JAKI OLEJ do DIZLA 1,7 DTI

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam mam małe pytanko odnoścnie oleju w asterce 2 z silnikiem 1.7 DTI .. jaki olej uzywa ktos kto ma dizla.. i czy to jest syntetik czy półsyntetik. i jakiej firmy.. w isstrukcii niby pisze ale niemam polskiej.. dlatego pytam się was!! JAKI OLEJ.. i jakiej firmy wy używacie lub jaki polecacie ...
  
 
Polecam... archiwum ... jest cala masa na ten temat... nawet niedalej jak 2 tyg temu zakonczylismy debate na ten temat..


Pozdrawiam
  
 
każdy syntetyk
może być nawet 5w 50,
mój brat takim zalewa t-disla-i
4-letniego Mobil 190zł -5l
  
 
Półsyntetyk Castrola MTD do corsy 1.5 TD
Bardzo dobry olej , a po zalaniu silniczek zaczoł nawet ciszej chodzić
Pozdro
sel
  
 
ok postaram sie poszukac w wczesniejszych .. ale jak wiecie cos to mozecie pisac .. ale do astry 2 DTi. bo inne auta to mnie raczej nieinteresują..

ad 2 Co oznacza (przetłumaczenia) Oli Change. tak pisało w książce serwisowei auta . A auto jest z Belgii i niemoge przetłumaczyc tego czy to jest syntetik czy półsyntetik.!!!!!!!!!!!!!!!
  
 
Niestety niemoge znajsc gdzie był post na ten temat. moze jaki był tytuł albo date..ale jak wiecie co szkodzi napisaC
  
 
Ja leję syntetyk Mobila.
  
 
A co oznacza Oli Change (trzeba to przetłumaczyc ale niewiem ) to jest niby z belgiii ale to chyba język Francuski...
  
 
Change to zmiana zamiana wymiana i tak samo chyba sie pisze jak po francusku
A nie masz daty kiedy masz ten change zrobić ????

A jak wlejesz syntetyk to zawsze bedzie dobrze chyba ze masz wiekowe auto dlatego najlepiej zapytac wejdz na strone castrola boad mobila a tam napewno znajdziej jakies porady 100 %

seldric
  
 
ja leje półsynteze LOTOSa.
  
 
A Aha .. tam pisało ze przy 86tys był wymienieny,, ale i tak wymieniełem go na półsyntetika.. ok dzięki