Czy dobry silnik diesla bierze olej?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
w jakim zakresie miesci sie pojecie normalnego,eksploatacyjnego zuzycia oleju silnikowego w odniesieniu do silnikow diesla?(wymiana co10 tysiecy km, pojemność 2,5 tds)
  
 
Maksymalnie 0,15 litra na 100 km
  
 
0,15 na 100 czy na 1000 km ? bo to chyba troche duzo jak na 100 ? ale tez slyszalem ze diesle nawet nowe biora wicej oleju niz benzynowe.
  
 
Też mi się wydaje to dużo, ale są to dane z instrukcji użytkowania E34. Zakładam że jest to skrajny przypadek, wychodzi na to że 15 l na 10 tys km
  
 
każdy silnik bierze olej jeden więcej drugi mniej ale jeżeli masz dobry motor i turbine to powinieneś spokojnie przejeździć od wymiany do wymiany bez dolewania ps dlaczego u ciebie jest co 10tyś a umnie co 15tys wymiana oleju
  
 
co 15 tys.ok sorkii
  
 
Cytat:
2005-01-13 13:27:07, hz10 pisze:
dlaczego u ciebie jest co 10tyś a umnie co 15tys wymiana oleju?



Nie napisałem, że u mnie jest co 10 tys. To było tylko proste przeliczenie. U mnie jest wymiana oleju według wskaźnika OIL SERVICE, i waha się w granicach 12 - 16 tys. W moim silniku zużycie oleju jest minimalne, jeszcze nigdy nie potrzebowałem dolewać.
  
 
Cytat:
Nie napisałem, że u mnie jest co 10 tys.

czy ja coś mówie to romanek napisał
  
 
ok!mego tdsa mam od nie dawna i nastawiony bylem na wymiane co 10 tys(pali mi sie jescze 5 kwadratow)a wdieslu 2,5tds jest wymiana co 15 tys.ok.juz jestem swiadomy.
  
 
sorry hz10, coś przeoczyłem, a poza tym mam zupełnie inny silnik
  
 
nie wiedzialem co bylo wczesniej zalane wiec wlalem mobil diesel mineralny czy na tym oleju tez co 15 tys?
  
 
trzeba lać olej jaki zaleca fabryka .moim zdaniem podkreślam moim zdaniem lanie mineralnego do silników turbo doładowanych oznacza podcinanie gałęzi na której sie siedzi
  
 
w sytuacji gdy nie wiesz co bylo lane jak to sprawdzic?(hmmm kupic takie auto by byla taka informacja to jasne) ale dlaczego moze byc az tak zle?czy teraz przejscie na np.pol syntetyk nie zalatwi silnika na cacy?
  
 
..kiedys do starego diesla zalalem ''lepszy olej'' i zaczol brac jak wsciekly ,kopcil na niebiesko,(sierra 2,3d bez turbo)gdy wrocilem do starego oleju lotos mineralny sierra jezdzi do dzis
  
 
"czy dobry silnik diesla bierze olej"?
Jeśli silnik jest naprawdę niezużytydobry, to chyba zużycie oleju powinno być dosłownie znikome, śladowe!!!!


Pozdrawiam
  
 
BMW poleca oleje Castrol (widać firmy mają umowę w tym zakresie). Łatwo możesz sprawdzić jaki olej Castrol jest odpowiedni do twojego silnika na stronie

http://www.castrol.pl/

Do silnika M51 (2.5tds) odpowiednie oleje to:

Castrol Magnatec 10W-40
Castrol Magnatec 5W-40
Castrol RS 0W-40

Nie oznacza to, że tylko oleje Castrola nadają się do tego silnika.
Producent nie ma tu większego znaczenia, tylko odpowiedni olej.

  
 
a czy w silniku benzynowym który jeżdzi na półsyntetyku i żre olej wymiana na mineralny tej samej firmy coś pomoże albo czy nie zaszkodzi?
  
 
Cytat:
w sytuacji gdy nie wiesz co bylo lane jak to sprawdzic?(hmmm kupic takie auto by byla taka informacja to jasne) ale dlaczego moze byc az tak zle?czy teraz przejscie na np.pol syntetyk nie zalatwi silnika na cacy?

ja wiedziałem co było lane do mojego bmw i dzięki temu padła turbina po 140tyś a teraz leje syntetyk i jakoś mi silnika nie wypłukało kanały sie niepoztykały i w zimie rozrusznik mniej cierpi a olej to castrol txt
  
 
hz olej syntetyczny wlany do starego silnika może, ale nie musi, zrobic to o czym piszesz. znane sa takie przypadki i sam pewnie o takowych słyszałeś. parę lat temu radomska komunikacja miejska podpisała z mobilem umowę, dzieki kórej dostała dobry olej silnikowy w zamian za reklamę. po tygodniu 1/4 autobusów nie wyjechała na ulice. powód? stare, wysłuzone silniki zostały do tego stopnia wypłukane przez mobila, że pozatykały sie przewody olejowe, ponadto wszystkie nieszczelnosci pozatykane szlamem, nagarem i osadami spowodowały tak gwałtowny spadek kompresji że trzebabyło kapitalki robić. przykład dosyć smutny, jednak prawdziwy.

co do brania dobrego oleju przez stare motory to chyba wiadomo czemu tak sie dzieje.

Cytat:
a czy w silniku benzynowym który jeżdzi na półsyntetyku i żre olej wymiana na mineralny tej samej firmy coś pomoże albo czy nie zaszkodzi?


wlej olej o nizszej klasie lepkości w wysokich temperaturach. choc moze byc tak ze to nic nie da. wszystko zalezy od stanu silnika.
  
 
Cytat:
hz olej syntetyczny wlany do starego silnika może, ale nie musi, zrobic to o czym piszesz. znane sa takie przypadki i sam pewnie o takowych słyszałeś. parę lat temu radomska komunikacja miejska podpisała z mobilem umowę, dzieki kórej dostała dobry olej silnikowy w zamian za reklamę. po tygodniu 1/4 autobusów nie wyjechała na ulice. powód?

ja osobiście nie słyszałem o takim przypadku zatkania kanałów olejowych znam przypadek że klijent wymienił z minerala (mam zdjęcie pokrywy zaworów tylko nie wiem jak wstawić)na syntetyk i po tygodniu przyjechał że silnik głośno pracuje okazało sie że filtr oleju sie przytkał syfami z silnika . auto jeździło na lotosie przez większość życia . tam gdzie go produkują chyba zapominali dodawać środków myjąco dyspergujących