126 swap-tulejka w wale korobowym ,problemy:(( - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
w oryginale w 650 to chyba z brazu jest
  
 
w oryginale pewnie tak..ale rzemieslnicy dzialaja
  
 
Tulejki toczy sie z brązu mam już 3 bo i 3 silnik koszt wykonania z materiałem to w moim przypadku 15 zeta najlepiej zatargać wał lub silnik do tokaza to on to dobże wymieży i wchodzi na pasowanie ciasne, wtedy wałek niema nic luzu na tulejce.
  
 
mozna zaniesc sam wal;p
  
 
Cytat:
2005-10-13 23:10:32, Pat_kdb pisze:
mozna zaniesc sam wal;p



Tylko ile roboty przy tym jesli ma sie kpl.silnik
Jutro kupie chyba nowy walek sprzeglowy i tulejke zrobie akurat pod niego.Sorki za ot ale ile moze kosztowac walek sprzeglowy do malca??
Musze sie przygotowac psychicznie
  
 
rzemioslo kosztuje ok 40 zeta,ale to jest kupa gowna fabryczny bedzie cos kolo 100 chyba kosztowal...
  
 
Cytat:
2005-10-13 18:43:12, HEMIGTX pisze:
Odświeżam ten topic ponieważ teraz ja stanąłem przed tym problemem... U mnie w 903 tulejka ta co jest w wale wystaje jakis 1cm poza wal,i teraz pytanie takie:kto moze podac mi wymiary tulejki tej ktora mam wytoczyc bo maluchowskiej u mnie niemoge dostac(!!)Zamowilem tydzien temu 2 szt.za 12zl obie i koles powiedzial,ze sobie jeszcze poczekam na nie a ja juz chce odpalic parcha:/ Dostep do tokarki mam tylko nieznam wymiarow tulejki takowej. Nastepna sprawa to mam wyciac ta tulejke co teraz jest w 903 rowno z walem?? Niech ktos najlepiej napisze krok po kroku co trzeba zrobic bo ja pierwszy raz robie swapa. P.S:flansze mam z rally garage-pozostawia wiele do zyczenia ale za taki hajs lepiej nietrafilbym



masz jakis pomysl jak to wycentrowac?
  
 
Cytat:
2005-10-14 08:43:35, wojtas7 pisze:
masz jakis pomysl jak to wycentrowac?



Flansza ta juz byla w swapie i dzialala,z centrowaniem moze byc problem ale jeden pomysl juz mam-silnik ze skrzynia poloze na metalowym stole i bede z qmplem metoda prob i bledow to skrecac az bedzie "wygladalo"na wycentrowane.Jesli ktos ma inny pomysl to moze podzielic sie wiedza,poniewaz dzis juz chce skrecac calosc do kupy.
  
 
nie, w ten sposob masz male szanse na powodzenie. no chyba ze masz juz otwory zrobione we flanszy jak to poskrecac? to wtedy po prostu na gotowo...
  
 
Cytat:
2005-10-14 09:36:22, wojtas7 pisze:
nie, w ten sposob masz male szanse na powodzenie. no chyba ze masz juz otwory zrobione we flanszy jak to poskrecac? to wtedy po prostu na gotowo...


Otwory sa,flansza juz byla w swapie.Ale powiem jedno-flansze z rally garage niesa najlepsze,szczerze jak ta flansza peknie albo ja wyrwie to zrobie samemu flansze bo ta moja widac,ze jest hand made bo katowka cieta wszedzie jest
  
 
Cytat:
2005-10-14 10:03:55, HEMIGTX pisze:
Otwory sa,flansza juz byla w swapie.Ale powiem jedno-flansze z rally garage niesa najlepsze,szczerze jak ta flansza peknie albo ja wyrwie to zrobie samemu flansze bo ta moja widac,ze jest hand made bo katowka cieta wszedzie jest


Jak chcesz dobra flansze to powiedz - zrobie ci i wysle. Spytaj Wojtasa albo kogos z forum kto ma w swoim swapie moja flansze - wszystko jest w jak najlepszym porzadku - nic sie nie dzieje nawet na hardcorowym upalaniu niezaleznie od silnika - 900, 1.1, 1.2... Na privie powiem ci jak dobrze ja wycentrowac i flansze masz wieczna
  
 
Cytat:
2005-10-14 10:03:55, HEMIGTX pisze:
Otwory sa,flansza juz byla w swapie.Ale powiem jedno-flansze z rally garage niesa najlepsze,szczerze jak ta flansza peknie albo ja wyrwie to zrobie samemu flansze bo ta moja widac,ze jest hand made bo katowka cieta wszedzie jest



uwazaj zeby ci silnika nie wyrwala albo skrzyni nie polamala
  
 
zuraw ja ten twoj sposób centrowania znam;p ale ciiiiiiii..... osobiscie polecam kaze - oddajesz silnik i skrzynie - za dwa dni masz problem z glowy..koniec z problemami z wlakiem sprzeglowym......
  
 
Cytat:
2005-10-13 19:50:17, ZoLt4R pisze:
w oryginale w 650 to chyba z brazu jest



fosforo brąz
  
 
Cytat:
2005-10-14 18:20:11, Pat_kdb pisze:
zuraw ja ten twoj sposób centrowania znam;p ale ciiiiiiii..... osobiscie polecam kaze - oddajesz silnik i skrzynie - za dwa dni masz problem z glowy..koniec z problemami z wlakiem sprzeglowym......


A jesli ktos nie moze wyslac silnika?
  
 
albo chce to zrobic samemu, ma ta ambicje? albo po prostu chce to skumac? he???
  
 
e tam pitolicie. zreszta mnie tam wsio jedno kto gdzi u u kogo. ale na pewno ciezaru centrowania niewzialbym na siebie w dodoatku za 200 zl ktore juz trzeba wybulic i tak.
  
 
Po wczorajszym boju z tulejka(odwiedzilem tokarza 6 razy)udalo sie ja wbic i walek idealnie wchodzi bez luzow Pierw mialem robiona jakiegos preta czy czegus tam z brazu ale wkoncu maluchowska zawitala w wale Ktos pisal,ze ma tulejke z rozrusznika od poldka-mierzylem ja w sklepie i niewiem jak komus to podeszlo bo jest o 2mm mniejsza niz ta co ja mam...
  
 
bo to byly brednie. kupuje sie maluchowska i stacza . caly k.. problem.
  
 
no to zalezy jaka flansza, z flansza zurawiowa mozna spokojnie to zrobic samemu, wszystko.