Złomowanie samochodu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Czy ktoś nie wie czy jak sie złomuje samochód to właściciel moze sobie wykracic pare cześci bez płacenia za nie. I czy przy złomowaniu dostaje sie jakąś kaske za ten samochód?
  
 
Powiem ci tak ja w zeszlym tygodniu zezlomowalem motorower,dogadalem sie tak z goscem ze zawioze mu pocieta rame(po to zeby weszla do poldka) i karter silnika z nr.Usluge mi zrobil gratis tylko musial wypisac fakture na 10 zl zeby mu sie ksiegowosc nie rzucala--koszt zlomowania zawsze musi byc

ponadto mowil mi ze ma wejsc tylko nie wiem kiedy przepis ze za kazdy brakujacy kilogram auta bedzie trzeba zaplacic 10zł z wagi napisanej w dowodzie rej
  
 
o takie rzeczy musisz zapytac w zlomowni, gdzie bedziesz zlomowal auto. jest to rzecz indywiduwalna. falk, gdzie zes takie hity podlapal, ze za kazdy brakujacy kilogram obywatela z wykszatlceniem wyzszym trzeba placic 75 zl?
jaki bylby problem powsadzac kamienie w drzwi dla dociazenia auta?
polecam watek:, o wlasnie ten
fakt, ze pod zlomowaniem czy kasacja wyszukiwarka nic nie znalazla, ale pod wyrejestrowaniem tak, hehe!
  
 
Pagan...mój znajomy ma złom i od czerwca właśnie takie przepisy mają wejść niestety. I nie pomoże wrzucanie kamieni i zalewanie betonem, bo auto ma mieć wszystkie części razem z (miazga!!!) kołem zapasowym !!!
Więc nie będzie tak wesoło.
  
 
Przyjżyj się zdjęciu nr 3 w moim profilu. To powinno Ci odpowiedzieć na to pytanie. Natomiast jeżeli robisz to z poszanowaniem prawa, to musisz do całej checy dopłacić około 150pln (tak było w tamtym roku).
Natomiast jeżeli dysponujesz dowodem rejestracyjnym - nie został Ci on zabrany (przez EMO np.) - to powinieneś sprzedać auto panu:

Zdzisławowi Wymyślonemu
ul. Złomiarska 13/13
17-528 Lisie Jamy

Z umową podpisaną przez powyższego idziesz do wydziału komunikacji podbić tę umowę, a z resztą tego co Ci zostało udajesz się na najbliższe złomowisko, gdzie powinieneś uzyskać jakąś kaucje za zwrot tego co przywiozłeś.

Oczywiście jakieśtam tabliczki, dowoy i inne wycinasz z powyrzszego i wieszasz sobie np naścianie garażu.

W gąszczu Polskiej biurokracji to jedyne rozsądne wyjście - no chyba że nie masz dowodu rej....sowego.
  
 
Cytat:
2005-05-25 18:25:26, Wujek-Kajtek pisze:
Pagan...mój znajomy ma złom i od czerwca właśnie takie przepisy mają wejść niestety. I nie pomoże wrzucanie kamieni i zalewanie betonem, bo auto ma mieć wszystkie części razem z (miazga!!!) kołem zapasowym !!! Więc nie będzie tak wesoło.


w takim razie bareja byl wizjonerem!
  
 
Cytat:
2005-05-25 18:34:53, PAGAN pisze:
w takim razie bareja byl wizjonerem!


Za parę lat to się q.... może okazać, że jego wizje były zbyt skromne
  
 
Cytat:
2005-05-25 18:34:53, PAGAN pisze:
w takim razie bareja byl wizjonerem!


Dopiero teraz takie konkluzje?
  
 
Cytat:
2005-05-25 18:25:26, Wujek-Kajtek pisze:
...od czerwca właśnie takie przepisy mają wejść niestety(...) auto ma mieć wszystkie części razem z (miazga!!!) kołem zapasowym !!! Więc nie będzie tak wesoło.


Niech drżą Tjuningowce, co to szyby z plexi zakładać raczą i tapicerki wyjmują dla osiągów na 1/4 mili. Ciekawe czy będą płacili jeśli samochód będzie cięższy niż w dowodzie?
  
 
Cytat:
Ciekawe czy będą płacili jeśli samochód będzie cięższy niż w dowodzie?


To znaczy czy złomiarze będą płacili
  
 
U nas to zawsze paranoja. Ma wejśc przepis, ze zepsute komputery bedzie można tylko w specjalnych punktach skupu oddawać, a za wyrzucenie do śmietnika będzie mandat.
  
 
No to Extra
W końcu Polska nasza kochana, a raczej nasze porypane władze
  
 
Tak sie jakoś dziwnie czuje, jakby ten kraj był przeciwko mnie .
  
 
Ty też Rejsik???
  
 
Cytat:
2005-05-26 01:18:01, Grzech pisze:
U nas to zawsze paranoja. Ma wejśc przepis, ze zepsute komputery bedzie można tylko w specjalnych punktach skupu oddawać, a za wyrzucenie do śmietnika będzie mandat.


całe szczęście że dobrze rozpalone ognisko miło trawi laminaty epoksydowo-szklane, a złom metalowy na skupie przyjmą z miłą chęcią...
 
 
Hehe...tamto wyżej to pisałem ja, ale zapomniałem, że moje maleństwo było zalogowane
Więc jeszcze raz....Ty też Rejsik???
  
 
Tak mi siadło na mózg to wszystko i sie przemieliło i dzisiaj z rana popatrzyłem do dowodu rejestracyjnego. Masa własna - 0kg (słowne: zero kilogramów) No i co teraz? i nie robie sobie jaj
  
 
Ludzie , przepisy które wchodza odnosnie złomowania, mają jeden cel DAC ZAROBIC PUNKTOM ROZBIÓRKI SAMOCHODÓW.
Tak naprawde mają na celu okradanie nas posiadaczy !!.
Przykład ktos ma nówke Mercedesa S klas, i go rozbija totalnie ,tak ze nadaje się tylko na złom. I co ten człowiek ma zrobic ??. Otóż oddac to co zostało na złom, czyli jakies tam kilkadziesiąt tysięcy złotych w czesciach jakie zostały do wykozystania!!.Bo jak nie odda w całosci, nie dostanie kwitu , no chyba ze sam kupi od siebie te częsci po 10 zeta za kilogram.
Ludzie zorganizujmy jakas akcje protestu , bo dotyczy kazdego z nas !!.




[ wiadomość edytowana przez: goldrs dnia 2005-05-26 13:19:28 ]
  
 
Witam.
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Niestety musze stwierdzic, ze to jest paranoja zeby cos wziasc ze swojego samochodu trzeba za to jeszcze zaplacic. To jest po prostu chore!
  
 
Nasz kraj nie jest pomyślany dla ludzi tylko dla cwaniaków którzy się chcą dorobić. Dlatego za kradzież auta zwalniają bo to "niska szkodliwość społeczna czynu", a za kradzież ogórka czy pomidora z supermarketu można dostać kilka miesięcy więzienia - tak jak jakaś babcia z południowej Polski.