ZABEZPIECZENIA - Czyli co i jak przeciw złodziejstwu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Tak sobie mysle ze chyba takiego tematu jeszcze nie było,nie chodzi mi o spowiadanie sie ze swoich zabezpieczen bo wiadomo

Co polecacie , co jest w miare sprawdzone ?
Ja mam lage na kierownice podobno, trzeba sie nad tym pomeczyc zeby ja sciagnac..

Mysle ze wymiana zdan sie przyda i moze pomoze

pozdr.
  
 
hej,
ja mam w jednej (u brata) carince immobilizer i rygiel na skrzynie biegow + alarm oczywiscie, a u siebie alarm i jedno takie rewelacyjne zabezpieczenie, o ktorym z wiadomych powodow nie powiem.
i podejrzewam, ze jak ktos bedzie mial cos naprawde ciekawego i oryginalnego to tez nie bedzie sie za bardzo chcial tym dzielic
  
 
Temat już kiedyś się przewijał, ale nie będę go wywalał, bo jakieś świeże podejście i nowy wątek się przyda.

Moim zdaniem najlepsze są blokady i zabezpieczenia autorskie, czyli zrobione samemu lub na zamówienie w jakimś zakładzie, gdzie z kolei nie mają dostęu do innych zabezpieczeń.

Cromm
Co do lagi na kierownicy, nie chroni ona przed niczym. Odstraszy gnojków-amatorów, ale taką lagę ściąga się/łamie w parę sekund. W najgorszym radzie złodziej wycina kawałek wieńca kierownicy i zdejmuje lagę, a kierownicę się tanio wymienia na nową, albo auto idzie na części.
  
 
W mojej alarm i mam zamiar zrobić odcięcie zapłonu. I tak uważam, ze jak złodziej chce to potrafi
  
 
Dobrym sposobem jest odciecie pompy paliwa, tylko troche z tym roboty bo trzeba ciagnac kabel przez caly samochod i trzeba sobie znalesc dobre miejsce na wylacznik.
  
 
Mam alarm immobilizer i "dyby" na pedały - to chyba trochę trudniej zdjąć niż "lagę". Nie wiem, nie testowałem na szczęście.
Najlepsze jednak moim zdaniem jest AC ( którego nie posiadam zgadnijcie dlaczego )
  
 
A Ja mam alarm z immobiliserem do tego blokadę mechaniczną dźwigni zmiany biegów, i własnej konstrukcji immobiliser i napadówkę no i AC!

Pozdro.

  
 
immobiliser sprawdzona rzecz
plus takie jedno włąsne zabezpiecznie
  
 
no własnie blokada skrzyni biegów to chyba skuteczne zabezpieczenie niczego nie mozna złamac ani wyciąć przynajmniej tak mi sie wydaje

  
 

Prostsze niż Ci się wydaje ale zostawny temat może kiedyś Ci powiem!
  
 
Zależy w którym miejscu ta blokada....
W ASO reklamują jakąś montowaną bezpośrednio na skrzyni. To już jest coś.

Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2005-05-24 21:58:08, Cromm pisze:
no własnie blokada skrzyni biegów to chyba skuteczne zabezpieczenie niczego nie mozna złamac ani wyciąć przynajmniej tak mi sie wydaje



No to tylko tak Ci się wydaje

Złodzieje radzą sobie z blokadami w różny sposób:
- najprostrzy - jeden wsiada i wciska sprzęgło, a drugi wypycha auto w inne miejsce/na lawetę
- dostają się pod spód i odłączają jakiś tam wodziki, czyjak to się nazywa, od skrzyni biegów.
- w zależnoci od tego na którym biegu jest właczona blokada, odpalają auto i jadą na tym biegu pomału przez miasto do dziupli. Tu akurat najlepiej zakładać blokadę na bieg wsteczny.

To nie poradnik dla złodzieja, tylko sposoby jakie można znaleźć w sieci
  
 
Z gaśnicą jest lepszy sposób


Pozdro.
  
 
Nie ma dobrego zabezpieczenia na zlodzieja.

ale jak coś to oprócz alarmu ( dobrego ) własne zabezpieczenie w nietypowym miejscu.Mam na myśli swój patent odcięca zaplonu lub paliwa etc.

Pozdrawiam.
  
 
Cytat:
2005-05-24 23:08:25, Kafi pisze:
Prostsze niż Ci się wydaje ale zostawny temat może kiedyś Ci powiem!


Ciekły azot+młoteczek i po wszystkim.
Azot za grosze można kupić od studentów chemii.
Albo tak jak piszesz gaśnica.




[ wiadomość edytowana przez: paniol2005 dnia 2005-05-27 22:00:29 ]
  
 
Sporo ciekawych rzeczy sie mozna nauczyc z tego forum
  
 
Pomyśł ? Może napiszemy o znanych nam "słabych punktach" w zabezpieczeniu fabrycznym. Myślę, że to może pomóc aby zabezpieczyć to co da się ominąć.
np. po co kupować blokadę kierownicy jak tak łatwo zdjąć
  
 
ja mam na razie AC
  
 
Sa też bezbarwne folie ochronne na szyby. Tylko podczas wypadku mogą być problemy.
  
 
Citroen (lubiany przez niektóre osoby z tego forum ) w modelu C4 zastosował szyby boczne klejone z kilku warstw plastiku zamiast szkła - praktycznie nie dają się rozbić młotkiem


A zabezpieczenia seryjne/fabryczne są ... jakby ich nie było, bo immobilizer to żadne zabezpieczenie. Chroni tylko przed gnojkami amatorami.