Jakie objawy sonda lambda

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam mam pytanie jakie bendą objawy jesli padl czujnik temperatury silnika. i jakie benda objawy jak padnie sonda lambda
  
 
jeśli masz model po 1995 roku, to będzie się palić żółta kontrolka z symbolem silnika. Samo odłączenie sondy praktycznie niewiele zmienia w działniu silnika, prawie nie odczuwasz. A z czujnikiem temperatury: jeśli to ten od cieczy ,to tylko brak wskazań na wskażniku. Jeśli ten połączony z sterownikiem, to na pewno niestabilne obroty(wysokie) i zwiększone zużycie paliwa
  
 
Jesli padnie ci czujnik temp. to bedziesz mial problemy z odpalaniem zimnego silnika, natomiast uszkodzona sonda to napewno zwiekszone spalanie oraz prawdopodobnie nie rowny bieg jalowy.
  
 
umnie mam tak ze jak odpale silnik rano toobroty sa chwilke na 1500 i zaraz pna sie w góre do 2200-2500. Obroty mi powoli spadaja w miare rozgrzewania sie silnika tak do 2000a jak osiągnie temperature pracy to w czasie jazdy jak zuce na luz to mam 1500-1200. Jak chodzi dłużej na biegu jałowym to mu spadaja do 800 a nawet zaczyna silnik dusic i spadaja obroty nawet do 200. Juz niewiem co mam robic dzis wymienilem czujnik temperatury (ten z 2 wtyczkami ) i dalej tosamo

Hellp
aha auto to lantra 1,6 16V z 92r

[ wiadomość edytowana przez: Ganiu dnia 2004-12-31 12:35:39 ]
  
 
Objawy wzkazuja na silniczek krokowy.Wyjmij go umyj i sprawdz .Najprawdopodobniej to on sie przycina i obroty szleja.Powodzenia.
  
 
za obroty biegu jałowego itp. odpowiadają : przepływomierz powietrz, silnik krokowy, czujnik temperatury silnika,podciśnienia (wszystkie wężyki), sonda lambda, ustawienia zapłonu, ustawienia rozrządu, wtryski, sterownika i jeszcze parę innych elementów. Odpięta sonda nie ma wpływu na obroty. Według mnie sprawdź najpierw podciśnienia (przedmuchaj wszystkie wężyki), jeśli to nic nie da udaj się do serwisu, tam cię podłączą do kompa i będzie taniej Sam raczej niewiele znajdziesz - a metoda na chybił trafił jest dość kosztowna.
  
 
Cytat:
2004-12-30 22:13:31, zlociutki pisze:
...natomiast uszkodzona sonda to napewno zwiekszone spalanie oraz prawdopodobnie nie rowny bieg jalowy.


niekoniecznie, po wymianie sondy na sprawną częstym objawem jest wzrost zużycia paliwa i mocy silnika, na biegu jałowym niesprawna sonda często nie wywołuje żadnych objawów w pracy silnika, problemy zaczynają się pod obciążeniem (gwałtowne przyspieszanie)
dodam jeszcze że częstym powodem zapalania się lampki check engine jest paliwo złej jakości

[ wiadomość edytowana przez: Jarek_2 dnia 2005-01-04 12:13:37 ]
  
 
Ja podalem tylko przyklad co sie moze dziac, przyznasz Jarku ze nie jest tez regola ze z uszkodzona sonda spalanie sie zmniejszy . Jesli jest ktos tym zainteresowany to niech zajrzy tutaj
www.ngkntk.de/Technika.1296.0.html

[ wiadomość edytowana przez: speedmaster dnia 2005-01-04 16:33:09 ]
  
 
Cytat:
2005-01-04 15:45:51, zlociutki pisze:
Ja podalem tylko przyklad co sie moze dziac, przyznasz Jarku ze nie jest tez regola ze z uszkodzona sonda spalanie sie zmniejszy


oczywiście że nie, ale z uszkodzoną sondą mniejsze spalanie jest możliwe, tylko co z tego jak silnik nie uzyskuje pełnej mocy
  
 
Dodam coś od siebie. Dziś byłem u mechanika moim Scoupe i mam uszkodzoną lambdę, zamiast dawać kilkadziesiąt do kilkuset mV sygnału daje tylko 8-50. Muszę ją wymienić. Co do objawów to są trochę inne niż podajecie: mianowicie wolne obroty falują ale na zimno - trochę się poprawia po dłuższej jeździe, przyspiesza baaaardzo dobrze natomiast jest gorzej z jazdą na stałym ciągu 2-2,5 tys. obr/min. Na zimno wtedy straszliwie szarpie. Ponadto (ale nie wiem czy to z powodu lambdy) szaleje mi silnik krokowy wolnych obrotów tzn. cyka cały czas nawet przy włączonym zapłonie gdy silinik nie pracuje. I co ciekawe nie ma kodu błędu w komputerze o niesprawności sondy L A co do zużycia paliwa to przy uszkodzonej sondzie powinno chyba wzrastać?
  
 
Witam a jakie objawy bendą przy uszkodzonym przepływomierzu.
Byłem ostatnio na diagnostyce i mieżyli mi w aucie spaliny i gościu muwi domnie ze mam jakis spalin zadużo ( tylko niepamientam co ) i ze powinno być około 100 a ja miałem ponad 700 i niewiem co to moze być.
  
 
tak dla zasady to polecam sprawdzić czujnik przed wymianą, czujnik temperatury zwykle dość łatwo zweryfikować omomierzem.
Widzę, że nagminny problem to szukanie przyczyny po wszystkich czujnikach, niestety jak sie nie ma szcześcia to może potrwać.
nie jest łatwo pomóc jak piszesz ze czegoś tam jest za duzo w analizie spalin....uszkdzenie przepływomierza moze dawać efekt szarpania, braku mocy, bo zwykle jest problem z mieszanką, moze spróbuj go odpiąć i zobacz jaki to ma wpływ na jazdę i czy komp coś zgłosi. Wracając do czujnika temp to sie upieram ze jak masz na desce wskazania ok to znaczy ze on działa.

Co do sondy to komp moze co najwyzej sprawdzać obwód grzałki i czy sygnał miesci sie w zakresie. Jak sie mieści ale nie zmienia - co znaczy ze sonda padła - to komp zwykle nie kwalifikuje tego jako uszkodzenie sondy. Po raz kolejny odsyłam do opisów sprawdzania sondy. To nie jest trudne a jak jest poszukaj elektryka samochodowego. Praktycznie poza objawem tzw. leniwej (wolnej) sondy reszte da sie zwykłym miernikiem złapać.

  
 
Witam,

Gdzie dokładnie jest silnik krokowy - Lantra 1,6 '93?
  
 
silnik krokowy jest po lewej stronie kolektora zasilającego, z drugiej strony przepustnicy.

Mam pytanie : czy ktoś stosował uniwersalne sondy lambda ? Zakres prądowy jest taki sam - może ktoś testował - jakieś doświadczenia ?

[ wiadomość edytowana przez: mariogr dnia 2005-01-28 19:58:39 ]
  
 
W Scoupe mam teraz założoną sondę GM od opla i na razie wszystko ok. Polecił mi ją mechanik jak moja siadła. Podobo jest trochę lepsza od seryjnej i Boschowskiej ze względu na większą czułość po rozgrzaniu. jedyny problem to krótszy kabelek. Acha, moja sonda jest jednokablowa (chyba dlatego że bez podgrzewacza). Co będzie dalej zobaczymy ale faktycznie silniczek chodzi cool. Koszt sondy to jakieś 200-250 PLN. Zastosować można chyba każdy zamiennik tylko musi odpowiadać typowi (w moim przypadku chyba cyrkonowa ??) i ilości kabelków, ale na ten temat niech wypowiedzą się bardziej kompetentni
  
 
Panowie jaką mam zamówic sonde lambda z tej strony(chodzi o NTK)
Mam silnik G4DJ ale tu takowego nie ma! G4DJ to chyba odpowiednik 4G15
ntk
Pytam bo w oststecznosci wymieniam Sonde ,bo objawy wysokiego spalania nie ustepują! Dalej ciagnie do 14L/100 Benzin!!!
sonda pracuje dziwnie -tzn zmienia zakres normalnie, ale tylko do 0,6V!
  
 
Powiem tak, Jak się okazało, że w mojej lantrze lambda leży to zacząłem na szubciutko szukać nowej sztuki. Serwis mi krzyknął 550pln'ow netto!!!!! Poszukałem i założyłem zamiennik od GM -> Daewoo. U mnie sonda jest cztero przewodowa, kupiełm ją za 100pln'ów na allegro, gość był z Tomaszowa M. Cały problem polegał na przelutowaniu wtyczki. Sam zrobiłem...
Do tej pory chodzi a odczyty ma w zakresie ( z tego co pamietam) od 0.1v do 0.98 chyba. Także niby ok