Pranie tapicerki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Musze sie nie dlugo zabrac za upranie mojego srodka (tzn fotele, boczki i moze podsufitka) Co radzicie: jechac do jakiegos specjalisty (jesli tak to gdzie w wawie zrobia tanio i dobrze) czy wziasc sie do tego samemu (jakie preparaty)? W sumie mam dostep do odkurzacza pioracego ale nie wiem czy on cos da. Poradzicie?
  
 
Witam.... sam piore tapicerke i wiem w czym rzecz.... jedz do jakiegoś kogoś zeby zrobili ci to maszyną (ja piore karcherem) nie wiem gdzie w wawie jest ktoś taki... średni koszt takiej imprezki to 80-100zł (przynajmniej u mnie nie wiem jak jest w innych miastach) i w to wchodzi wszystko co szmata w aucie (sufit, podłoga siedzenie, bagażniek, boszki w drzwiach). pzdr
  
 
Witam,
Ostatnio sam zabrałem się za moją (jasną ) tapicerkę. Dobry rezultat uzyskałem po wymontowaniu siedzeń, tylnej kanapy i użyciu Wanisha do prania dywanów. Używasz tylko piany i następnie odkurzasz odkurzaczem. Trochę się trzeba napracować, ale efekt zachwycający.

pozdrawiam
  
 
Ja ostatnio potraktowalem Vanishem boczki i nie jestem zachwycony ale nie uzywalem odkurzacza moze to dlatego ... hmm

pozdr
  
 
Odkurzacze piorące typu "rainbow" są do tego świetne, ja tak czyściłem tapicerkę podłogową w każdym z moich aut.
  
 
Zdjelem boczki i sprawdze metode kol lespo - przejade piana z vanisha i odkurze ... zobaczymy
  
 
Ja teraz tak prałem dywaniki z Vanishem.





Efekt taki jak powyżej, dodam, że dywaniki mają około dwudziestu paru lat.
  
 
Jak by był ktoś zainteresowany to polecam:
google


[ wiadomość edytowana przez: PG dnia 2009-12-19 00:40:22 ]
  
 
czyścimy tapicerke w Warszawie zarówno welur, skóre , zapewniam was ,że będziecie zadowoleni. pozdro

[ wiadomość edytowana przez: PG dnia 2009-12-19 00:40:51 ]
  
 
fajna sprawa ta myjnia parowa powiem szczerze, że nigdy nie słyszałam o czyszczeniu parą. Na tym filmie widać, że bardzo sprawnie to idzie. Chyba też się skuszę
  
 
Jak dla mnie najlepsza jest metoda ekstrakcji. Popraniu tapicerka jest super czysta i nic w n iej nie zostaje
  
 
Próbowałem kiedyś prania pianą na rozlane mleko.
skutek był taki że przykro pachniał.
  
 
Witam, najlepszym sposobem na wyczyszczenie tapicerki jest myjnia parowa. Korzystając z pary możemy odświeżyć tapicerkę, a nawet wyczyścić siedzenie i jest ono suche już po kilkunastu minutach po zakończeniu mycia. Dodatkowo para dezynfekuje i sanifikuje czyszczone powierzchnie dzięki czemu auto jest pozbawione wszelkich zapachów np. po zwierzętach czy papierosach.
  
 
Cytat:
2011-10-28 12:24:02, steamart pisze:
Witam, najlepszym sposobem na wyczyszczenie tapicerki jest myjnia parowa. Korzystając z pary możemy odświeżyć tapicerkę, a nawet wyczyścić siedzenie i jest ono suche już po kilkunastu minutach po zakończeniu mycia. Dodatkowo para dezynfekuje i sanifikuje czyszczone powierzchnie dzięki czemu auto jest pozbawione wszelkich zapachów np. po zwierzętach czy papierosach.




W jaki sposób para dezynfekuje czyszczoną powierzchnię? Czy para jest połączona z jakimś środkiem chemicznym, który dezynfekuje?
  
 
Para która wydobywa się z dyszy jest pod ciśnieniem około 8 barów i jest bardzo gorąca, dlatego na czyszczonej powierzchni nie jest w stanie przetrwać żadna bakteria Wysoka temperatura wystarczy, aby pozbyć się mikroorganizmów i mieć wydezynfekowaną powierzchnię.

Pozdrawiam

  
 
Polecam poszukać na gruponach citimach itp. Można pranie tapicerki kupić w cenie 30zł.
  
 
Ja często piore tapicerkę skórzaną w samochodzie i ceny są rożne w zależności chociażby od jej koloru- droższa będzie oczywiście jasna,mniej więcej wychodzi to w granicach 50-70 zł za całość.
  
 
Poleci ktoś sprawdzoną firmę od czyszczenia tapicerek samochodowych w Rzeszowie ?