Jak zdjac przedni zderzak? PILNE

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
j/w
  
 
dużo z tym roboty.

Na początek - dla wygody należy podnieść przód samochodu i zdjąć koła.
Potem muszisz odkręcić zakola.
Następnie po odkręceniu bocznych śrubek zderzaka - masz dwie metalowe podpory - każda przykrecona na dwie śruby - tu ostrożnie bo pod śrubami masz takie grube podkładki - to one regulują spasowanie zderzaka. Jeżeli je pomylisz, pomieszasz, będziesz miał potem sporo zabawy ze spasowaniem.

następnie po wykonaniu tych czynności - zakładając że boczne mocowania ślizgów nie przyrdzewiały zderzak powinien sie wysunąć do przodu.
Jeżeli boki stoją - trzeba zamknąć oczy i je wyszarpać. ( w platikowych szynach są nagwintowane blaszki , w które wkręcone są śruby bez łba, głupie rozwiązanie)
Jak wyrwiesz te mocowania - mozna je potem zastąpic mocowaniami do tablicy rejestracyjnej.

Generalnie cieżko to wytłumaczyć, śrubek spinek i spineczek jest tak od cholery.
Powiedz do czego Ci to potrzebne - bo może demontaż w/w nie bedzie potrzebny.
Chyba ze chcesz namontować spojlerów w zderzaku - wtedy cofam to co mówiłem - nie przyloże ręki do zbrodni popełnionej na espero
  
 
Cytat:
2005-03-06 20:14:47, Tomek-Mydlowski pisze:
...
Powiedz do czego Ci to potrzebne - bo może demontaż w/w nie bedzie potrzebny. Chyba ze chcesz namontować spojlerów w zderzaku ....



Tomek, On chce zamontować pług snieżny, no wiesz , zima wróciła a ma hektary do odśnieżania.
  
 
Hehehehe nie mam taka fajna siatke i ch,cial bym ja przykleic zamiast tych oryginalnych kratek. Ale bez kanału ani rusz.


Dzieki za pomoc.
  
 
hmm a te kratki to czasem nie sa odkrecane od frontu..ja tam nie wiem zaraz ktos powie ze nietuninguje wiec nie powininenem sie wypowiadac...ale ja bym wyjal kratki wycial z nich to zebrowanie i do tego przykleil siatke..byloby profesjonalnie
  
 
kratki są na bank odkręcane od frontu, oprócz srób są przyczepione do zderzaka na spinkach, trzeba rękę wsadzić od spodu i pogmerać na czuja (bez skojarzeń )
  
 
przedni zderzak najlepiej zdjac czyims tylnim zderzakiem... ;-D