Czym usunąć farbę olejną z lakieru?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
musiałem wjechać w jakąś rozlaną farbę olejną i zachlapało mi nieco dzrzwi.
Próbowałem benzyną ekstrakcyjną a także rozpuszczalnikiem (w ukrytym miejscu) i nie dało rady tego zetrzeć.
Spotkał się ktoś z takim problemem i wie jak sobie z tym poradzić?
Lakier pomarańczowy zachlapany zieloną olejną.
Pozdrawiam
  
 
Sprawdz czy czasmi pasta TEMPO nie weżmie tego (jest bardzo dobra na rysy i różnego rodzaju takie właśnie rzecdzy) Pozdro!
  
 
A apomniałem Ci napisać ze kosztuje w granicach 10zł i można ją dostać prawie na każdej stacji benzynowej.
  
 
Pasta Tempo nie dała rady. Usuwa więcej lakieru wokół niż farby.
Czy jest praktykowanie malowanie dolnej połowy drzwi tak aby listwa boczna maskowała łączenie czy raczej należy pomalować cały element?
Pozdrawiam
  
 
powiem tak : odwiedz jakis zaklad lakierniczy moze Ci cos poleca, moze mechaniczna polerka ? pozdrawiam.
  
 
Musisz z wyczuciem podgrzać olejną opalarką i czymś plastikowym zeskrobać. Pastą to można później zniwelować różnicę.

Olejna ma inną temperaturę kurczenia się od lakieru, trzeba wyłąpać ten moment.
  
 
Cytat:
2005-04-11 04:45:02, adasko_lodz pisze:
Witam, musiałem wjechać w jakąś rozlaną farbę olejną i zachlapało mi nieco dzrzwi. Próbowałem benzyną ekstrakcyjną a także rozpuszczalnikiem (w ukrytym miejscu) i nie dało rady tego zetrzeć. Spotkał się ktoś z takim problemem i wie jak sobie z tym poradzić? Lakier pomarańczowy zachlapany zieloną olejną. Pozdrawiam

A więc tak musisz określić czy masz lakier bezbarwny jako warstwę końcową czy akryl jak lakier to kup rozcięczalnik wolny np ; uniwersalny lub epoksydowy namocz ściereczkę i połóż na plamę na ok 15 min powinno dać się zmyć , jak akryl to zrób próbę w miejscu nie widocznym . Co do tempo to lipa minimum to G3 NAJLEPIEJ 3M średnia (zielona nakrętka ) gąbka pomarańczowa twarda + jakieś mleczko do lakieru powodzenia lakiernik robert.
  
 
I co zwalczyłeś problem radami Roberta, przydała by się Twoja opinia, jak te wskazówki spraawdzają się w praktyce.
  
 
wątek z 2005 roku. Gość ostatnio logował się 2005-05-23

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin