Webasto co gdzie i jak ???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich mam pytanko dotyczace ogrzewania postojowego czyli webasto jak to dziala to juz wiem tylko jak sie do tego dobrac oraz gdzie to dokładnie jest i co moze byc usterka bo w momencie zalaczenie (zait) włącza sie kontrolka czerwona i mruga w tym samym czasie rozkreca sie wentylator nawiewu i zaraz koniec a kontrolka mruga i nic wiecej jesli ktos wie cos na ten temat prosze o rade z góry wielkie dzieki
  
 
No u mnie też tak jest (E38 740 95r), wieją dmuchawy ale ciepło nie leci !!!!! I miejsce z bezpiecznika na webasto jest puste

A Ty też napisz jaki masz model!
  
 
ja mam 5-tke E-34 i nie wiem jak sie dobrac to tego debasko czekam moze juz ktos kiedys wyciagal albo wie jak to po kolei leci bo nie chce czegos .............
  
 
w takim urządzeniu jak webasto czy ebersprecher należy co jakiś czas wymienic lub oczyscic tzw komore spalania czasami wybija bezpiecznik termiczny ale musisz podać więcej informacji na temat twojego urządzenia wtedy napisze coś więcej napisz jaki ma kształt okrągłe czy kwadratowe?
  
 
Cytat:
2005-02-15 17:23:09, Aldik pisze:
No u mnie też tak jest (E38 740 95r), wieją dmuchawy ale ciepło nie leci !!!!! I miejsce z bezpiecznika na webasto jest puste A Ty też napisz jaki masz model!



... ja też jestem bardzo tym zainteresowany i mam to samo co u Aldika, ale nie wiem gdzie jest nawet bezpiecznik na webasto ...
  
 
odpowiadam Andrzejowi chodzi o to że nawet nie wiem gdzie go mam szukać i właśnie nie wiem czyt to jest kwadratowe czy okragle jak bys mógł prosił bym o wskazówke gdzie to jest i jak sie do teg o dobrać pozdrawiam
  
 
Cytat:
2005-02-22 09:58:46, zwkrz pisze:
... ja też jestem bardzo tym zainteresowany i mam to samo co u Aldika, ale nie wiem gdzie jest nawet bezpiecznik na webasto ...



Ja mam miejsce na bezpiecznik w bagażniuku przy akumulatorze, ale tam nie ma nawet styków aby można było go wsadzić
  
 
no tak w bagażniku nawet akumulator maly jakiś taki mam i to on jest od webasto żecz polega na tym moze gdzies ktos ma jakis rysunek jak sie do tego webasto dobrać no i oczywiscie gdzie jest bo cały czas go szukam ale nic jak narazie z tego,, ty Aldik jeśli nie masz akumulatorka w bagażniku to chyba coś nie tak masz bo u mnie siedzi jakiś mały taki i to on zdaje mi sie jest od webasto pozdrowionka
  
 
Jedyny akumulator jaki mam to jest w bagażniku - czytaj uważnie moje posty.
  
 
Sorki Aldik ale juz coś pomieszałem z góry wielkie sory, a co dotego akumulatora to ja mam jeden normalnie pod maską z przodu do rozruchu i zasilania a w bagarzniku mam drugi właśnie do webasto a co do tego gdzie jest owo webasto to dzisiaj w garażu znalazłem ktoś duzo wcześniej napisał w poscie ze webasto jest w środku auta ale to jest totalna bzdura ja znalazłem swoje pod maską po prawej stronie auta koło miski amortyzatora nieźle to zostało ukryte, i jest kształtu walcowatego a teraz pozostaje tylko pytanie co może z nim być nie tak czemu ta czerwona dioda na komputerku ciągle franca mruga wrrrrrrrrrrr pozdrowionka
  
 
Kurde, to ja mam webasto czy nie???????? Mam włanczanie na czas (Zeit1 Zeit2) ale wieje zimnym A miejsce po bezpieczniku puste!? - o co chodzi?
  
 
Cytat:
2005-02-24 23:53:57, Aldik pisze:
Kurde, to ja mam webasto czy nie???????? Mam włanczanie na czas (Zeit1 Zeit2) ale wieje zimnym A miejsce po bezpieczniku puste!? - o co chodzi?



... ja też mam te 2 czasy i też wieje zimnym więc pytanie czy ja też mam WEBASTO - w E34 525 IA touring '95 ??? ...
  
 
no przecież kiedyś już napisałem że webasto było prawdopodobnie montowane tylko w dieslach
  
 
do hz i innych ludzie webasto nie jest montowane tylko w dieslach ja mam napedzane właśnie benzyną a nie dieslem jak bym wiedział jak mam tu wrzucic foto to bym wam pokazał jak to cacuszko wyglada sprawdzcie po prawej stronie auta pod maska czy macie takie małe ustrojstwo z tłumikiem jak w pile spalinowej rura wydechowa idzie pod auto a co lepsze to ogrzewa obieg krutki z tego co wczoraj zauwarzyłem czyli nagrzewnice i napiszcie a jak kto nie morze sie połapać to zrobie dzisiaj fotosa i moge podesłać na maila czy jakos tak jak to wyglada i gdzie jest tez mam e 34 2,5 benzyna i to mam tylko coś nie załapuje,, pozdrowionka
  
 
Chyba jednak nie mam webasto, bo dzisiaj przeglądałem instrukcje a ponieważ "świetnie władam niemieckim" to się doczytałem że ten ZEIT ustawiasz czas nie tylko wlanczania webasto ale również tzw przewietrzania kabiny, jeżeli dobrze połapałem to wyłancza się ono samoczynnie po 30 minutach. Dobre to chyba w lecie jak autko stoji w słońcu.
  
 
no widzisz i chyba jednak nie masz ale to tez plus nie masz z nim chociaż problemów hahaha ja chyba zostałem pokonany przez to ustrojstwo dobrałem sie do tego ale wyciągniecie tego z auta to graniczy z cudem bo jest skubane podpiete w krutki obiek wrrrrrrrrr i tyle jakiś czujek że zbaraniałem wszystko wykreciłem sprawdziłem pod wzgledem czy działa i okazuje sie że działa wszystko tylko jakiś wtrysk jak by jest i nie wiem co z tym ale jesli ktoś miał lub ma webasto albo jakies opinie co mogło paść prosze o info z góry wielkie dzieki ...ps: jak tu sie foto wsadza ???????????
  
 
Cytat:
Dobre to chyba w lecie jak autko stoji w słońcu.

w zime też jak włączysz to przynajmniej nie będziesz musiał rano szyb skrzybać od wewnątrz w niektórych przypadkach
  
 
Myśłisz że samo przewietrzanie wystarczy? przeciesz silnik nie pracuje! hmm Tak czy siak narazie parkuje w garaży "Wygnałem" tate przed dom bo Alf i tak nie kradną
  
 
tak czy inaczej nawet jak silnik nie pracuje a wtłaczasz zimne powietrze to para nie osadza sie na szybach a chyba wiesz kiedy najbardziej szyby parują
  
 
hahaha no i wszystko jasne tylko gdzie ja znajde jakas instrukcje webasto a byłem w zakładzieco robią webasta to jak zobaczyli gdzie to jest i usłyszeli ze na benzyne to czemuś im miny opadły i werwa straciła do pracy i wygnali mnie z kwitkiem ze takich nie robią wniosek z tego taki ze niezłych mamy fachowców buahaha a problem dalej pozostaje jak to odpalić może ktoś wie czego to wina że nie zajarza ???????? narx