Chek engine - nie pali sie

  szukane wyrażenia:   check  -  engine
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam problem. lantra 92r 1.6i, od momentu zakupu nigdy nie zapala sie lampka chek engine??, wszystkie pozostale kontrolki sa sprawne. Tylko ta jedyna nawet podczas rozruchu zapalaja sie tylko ladowanie cisnienie oleju, hamulec a ta nie. Czy to moze byc tylko spalano zaroweczka?? jesli tak to jaka tam jest zamontowana czy moze cos innego dodam ze silnik jest zasilany tylko benzyna - nie ma gazu, i nie mam problemu z zapalaniem i praca silnika (narazie)
  
 
jest tez taka mozliwość ze po prostu nie ma tam zaróweczki i nie ma lampki...... np u mnie w coupe 98 po prostu nie ma check engine i tyle
  
 
sprawdź żaróweczkę. bezcokołowa 1.2 W 12V. nie sądzę żeby padło coś więcej. kontrolka powinna się zapalić po przekręceniu kluczyka w położenie zapłonu i po kilku sekundach zgasnąć.
  
 
w accencie tez jest kontrolka pasow i tez sie nie swieci
  
 
w moim accencie I tj z 1999r. 1.5 5D

tez nie ma tej kontrolki "Check engine" choc w w instrukcji pisze ze jesli sie nie pali to trzeba udac sie do servisu w celu sprawdzenia systemu wtrysku paliwa

natomiast w 2 accencie I z 1997r. 1.5 kontrolka jest i zapala sie na sekunde w momencie uruchamiania silnika

sam nie wiem czy wsztstko ok??
silnik pracuje idealnie
w ASO jak dzwonilem powiedzieli ze w niektorych wersjach byly w innych nie wsadzali zarowki z oprawka
w niektorych Coupe I tez byly w moim np nie ma - dziwna sprawa !

podobno najlepiej sprawdzic czy ta kontrolka jest podswietlajac mocnym swiatlem zegary deski rozdzielczej wtedy podobno mozna zobaczyc nawet jak sie nie plai czy jest tam ta kontrolka

Pozdrawiam
  
 
Dokladnie pod swiatlo widze ze piktogram tej kontrolki jest ale sie nie swieci caly problem tylko w tym czy spalila sie zarowka czy wogole jest podlaczona, bo tak dla sprawdzenia to nie chce rozkrecac plastikow bo potem moga byc problemy z ich wytrzymaloscia.
  
 
ja tam jeszcze nie sprawdzalem ale w ASO ktos stwierdzil ze czasem koreance nie wsadzali poprosru zarowki
ja to wale nie mam zamiaru rozbierac zegarow i czegos polamac
autko chodzi ok i tak ma byc

ale sprawdze czy jest tam ten piktogram

pozdrawaim