Siersciuchowy problem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam problem z owlosieniem pozostawionym na fotelach.
Odkurzaczem nie bardzo idzie

Klaczki sa po jakims szorstkowlosym psim lub kocim siersciuchu (poprzedniego wlasciciela) ... sa krotkie, twarde i powbijane w material.. normalnie nie do ruszenie przez odkurzacz nawet ze szczotka.

Moze znacie jakis patent na pozbycie sie tego problemu? A moze jakis adres do zawodowcow w warszawie?
  
 
Popytaj wśród znajomych może mają taki fajny odkurzacz firmy Vorverk o nazwie Kobolt. Ma pieruństwo taką siłę (specjalna turbo-szczotka z własnym silnikem), że wszystko wciągnie. Sprawdzone empirycznie
  
 
a probowales w sklepiei z rzeczami dla zwierzat spytac o taki waleczek ktory ma lepka powierzchnie. zbiera cala siersc z ubrania i niezostawia na nim sladu kleju. moze uda sie z tapicerka
  
 
Spróbuj mąkrą gąbką, albo nowoczesne odkurzacze mają taką końcówkę do trzepania ...dwywanów. Ekstremalnie można wyjąć siedzenia i poznęcać się trzepaczką na spokojnie
  
 
Cytat:
2005-01-30 16:27:05, Mrozus pisze:
a probowales w sklepiei z rzeczami dla zwierzat spytac o taki waleczek ktory ma lepka powierzchnie. zbiera cala siersc z ubrania i niezostawia na nim sladu kleju. moze uda sie z tapicerka


taki walek mozna kupic w kazdym hipermarkecie. Niby na papierku napisane ze to do zbierania farfocli z ubran ale moze to tez posluzyc do takiego celu
  
 
Mokrą ręką musisz głaskać fotele.Wyłażą idealnie-przynajmniej tak się działo w przypadku dywanu.
  
 
mokrą ręką chyba nie da rady (ale sprawdzę) , bo ten siersciuch to był jakis wyjatkowo szorstkowlosy typ
Włoski sa na wpół powbijane w material.

Prawdopodobnie poddam sie i zakupie jakies pokrowce... a z boczkami i podlaga to nie wiem co zrobie.

bat
  
 
ja proponuje spróbowac taka szcotką do sciagania farocliz ubran dziala na zasadzie tasny samo przylepnej moze wyleząte kłaczki a jak nie to sczoteczka pozostaje
  
 
Mój pies ma podobną sierść do tej, którą opisujesz.
Co prawda, kiedy jeździ w samochodzie kładę na fotelu dodatkowy materiał, który ma zadanie niedopuścić do pobrudzenia fotela, jednak sierść czasem wbija się w fotel.

Jest to o tyle nieprzyjemne, że w Nubirze mam welur i niezmiernie trudno wydłubać sierść.
Jakiś czas temu zakupiłem małą metalową (!) szczotkę z "zębami" zakończonymi na tyle łagodnie, że nie szrpią materiału.
Można swobodnie się nią wspomóc czyszcząc materiał z sierści.

Tego typu szczotki są do kupienia w wiekszości sklepów zoologicznych.

Pozdrawiam - SpeedR
  
 
a ja chyba wiem co to moze być. bo jak mi sie wydaje mam ten sam problem. to nie żadne włosy tylko wypełnienie foteli.

bo jak mowisz ze to wyjątkowo szorstkowłosy sierściuch to coś mnie tkneło. bo też są na wpół powbijane w kanape (tylko ze one wyłazą a nie są wbite)

niech zgadne mają kolor brązowy i są takie twarde jakby byly z dzika.

mi tez to odkurzaczem nie idzie. trzeba wybierać
  
 
to co Wy macie w tych fotelach... wypelnienie z siersci żbika ?

kumpel mial podobny problem to zastosowal walek do czyszczenia ubran z roznych oszkubin - taki co sie go splukuje i znowu sie klei. jako jedyny zadzialal idealnie, pranie, odkurzanie i glaskanie mokra reka nic nie dalo ..
  
 
Witam,

do takich tematów to koniecznie trzeba zaopaczyć się w szczotkę do sierści firmy hartim.
Odkurzysz ten samochód w godzinę. Po prostu zamiatasz te kudły do odkurzacza.

Znajdziesz ją na sklepie gdzie sprzedają edit: sklep internetowy badz inny ze srodkami tego typu


Pozdrawiam,

Popai

[ wiadomość edytowana przez: PG dnia 2008-01-15 02:06:03 ]
[ powód edycji: za reklamy tego typu dziekujemy jest dzial kupie sprzedam ]
  
 
Ponieważ mam 2 koty wiem co nieco o czyszczeniu sierści

Jest kilka sposobow, ja bym zrobił tak:

1. Popryskał wodą (nie za dużo) i irchą machać tylko trzeba odkryć w którym kierunku najlepiej wychodzą

2. Zamiast rolek z klejem taniej jest użyć taśmy malarskiej (do dostania w każdym obi czy innej castoramie)

Musi wyjść nie ma siły

pozdrawiam
  
 
[quote]
2005-01-22 21:24:34, batura pisze:

moze po prostu powymieniac tapicerki jak sie nic nie da zrobic?
Powiem tyle odkurzam przy stacjach benzynowych i moj psiak wychodzi z fotela ; wlosy do 5 cm. mam tez mate na tyl auta, kosztuje stowe, ale ktos ja zrobil tak ze z maty nie da ssie wyjac klakow
  
 
Polecam wodę i gąbeczkę do mycia naczyń, zwłaszcza tam, gdzie jest już większa warstwa sierści. Do foteli polecam szczotkę "ryżową" (z twardym włosiem). Przynajmniej po moich persach schodzi.