ZABEZPIECZENIA - Czyli co i jak przeciw złodziejstwu - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
No moge smiao potwierdzic że fabryczny imobilazer jest do bani!!
Sam sie o tym boleśnie przekonałem niedawno.
Apropos sprawa bardzo szybko załatwiona przez Pzu ale oczywiscie auto przez 10 miesiecy straciło na wartosci prawie 3000 pln.
Masakra.No i problem bo za tą kwote takiego Yariska jak miałem to juź nie znajde.
  
 
Tylko niestandardowe odciecia zaplonu, pompy paliwowej, itp...
Zadne lagi, blokady skrzyni, immobilisery, otisy, alarmy od siedmiu bolesci...
Wszystko co seryjne i standardowe do niczego sie nie nadaje.
Zaswiadczam wlasnym przykladem...
(a teraz wszyscy machamy mojej Corolce, ktora gdzies tam daleko w swiecie ma nowego pana )
  
 
No niestety tak to jest. Mimo że mam alarm to chcę założyć odcięcie zapłonu w jakimś nietypowym miejscu (kolega w swoim aucie ma...w przycisku ogrzewania tylnej szyby: nie odpalisz auta jeśli nie włączysz ogrzewania ). Myśle że Corollką Bartka raczej nikt nie śmiga - pewnie poszła na części . To było w sumie nowe auto
  
 
Dorwalem ostatnio w lapy ulotke o nowym systemie zabezpieczenia
chodzi o jakies natryski mikroczasteczek polistrowych o srednicy 1mm na rozne elementy samochodu.
kazda z tych czasteczek zawiera unikalny numer identyfikacyjny
maja 3 systemy
czasteczki nanosi sie na 42 strategiczne miejsca auta, liczby 5000,10000,20000 mowia o ilosci w tys. tych wlasnie czasteczek

DNA AUTO 5000 ----547ZL brutto
DNA AUTO 10000 ----730ZL brutto
DNA AUTO 20000 ------1440ZL brutto

dokladniejsze info na www.dnaprogram.pl

co wy na to , co o tym wynalazku myslicie ?
  
 
Na razie to nic dobrego o tym nie myslimy.
Zlodziej, kiedy kradnie, nie wie jeszcze ze ma oznakowany samochod (wiec jest to chyba gorsze niz te dawne skrobania numerkow na wszystkich czesciach).
Jesli zorientuje sie przed rozlozeniem wozu na czesci, to moze go gdzies porzuci. Jesli nie - to i tak mu to zwisa, bo nikt bez specjalnego sprzetu nie jest w stanie stwierdzic, ze te czesci sa znaczone. Zwlaszcza kupujacy na gieldzie.
To DNA moze byc jedynie pomocne policji przy sprawdzaniu obiegu kradzionych czesci. A tego to oni raczej nie kontroluja...
Poki co lipa...
  
 
zapomnialem napisac ze samochod taki oznakowany ma byc naklejkami jak to pisza prewencyjymi na bocznych i tylnej szybie oraz naklejka informacyjna na tylnej pokrywie
  
 
A ja sobie dzisiaj zrobiłem odcięcie pompy paliwa, żeby sie ewentualny "klient" troche namęczył. Chyba że na lawete weźmie wtedy nie ma rady.

Pozdro
  
 
Cytat:
2005-07-01 14:52:33, Cromm pisze:
zapomnialem napisac ze samochod taki oznakowany ma byc naklejkami jak to pisza prewencyjymi na bocznych i tylnej szybie oraz naklejka informacyjna na tylnej pokrywie


Pewnie połowa aut bedzie miała takie nalepki prewencyjne bez znakowania
  
 
Cytat:
zapomnialem napisac ze samochod taki oznakowany ma byc naklejkami jak to pisza prewencyjymi na bocznych i tylnej szybie oraz naklejka informacyjna na tylnej pokrywie


No wlasnie - ja tez chce takie naklejki
  
 
a ja sobie kupie takiego zajebis...pieska np. dog-a albo sznaucera i wpakuje go na tylne siedzenie
  
 
i co niby czesciej policja zatrzymuje takich oklejonych do kontroli? bzdura..jak zwina auto po 2h juz jest w kawalakch
  
 
witam wszystkich. mam duży problem i prosze o pomoc , zgubiłem ten elektro magnes który znajduje sie w kluczyku tzw. imobilizer i nie moge odpalić samochodu jest to opel omega b 96 rok pompka chodzi paliwo dochodzi do listwy wtryskowej ale wtryski już nie puszczają paliwa miga kontrolka od sądy pomarańczowa z taką strzałką podłączyłem sam. pod kompa i wyszło że imobilizer zablokował (odcioł) paliwo czy wiecie jak to ominąć jest to orginalny oplowski imobilizer w serwisie koszt takiej usuniecia usterki kosz 300 zeta a nie jestem zbytnio przy kasie teraz prosze o pomoc. Seba
  
 
Cytat:
2006-01-28 12:25:59, sebasiian pisze:
... i wyszło że imobilizer zablokował (odcioł) paliwo czy wiecie jak to ominąć ...


patrz tytuł tematu

Popatrz też Motonews-opel

[ wiadomość edytowana przez: Spro-ket dnia 2006-01-28 14:12:11 ]
  
 
Polecam to forum, tylko o omedze Klik

Edit: Moze zrobimy ten watek dozwolnym tylko dla klubowiczy, zawsze to troche bezpieczniej

[ wiadomość edytowana przez: CzapCzap dnia 2006-01-28 14:34:49 ]
  
 
nabić 5 cm długości szydełko na deseczkę, zamaskować z góry tkaninką koloru zbliżonego do tapicerki foteli, pozostrawić na noc na fotelu.
skuteczność może nie jest powalająca,ale takie szydełko tylko chirurg wyszarpnie w miejscowym znieczuleniu, samemu złodziej nie da rady
dla polepszenia skuteczności można pozostawić na ostrzu trochę jakiejś zarazy
pamiętać że złodziej do twojego auto wsiada tylko raz, a ty co dzień
  
 
Cytat:
2006-01-31 09:16:52, Linek pisze:
nabić 5 cm długości szydełko na deseczkę, zamaskować z góry tkaninką koloru zbliżonego do tapicerki foteli, pozostrawić na noc na fotelu. skuteczność może nie jest powalająca,ale takie szydełko tylko chirurg wyszarpnie w miejscowym znieczuleniu, samemu złodziej nie da rady dla polepszenia skuteczności można pozostawić na ostrzu trochę jakiejś zarazy pamiętać że złodziej do twojego auto wsiada tylko raz, a ty co dzień


Tylko ze po tym zlodziej moze sie wsciec i uszkodzic nam samochod, albo potem sie zemsic. Ale pomysl ciekawy
  
 
Cytat:
2006-01-31 09:16:52, Linek pisze:
nabić 5 cm długości szydełko na deseczkę, zamaskować z góry tkaninką koloru zbliżonego do tapicerki foteli, pozostrawić na noc na fotelu. skuteczność może nie jest powalająca,ale takie szydełko tylko chirurg wyszarpnie w miejscowym znieczuleniu, samemu złodziej nie da rady dla polepszenia skuteczności można pozostawić na ostrzu trochę jakiejś zarazy pamiętać że złodziej do twojego auto wsiada tylko raz, a ty co dzień


Kiedyś w gazecie czytałem że jeden gościu coś podobnego zrobił (deseczka z gwoździami)- i włamywacz założył mu sprawę którą zresztą wygrał a właściciel pojazdu dostał wyrok -Polska
  
 
można zastrzelić złodzieja za radio samochodowe ale za samochód gwózdka w dupsko mu nie można wsadzić - przesada
przecież ja go nie zapraszałem

A może mam jeszcze nakleić znaczek, że moje auto jest bezpieczne dla złodzieja, albo wypłacić mu odszkodowanie NNW bo akurat moją bryką jechał i się roz.....lił,



Polska to dziwny kraj w którym mawet StrongMANa wyciągną siłą z samochodu, coby mu HUMMERa zap.....ić

  
 
Ja do swojej toyki paseo załozyłem alarm z czujnikami dwustrefowymi: wstrząsowym i mikrofalowym(strefa ochronna wokół samochodu, mało praktyczne gdy zostawisz autko na chodniku o duzym ruchu pieszych,ale chroni przed porysowaniem lakieru i do tego fajny bajer).
Dodatkowo ukryty przycisk od immobilizera.
  
 
takie lagi na kierownice i pedała czy blokada (bolec skrzyni biegów to nieporozumienia!!)kierownicę bardzo łatwo zgiąć . Bolec łatwo wyłamać z kawałkiem konsoli i po blokadzie to wszystko łatwo zdemontować i widać przedewszystkim przez okno i wiadomo jak się przygotować.Alarm cętralny- zagłuszarka i fura dodatkowo otwarta i nieuzbrojona!!.Immobilajzer -zapalarka póżniej łamak i jazda.Tylko własne zabezpieczenie może fure uratować ale nie przed lawetą!!
ukryty przełącznik jakiś sprytny antynapad itd.Polece wam coś co moze pomóc przekażnik z 3 najlepiej zwiernymi stykami mikro przycisk zmontować potrzymanie na przycisku do przekażnika proste i jeden styk zajęty.Pozostałe 2, perwszym odciąć coś np.pompe ,cpu,czujnik połozenia wału cokolwiek co unieruchamia auto ,drugim dodatkowo np.rozrusznik zeby nie kręcić na darmo.Nie montować zadnych dodatkowych diod informujących ciebi i złodzieja czy zabezpieczenie jest wł bądz wył z oczywistych przyczyn po kablu od diody lampki najłatwiej znależć zabezpieczenie miejsc nie ma zbyt wiele w aucie!!!!
wszystko podłączyć pod zasilanie np stecyjki aby kolejność była taka zapłon przycisk i rozruch !!!!!!!
Im wiecej czasu poświęcisz na zrobienie tego tym bedzie lepsze kable w wiązki pochować i wszystko zaizolować ma maxa aby wyglądało jak fabryczne !!!