To zaczne czyli moje ciekawe DXy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
czemu nie przecież dlaczego nie być pierwszy.
mogę się pochwalić a co
z mobila (zresztą łady) 1000km w głąb Szwecji jest miejscowość Beeke (nie wiem jak to się dokładnie piszę) byłem tam z kolegami dwoma na na jagodach i miałem swoje radio marki "Uniden grant"
udało mnie się pogadać z polską w dzień powszedni ok godz 12 w południe miałem dwa DX-y jeden z Gdańskiem drugi z mazurami, na podstawowej w AM z czego moć mojego radia nie była większa niż 10W + mic ze wzmocnieniem, z jednego mam gdzieś QSL a było to w '95 czyli za czasów wielkiego bałaganu na radiu.
Ale to jest nic bo w inny dzień złapałem jakiś dwuch kierowców z tirów którzy sobie gadali między sobą i nawet udało mnie się do nich wbić po kilku min i co się okazało że oni sobie jadą tirami gdzieś pod Moskwą troche mnie to zdziwiło a ich jeszcze bardziej bo ja w Szwecji i to tez na podstawie w południe i w AM .
Ktoś ma lepsze osiągi?


[ wiadomość edytowana przez: Góral dnia 2005-04-02 10:20:12 ]
[ powód edycji: ciut tytuł zmieniłem ]
  
 
dodam jeszcze że antena to chyba jakiś prezydent był ale nie pamiętam bo była kolegi
  
 
dla niewtajemniczonych dodam, że UNIDEN w Polsce to President
  
 
kto ma leszpsze? zależy co uważasz za takie ja w prawdzie z mobila dx nie robiłem, ale z bazy mogę kilkoma ciekawymi pochwalić. z takich ciekawszych to Chorwacja i NIemcy, co przy charakterystyce fal odbiotych od jonosfery nie jest łatwe.
z międzykontynentalnych: Ekaterynburg w Rosji (wschodnia strona Uralu), Haiti oraz kilku polskich Misjonarzy w krajach afrykańskich.
Łaczności z Włochami, Wyspami, Francją czy Hiszpanią w zasadzie były na porządku dziennym... ale to z racji "dobrej" odległości.

  
 
no czemu nie przecież chyba po to jest ten watek rzeby się podzielić swymi DX-sami ale pytanie moje brzmi czy twoje DX-y Góralu były na podstawowej 40-tce i w AM?
Bo z tym porównaniem unidena do prezydenta to nie do końca bo jest taka skromna różnica że uniden ma tylko jedną 40-stkę a prezydent trzy.
  
 
Ural w AM na 27.000 (4ch)
reszta ssb 2 w lewo
kilka razy rozmawiałem z europą w FM'ie, ale to już były czasy gdy oprzestawiłem się na łączności po kraju.
  
 
Gratuluje dalekich i ciekawych łacznosci, tak na prawde w pasmie 11 metrów czyli na CB można rozmawiać z całym swiatem wszystko zależy przede wszystkim od propagacji ale nie tylko. Pozdrawiam wszystkich łowców DX tych co czynia to od czasu do czasu i tych prawdziwie wielkich pasjonatow.
161 SD 018 Zyga
  
 
wczoraj ok 22 odezwal si e domnie koles z mobila ktory byl w niemczech!!! i mnie slyszalz grodziska na 1/2fali antena i 4W w radiu wypalalem mu 3S
oczywiscie rozmawialem znim na podstawie kanal 7


[ wiadomość edytowana przez: FilipTeodorek dnia 2005-06-24 14:41:11 ]
  
 
brawo
ja na bazie słyszę ostatnio w fm-ie skandynawów i pogranicze niemiecko-holenderskie.
o włochach i francuzach nie wspomnę. bo ich to nawet na karniszu słychać
  
 
dzisiaj na 27.340 (34kanał) w Amie słuchałem przez 15 minut rozmowy KArl z Niemiec z Seu z Jamajki...
  
 
Wczoraj probowwalem z Goralem nawiazac lacznosc slyszalme jak mnie wolal ale on mnie nei slyszal.... poczekamy na lepsza propagacjie
  
 
Cytat:
2005-07-06 10:34:46, FilipTeodorek pisze:
Wczoraj probowwalem z Goralem nawiazac lacznosc slyszalme jak mnie wolal ale on mnie nei slyszal.... poczekamy na lepsza propagacjie



Filip, tu nie ma na co czekać... tu musisz wyjść na dach i antenę poprawić
  
 
Ja mam juz ok 40 QSL'ek. Niestety tylko z Europy. Raz rozmawialem z Brazylia ale potwierdzoenia sie nie doczekalem...
Z ciekawszych dywizji europejskich udalo mi sie zdobyc Jugoslawie i Norwegie. Swego czasu supelnie przez przypadek udawalo mi sie przez okolo tydzien rozmawiac z Francja (codziennie po oklolo 1 godzinie). Oczywiscie z ta sama osoba Bardzo sympatyczny Francuz Mam duzo QSL'ek z wysp brytyjskich, oczywiscie z Wloch, Grecji, Niemiec (FM) Francji, Belgii, Holandii. Ze wschodu sie nie doczekalem - nawet po wyslaniu kontrybucji

161 RR 022
Pozdraiwam
  
 
Ja mam juz ok 40 QSL'ek. Niestety tylko z Europy. Raz rozmawialem z Brazylia ale potwierdzoenia sie nie doczekalem...
Z ciekawszych dywizji europejskich udalo mi sie zdobyc Jugoslawie i Norwegie. Swego czasu supelnie przez przypadek udawalo mi sie przez okolo tydzien rozmawiac z Francja (codziennie po oklolo 1 godzinie). Oczywiscie z ta sama osoba Bardzo sympatyczny Francuz Mam duzo QSL'ek z wysp brytyjskich, oczywiscie z Wloch, Grecji, Niemiec (FM) Francji, Belgii, Holandii. Ze wschodu sie nie doczekalem - nawet po wyslaniu kontrybucji

161 RR 022
Pozdraiwam
  
 
Łączności DX zależą głównie od pory dnia , roku, propagacji, i wytrwałości korespondenta . Potwierdzone moje to : Stacja polarna na biegunie południowym im . Artowskiego o znaku KF HF0POL zaznaczam jednak że rozmawiałem z CB radio , ale bazowego . Mój sprzęt to president Lincoln 10AM / 21 SSB i antena Spectrum 1600 ( 20 przeciwag).
  
 
Już nie jestem użytkownikiem CB radia, ale zostały mi na pamiątkę karty QSL. Jest ich z parę tysiecy.
Najciekawsze to:
2 AT 555, 3 CN 01, 9 QR 101, 10 TR 114, 25 RC 01/1PC, 104 AT 137, 102 KA 001, 110 GI-DX, 114 RH 100, 115 TRC 0, 117 RH 0, 130 TR 102, 138 ME 0, 167 AT 103, 169 DT001, 236 TX 00, 251/18 RH001, 302 ARK 5360 ...
TDC-410 - statek z Bliskiego Wschodu ... i wiele, wiele innych ...
  
 
ja narazie dzialam w piatkach i w FM i naprawde z niemcami wlochami czy holandia to latam bez problemu podczas propagacji a takto 7kanal na podstawie AM
  
 
Witam wszystkich !!! Jestem tu nowy chociaz radio CB mam juz 18 a moze wiecej lat. Obecnie uzywam go do celow praktycznych czyli do komunikowania sie na drodze. Jednak kilka lata wstecz dx-owałem na maxa.........nie ma wlasciwie kraju w Europie z ktorym nie nawiązalbym łacznosci, jeden raz udalo mi sie pogadac z kolesiem z Australi, kilka łacznosci ze Stanami Zjednoczonymi, jakies wyspy dziewicze, oczywiscie Misjonarze w Afryce.......jednak najbardziej cenie sobie łącznosc jaka nawiazalem ze znajomym z Łodzi, ktory kilka lat wczesniej mieszkal pare kilometrow od miejsca gdzie mieszkam (Mielec)....czyli Łodz-Mielec......sadzac po odleglosci jaka nas dzielila to trodno powiedziec czy byla to łacznosc z "odbicia" czy bezposrednia....było to pozno w nocy (totalna cisza)............prawdopodobnie byly idealne warunki ....... po kilku minutach łacznosc sie skonczyla.....dokladnie w taki sposob jak łącznosc DX-owa. Przy okazji jak ktos na forum jest z okolic Ł0dzi, to prosze pozdrowic czlowieka o wywolaniu "KONTES" - ON zapewne ciagle ma radio.
  
 
O w mordę,nie wiedziałem że ktoś się jeszcze tym bawi.Bazę zlikwidowałem z 10 lat do tyłu i od tej pory nie bawię się w DX-y zostało mi tylko radio w ciężarówce i osobówce.
  
 
Qrczę, to teraz wiem dlaczego słyszałem Włochów i Francuzów w moim radyjku a ja mysłałem że mi się cosik z radyjkiem stało .
I się nie głupi nie odzywałem. Mój sprzęcik to Uniden 520, antenka Lemm Colt w...mobilu