja czy Pawel...
  
 
Cytat:
2004-11-17 13:43:18, adasco pisze:
Goral byl pierwszy na motonews. a klub zakladalem Ja i Pawel z Krakowa (obecnie Pawel66), pospolu z Januszem, Andrzejem z Zamoscia i Piotrem z krakowa. Wszystko pod patronatem inz. Czecha. jesli kogos ze wspolzalozycieli pominalem - sorry. A moze ktos wygrzebie, kto pierwszy rzucil haslo "zakladamy klub?".... nie pamietam, ja czy Pawel...


hasło rzucił Paweł. dodam, że ja też byłem od początku, pisywałem na Autoladzie jeszcze przed powstaniem klubu, ale do jego powstania się raczej nie przyczyniłem (nie byłem na pierwszym zlocie itd.)
  
 
Ehhhh - to były czasy Ja pamiętam jak nawet przed nethitem mailowałem z Adasiem, ale on tego nie pamięta - może uda mi się wygrzebać gdzieś te maile.

A potem wirtualne uczestnictwo na zlocie w Mirowie i .... potem już było z górki.

Edit: znalazłem tego maila od Adasco

Mail został wysłany 6 listopada 2001:

"Nareszcie pokrewna dusza!!!!!

"ręcyma i nogami" podpisuję się pod tym, co piszesz o walorach 2107

o aucie:
mam 07 z 1989 r., kupiona od I właściciela, kolor niebieski.
przebieg 62 tys. km. - serio!
stan prawie idealny (drobne niedomagania blachy i instalacji...)
muszę naprawić kawałek podłogi zaraz za nadkolem, ale zaczekam chyba do
wiosny.
chwilowo porobiłem jedynie drobne zaprawki.
autko kupiłem przypadkowo w kwietniu i od razu polubiłem, choć kupując
miałem trochę wątpliwości....
i pierwsze co zrobiłem to wstawiłem system audio (tani, ale dobry) - miałem
kilo problemów z montażem głośników z tyłu, lae już rozwiązałem (jak chcesz
- napisz - podam patent, jak to zrobić).
ponadto - jako że spalanie mnie dobijało - założyłem gaz.
jak zdobędziesz kasę - gorąco polecam. butla pięknie pasi na półce w
bagażniku, silniczek na gazie chodzi lepiej jak na etylinie (a nogę mam
cegłowatą). Trochę trosk przsparza mi instalacja elektryczna - ale to
drobiazgi - tu nie kontaktuje, tam spadł kabelek....takie upierdliwe felerki
- ale mam nadzieję, że już wszystkie opanowałem.
muszę jeszcze popracować nad zegarkiem - jeszcze tylko do niego prąd nie
dochodzi...ale nie mam kiedy. tak na prawdę nawet nie mam czasu wymienić
kontrolki świateł na panelu...
no i o autku to tyle....w tuning na razie nie bawię się (choć lubię) - powód
- jak powyżej - brak czasu.
w sumie - tylko tankuje i jeżdżę - nic nie nawala, nawet oleju nie
bierze....takze utwierdza mnie w przekonaniu, że dobrze wybrałem....

właśnie pomału zbieram się na wypad w góry - ciężka próba dla autka....
ale mam nadzieję, że będzie w porzo))))


napisz coś o sobie...np. skąd jesteś..itp.

Ja:
mam 25 lat, mieszkam w Łodzi
pracuję jako dziennikarz w portalu WAP
Hobby: zgadnij!
załączam fotkę z moim poprzednim autkiem....też takie "przechodziłeś"????"



[ wiadomość edytowana przez: Leszek_Gdynia dnia 2004-11-17 18:43:01 ]
  
 
Jak ja trafiłem na motonews to było tamjuż parę osób, któe sa tu do dzisiaj- m.in Adasco, Leszek Gdynia, Miły i Piotr Kraków. Jesli chodzi o samo "ruszenie" z klubem jako takim i podjęciu tematu przez w.wyminionych a internecie to zaczęło się od sakramentalengo tematu : LADA KLUB POLSKA- Czy byliby chętni do założeia klubu łady??na forum autolada należącym do serwisu w Krakowie
No i okazało się ,że byli
A oficjalnie o tym ,że będziemy próbowac coś takiego stworzyć - zadecydowaliśmy w Mirowie - byli tam . Inż Jan Czech z Krakowa, Janusz_mendrala z Krakowa, Adasco z Łodzi, Andy ze Stalowej woli, Piotr_Kraków, Bastek z Krakowa, Vaz 2110 z Krakowa ,Przemor z Sosnowca i Pawel_krakow( czyli ja ) z Konradem czyli Konriim. Mieliśmy już wtedy większą ilość potencjalnych chętnych do powołania klubu - ale nie mogli przyjechać( jak. np. Leszek Gdynia czy Miły)
Pozdr
paweł
  
 
[quote]
2004-11-17 12:50:28, Grzegorz2107 pisze:
Chcesz pisać jakąś pracę z historii Klubu i stać się klubowym kronikarzem

Jaaasne, zaczne gdy tylko uporam sie z praca licencjacka co nastapi...... wlasnie


  
 
Czy Fleszer, ktory mial wtedy jakies pierdykany egzams.
Ale w tamtym czasie chodzily mi inne auta po glowie.
  
 
Witam
Ech... wspomnień czar...
Osobiście żałuję tylko że trafiłem do klubu tak późno, ale i tak wsiąkłem na dobre...
Chwała OJCOM ZAŁOŻYCIELOM, kiedy znalazłem klub, ucieszyłem się że może nie jestem taki kopnięty że tak bardzo lubię ten pogardzany przez wielu "ruski złom"
  
 
... Tak wlasnie bylo.
Ja jeszcze pamietam pierwsze wspolne spotkanie na starym lotnisku w Czyzynach podczas weekendowych wyscigow oraz namowy Pawla, zeby sie poscigac z innymi autami. Odpowiedzialem (widzac te nowe fiaty, fordziaki itp), ze nie bede sobie robil obciachu. Potem zylka sportowa zwyciezyla i ...
Od tego momentu bylem dumny z mojego samochodziku!
Pozdrowionka
Jasiu
  
 
No jeszcze ja byłem - tyle, że do Mirowa nie pojechałem bo miałem jakiś wyjazd w robocie i dupa blada - ale właściwie byłem prawie od samego początku

[ wiadomość edytowana przez: Bartek-Lodz dnia 2004-11-22 22:56:14 ]
  
 
A w sumie pomysł założenia klubu to mieliśmy z kumplem już w na początku 2001 roku - tylko że było nas za mało.
  
 
Czy wiecie, ze nasz strona klubowa miała oficjalną premierę 9 kwietnia 2002 roku. Pierwszym webmasterem byl Ryżu z Opola.

A oto jego post o założeniu strony z archium autolady:

Cytat:
No Witam! Już jest. Długo to trwało, ale tyle trwać musiało, bo starałem się rozwiązać to technicznie w ten sposób, żeby w przyszłości przy aktualizacji szło szybko i sprawnie.
Stronka jest, ale narazie uboga (od czegoś trzeba zacząć). Dużo linków jeszcze nie jest aktywnych. Mogę obiecać, że dołożę wszelkich starań, aby była jak najbardziej atrakcyjna i aktualna (nie obejdzie się bez waszej pomocy).
Nadsyłajcie opinie. Wszelkie słowa krytyki są akceptowane (tylko bez mięsa).

Zachęcam do zapisywania się do klubu. Wiem, że na forum jest już ich dużo, ale żebym mógł na stronie zrobić czytelny wykaz jest to konieczne. Zapisywać się można w menu: KLUB --> Zapisz się, wystarczy wypełnić formularz. Proszę abyście się do tego przyłożyli, bo to co wpiszecie będzie widoczne na stronie.
W dziale członków jestem ja, adasco, i bastek (bo oni nadesłali mi już wcześniej swoje dane na maila).

BASTEK!!! Z góry Ciebie przepraszam! Pod twoim nazwiskiem jest link do danych Adasco. Dopiero teraz to zauważyłem. Jutro to poprawię.

Domen ma nazwę clublada, bo taką udało mi się zarejestrować i w sumie na forum nie padła konkretna nazwa klubu. Jeżeli wam nie pasi to można to zmienić (chociarz szczeże mówiąć to znów miałbym upierdliwą robotę, no ale to nie moja strona tylko klubu).

Pozdrówka!!! Proszę o łagodny wymiar kary (czyt. krytyki )

  
 
oj było,było
pamietam te czasy

kiedys na czacie klubowym sie siedzialo po nocach

bylem nawet moderem na polczacie

pamietam jak Paweł przywiózł jeszcze" ciepłe" koszulki klubowe
  
 
Wałśnie był umnie Andrzej z żoną i zastanawilismy się - ile czasu to juz trwa???? No i okazuje się, że to już prawie cztery lata
  
 
No i te pierwsze naklejki - te biale z niebeskim nadrukiem

A jeszcze pamiętam jak czekałem, na pierwsze relacje ze zlotu w Mirowie i na pierwsze zdjecia!!! To były czasy.

Hahaha - ma tez cały pakiet zdjec jakie wyslał mi Grzesiu robione z jakiejś tam górki


[ wiadomość edytowana przez: Leszek_Gdynia dnia 2005-06-23 23:49:57 ]
  
 
Cytat:
2005-06-23 23:49:05, Leszek_Gdynia pisze:
No i te pierwsze naklejki - te biale z niebeskim nadrukiem



mam gdzies jeszcze taka...

oj, bylo tego troche.... Moze wartoby wyszperac z archiwow autolady pare pierwszych watkow o klubie i zapisac gdzies na stronie.... co? Taka pamiatka...
  
 
No na stronke klubową to byłoby coś miłego!
  
 
I wtedy pojawil sie Jasio swiezo upieczony wlasciciel granatowej siodemeczki i... dostepu do internetu
  
 
zatem proponuje
pobrać TEGO zipa
i otwierac pliki:

INDEX-320.HTM
INDEX-269.HTM - ten plik rozwiewa wszelkie watpliwosci, kto (s)tworzyl klub i kto PIERWSZY rzucil to haslo.... Moze jakis status - np. Ojciec-zalozyciel.... chociaz ow klubowiczi tak ma wyjatkowy status obecnie
INDEX-283.HTM - o 1. zlocie.
INDEX-235.HTM - j.w.
INDEX-209.HTM - relacja

lekture dedykuje szczegolnie "krzykaczom"...


[ wiadomość edytowana przez: adasco dnia 2005-06-24 10:36:50 ]