Xenony w ponym ??:D Brzmi kosmicznie??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witka
Dzisiaj odwiedzilem zlom kumpla w celu napicia sie trunkow. Kiedy stezenie etanolu osiagnelo odpowiedni poziom udalismy sie na lowy na teren zlomowiska. Stala tam vectra II ze skasowanym tylem ale co ciekawe miala lampy ksenonowe. Bez namyslu wymontowalem przetwornice, okablowanie i cale klosze Da sie to zalozyc do poniaka?? Ktos probowal?? Nie stopia sie klosze?? Co sadzicie o tym pomysle??
  
 
Jest to dość czasochłonne ale wykonalne. Co musisz zrobić to bądź dopasować układ projekcyjny z lamp od vectry lub dokupić sam projektor uniwersalny do h4 chyba firma hella czy halla się w tym specjalizuje. Generalnie powinno działać. Bardzo dobrze jak byś zainstalował układ poziomujący (może byc najprostrzy). Odradzam stanowczo instalacje samych żarówek xenonowych w klosz h4 co jest dosć częstym wyczynem w kręgach działaczy klubu wiejskiego tuningu. Taki wyczyn prowadzi w prostej linii do oślepiania jadacych z przeciwka, kłopotami na przeglądach i przy kontrolach policyjnych.
  
 
gdzieś mi się obiło o uszy, że przy zakladaniu xenonowych lamp wymogiem sa spryskiwacze lamp
  
 
Tak, przy Xenonach jest obowiązkowy system czyszczenia kloszów - spryskiwacz wysokociśnieniowy lub juz dużo zadziej używany zestaw spryskiwacza i wycieraczek.
Pozdrawiam.
Misio

PS. Ogólnie ciekawy, pracochłonny pomysł i nie koniecznie prosty w realizacji. Trzymam kciuki za doprowadzenie projektu do realizacji.
  
 
Cytat:
2006-01-22 23:39:58, speedmaster pisze:
gdzieś mi się obiło o uszy, że przy zakladaniu xenonowych lamp wymogiem sa spryskiwacze lamp



wg przepisów dokłądnie "instalacja czyszcząca powierzchnię reflektora".

Pomysł bardzo ciekawy ale bardzo trudny w realizacji. Ale najważniejsze, czyli żarniki i przetwornice masz- a to jest chyba najkosztowniejszy element i dość trudny do zdobycia (nie mówię o nowych bardzo drogich). Oczywiście lampy się nie stopią bo taki żarnik nie nagrzewa się zbytnio, ale musisz opracować coś co w odpowiedni sposób ukierunkuje wiązkę światła- jak pisał damian-k. A jak to zrobić to ja już niestety nie wiem
  
 
Zalatwilem drugie lampy do ponego (w razie zniszczenia poparzednich) i pewnie od jutra zaczynamy dzialac...
Dzisiaj jeszcze pod oslona nocy pojde na zlom kumpla i zdemontuje system spryskiwaczy. Mam nadzieje ze da sie je umiescic w listwie pod reflektorami bo jak nie to dupa blada