Samoadaptacja silnika

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
"Po odłączeniu akumulatora od instalacji elektrycznej następuje skasowanie danych zawartych w pamięci elektronicznego urządzenia sterującego. Po ponownym podłączeniu akumulatora, uruchomieniu silnika i bezpośrednim ruszeniu samochodem wystąpią objawy nieprawidłowej pracy: mniejsza moc silnika, przerywanie podczas przyspieszania oraz nierównomierna praca silnika na biegu jałowym. W celu przywrócenia zapisu w pamięci właściwych parametrów pracy silnika przez obwód samoadaptacji elektronicznego urządzenia sterującego należy uruchomić silnik, pozostawić silnik pracujący na biegu jałowym przez 3 minuty, zaś po nagrzaniu do normalnej temperatury pracy utrzymać pracę silnika z prędkością 1200 obr/min przez 2 minuty (albo przejechać nie mniej niż 8 kilometrów)"
Czy tak jest naprawdę??? a co jak sie tak nie zrobi???
Czekam na opinie praktyków
  
 
Hmm, kolejny temat.

U mnie - nie widac roznicy - odpalam i jade - zadnego mulenia, prychania ani nic - ale ja mam EECV. wiec o EECIV nie moge nic powiedziec.
  
 
toradek skąd wiesz , ze masz EEC V. Czy masz fabrycznie elektroniczne zegary??? Jesli tak, to rozumiem.
  
 
z doświadczenia wiem że wystarczy przejechać ciurkiem ok 8 km i wszystko sie ustawia samoczynnie
  
 
Cytat:
2005-05-24 23:11:09, Slawko pisze:
toradek skąd wiesz , ze masz EEC V. Czy masz fabrycznie elektroniczne zegary??? Jesli tak, to rozumiem.



Sadze, ze mam EECV, ale nie jestem tego pewny. Choc jutro chyba to sprawdze
  
 
Cytat:
2005-05-24 23:26:01, toradek pisze:
Sadze, ze mam EECV, ale nie jestem tego pewny. Choc jutro chyba to sprawdze


skoro masz EEC V to znaczy że samo odłączenie akumulatora nie zresetuje kompa, w EEC V pamięć jest flash lub ma własne zasilanie. Przynajmniej tak jest w Focusie
pzdr
  
 
ale przy 1,3 nawet najmniejsze mulenie to juz tragedia - bo i tak jest słabiutki....ale szczerze powiem ze jakoś nie wierzę w taka receptę...
choć resetowanie kompa( nie w essim) nieraz pomaga
  
 
no dobra to jak zresetowas EEC V
  
 
Jak byłem w serwisie to mi powiedzieli, że skasowac można tylko kompem zewnętrznym, bo to pamięć flash, a tak w ogóle to szczegółów nie pamiętam ale EEC V ma jakieś 2 pamięci
  
 
EECV kasuje się poprzez OBD, jakby ktoś wiedział. Ale zegary elektroniczne nie mają nic do tego. Pamięć nieulotną wprowadzono dla dodania kodów serwisowych. Poza tym... Wiecie ile jest wersji EECIV i EECV? Te oznaczenia dotyczą jedynie właściwego rdzenia komputera, peryferia mogą być różnorakie. Co roku EEC było/jest ulepszane.