Sanitarki, karetki, ambulanse !!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy ktos moglby zalatwic pojazdy tego typu do powstajacego Muzeum Ratownictwa?! Szukamy wszystkiego ale im starsze i bardziej unikatowe tym lepsze. Stan dowolny. To bardzo wazna sprawa bo chcemy zeby to Muzeum jak najszybciej ruszylo a bez eksponatow...Czekam na proponycje i informacje !!!
Fundacja Na Rzecz Ratownictwa Lotniczego w Krakowie
  
 
O kilka minut za pozno wlasnie na zlomie stoji sanitarka 125p tylko ze bez klapy wkoncu sam ja zarekwirowalem
  
 
Mhm o kilka minut a co to byla licytacja i poszedl za 2,50?! Ja mowie calkiem powaznie o tych eksponatach nie tylko z FSO ale Nysach i innych pojazdach tego typu. No do Wroclawia troche daleko ale wiem ze przed Akademia Medyczna stoi VW T2 Transpoter jako pomnik czy cus. Czekam na wszelkie informacje !!!
  
 
hehe
ja mam eks karetke - VW transporter rocznik 1981 do 1990 byl karetka w Wiedniu aktualnie smiga na silniku 1600D, auto nie do zabicia, ma okolo miliona kilometrow
  
 
No i co przekazal bys go do Muzeum?!!!
  
 
No i co przekazal bys go do Muzeum?!!!
  
 
eee no co ty - z karetki to zostal miejscami bialy lakier auto jest od wielu lat cywilne, uzytkuje je moj ojciec
  
 
Batman wyluzuj.Jeżeli liczysz ,że ktos za darmo ći da auto to uważaj bo nigdy eksponatów nie nazbierasz....A nawiasem mówiąc jest tych karetek jeszcze dużo....Na szrotach czasami widze szczególnie na śląsku Nysy , a nawet Lublina I !! chyba 93 rocznik.....
  
 
Vistula ma racje, watpie zeby ktos okazal sie na tyle hojny zeby oddal za darmo samochod do muzeum w zamian za tabliczke informacyjna ze zostal wstawiony przez tego i tego...
Chyba zeby komus totalnie zawadzala i chcial sie pozbyc takiego ambulansu... Na twoim miejscu zaczalbym szukac sponsorow ktorzy sfinansowali by zakup jakiegos pojazdu...
  
 
No ja oczywiscie nie jestem glupce ale rzeczywiscie jest tak ze ktos ma gest albo chce sie tego pozbyc lub sprzedac za symboliczny 1 zl. Jesli mozecier to prosze o pomoc w dokladnym ustaleniu skoro "widzieliscie" na tym czy innym szrocie na waszym terenie. Dowiedziec sie ile za to chca i czy nie przekazaliby do muzeum za free. Wtedy mozemy tam przyjechac badz zadzwonic i negocjowac. Bardzo przydatne bylyby jakies fotki !!!
  
 
A pytaliscie w jakichś lokalnych stacjach pogotowia? Moze mają stare karetki do oddania za grosze? Jeszcze niedawno miałem przyjemność pomagać w uruchamianiu (holowałem - rozrusznik im padł) będącej "na służbie" karetki 125p z okolic Suwałk.
  
 
sory batman, ale jakby ktos robil muzeum pomaranczowych duzych fiatow, to i tak bym nie oddal swojego auta. przyznam , ze cel jest szczytny, ale podejscie naiwne. niestety musisz znalezc inny sposob pozyskiwania eksponatow. pozostaja szroty i licytacje w szpitalach.
  
 
Ja bym sie na Lazarza spytal. Jezdza jeszcze jakies DF jako karetki, a moze maja tez inne na stanie nieuzywane, lub powiedza Ci na jakich szrotach laduja/wyladowaly lub co sie z nimi stalo. Te karetki czesto sa w takim stanie, ze oni by je juz chyba najchetniej oddali. Powiedz, ze przyjmiesz. BTW na allegro jest do kupienia konsola srodkowa do DF karetki, moze sie zainteresujesz
  
 
Bylem dzis na zlomie na strazackiej, i karetki zadnej nie widzialem
  
 
No rozgladajcie sie za karetkami tam u siebie jak mozecie. Co do Lazarza to gdybys uwazniej przeczytal nasza strone i galerie to bys wiedzial ze KPR co niecos nam obiecal ale to dopiero poczatek. W Krakowie nie jezdzi juz np. zadna Nysa a najstarsza karetka w KPR-e jest Mercedes 207D z 1993 roku na rezerwie. Czasami na szrotach rzeczywiscie sa takie wozy ale u naas ich brak. Jak cos czekam na info
i reszta sie juz sami postaramy zajac !!!
  
 
U mnie na zlomie byla sanitarka jak cos to moge jutro zapytac i zrobic jakies foto .
  
 
To popytaj co i jak i jak mozesz to porob fotki !!!
  
 
A moze by tak zapukać do Jednostki wojskowej, jak bylem niedawno w krakowie to chyba taka widziałem na rej. UW?.????
mam na mysli nyske sanitarkę - bo na drogach to ja dawno nie widziałem takiej nyski, a czesto sie rozgladam bo ma charakterystyczne tylne drzwi.
  
 
No nie do jednostki a do Agencji Mienia Wojskowego. Tam mam nadzieje ze cos znajdziemy ale czy przekaza to do Muzeum to trudno wyczaic !!!
  
 
Duzo samochodow trzymaja w schowanej jednostce niedaleko kamieniolomu Liban, dojazd od ul. Swoszowickiej (Plaszow). Mozna sie tam przejsc i przynajmniej przez ogrodzenie zajrzec, a nuz...