Nr lakieru - gdzie szukać?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam forumowiczów. Słyszałem, że każdy lakier samochodu ma swój numer, który jest gdzieś "wybity" albo uwidoczniony. Potrzebuje malnąć parę miejsc tylko nie wiem gdzie tego numeru szukać? Czy jest jakieś standardowe miejsce gdzie ten numer może się znajdować? I jeszcze jedno - na logikę, mając już ten numer lakieru powinienem bez problemu kupić sobie farbę w sklepie o tym samym numerze - czy tak?
  
 
tabliczka znamionowa, w sklepie podajesz numer lakieru i problemu nie ma
  
 
Dzięki za info. A odnośnie już samej farby, czy trzeba użyć najpierw podkładu i poczekać aż wyschnie i dopiero malować farbą czy też są na rynku farby "dwa w jednym" tzn farba z podkładem?
  
 
W dolnej czesci tacliczki znamionowej jest nr lakieru, tylko czasem nie pomyl z rokiem produkcji ktory byl czasem bity obok.

Pozdrawiam
Adamus
  
 
Najlepiej nie szukaj numeru bo to przy kilkuletnich autach ma się nijak do lakieru
odkręć klapkę wlewu paliwa i na tej podstawie "umieszają" Tobie właściwy lakier, bo po wielu latach napewno zmienił kolor
  
 
Cytat:
2005-05-19 12:28:24, GDA pisze:
odkręć klapkę wlewu paliwa i na tej podstawie "umieszają" Tobie właściwy lakier, bo po wielu latach napewno zmienił kolor



A ja sie zastanawiałem, którą częśc samochodu zanieść do mieszalni. Chyba skończe z produktami poniżej 5 zet bo to źle na myslenie wpływa.
  
 
jose - zawsze możesz podejść też z maską silnika
  
 
Cytat:
2005-05-19 13:24:19, GDA pisze:
jose - zawsze możesz podejść też z maską silnika


buehehehehehe!!!!
z maską jak z maską ale podejdź z fotelem i CI dopasują lakier do tapicery