Złomowanie samochodu - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2005-07-02 22:53:13, Wujek-Kajtek pisze:
A chciałbym wszystkich poinformować, że wczoraj weszły przepisy, że za każdy brakujący kilogram dopłaca się 10 zł. Natomiast muszę powiedzieć, że wcale nie jest to po to żeby dać zarobić złomiarzom. Otóż razem z tym przepisem weszły w życie też inne. Każdy złom musi mieć wybetonowany plac, kanalizację na całym terenie, wagę samochodową z atestem unijnym, pojemniki do segregacji pozostałości po samochodach z atestem unijnym, dodatkowo teren musi być specjalnie przeznaczony na punk złomowania pojazdów. Co z tego wynika? Otóż z 700 złomów na terenie PL pozostanie około 45-50. Pozdrawiam




Nie wszystkim się uda sięi zostac w nowym systemie, ale ci którzy maja zostac to zostana i napewną bedo ci zrzeszeni w forum recaklingu. Oni tą ustawe kupi.. , ups konsultowali tworzyli!!! Maczał w tym palce sławetny Sebastian Florek Big Brata. A jest ich ok 130. Sens ustawy to weiliminowac konkurencje i zarabiac kokosy.


[ wiadomość edytowana przez: goldrs dnia 2005-07-03 00:10:25 ]
  
 
Dodam, że w aucie muszą znajdować się wszystkie elementy z jakimi wyjechał z fabryki z kołem zapasowym i trójkątem ostrzegawczym włącznie. Czyli przyjmijmy sytuację, że auto przeznaczone do zezłomowania stoi sobie już jakiś czas i małolaty dorywają się do niego i wybijają wszystkie szyby, lampy i kradną koła. Kiedy chcemy zezłomować auto, to musimy zamontować koła, wszystkie szyby i wszystkie lampy.
Dopuszcza się brak listewek, znaczków i dorbnicy w postaci niektórych przełączników
  
 
Cytat:
2005-07-03 00:05:40, goldrs pisze:
Nie wszystkim się uda sięi zostac w nowym systemie, ale ci którzy maja zostac to zostana i napewną bedo ci zrzeszeni w forum recaklingu. Oni tą ustawe kupi.. , ups konsultowali tworzyli!!! Maczał w tym palce sławetny Sebastian Florek Big Brata. A jest ich ok 130. Sens ustawy to weiliminowac konkurencje i zarabiac kokosy.



to chuja a nie zarobią, a wraki znów wrócą na ulice, na chodniki, jak to miało miejsce kilka lat temu

  
 
Teraz autentycznie jedyny sposób, to sprzedać auto Wiesławowi Bagiennemu, albo pociąć i zgłosić kradzież.
  
 
Cytat:
2005-07-03 00:09:11, Wujek-Kajtek pisze:
Dodam, że w aucie muszą znajdować się wszystkie elementy z jakimi wyjechał z fabryki z kołem zapasowym i trójkątem ostrzegawczym włącznie. Czyli przyjmijmy sytuację, że auto przeznaczone do zezłomowania stoi sobie już jakiś czas i małolaty dorywają się do niego i wybijają wszystkie szyby, lampy i kradną koła. Kiedy chcemy zezłomować auto, to musimy zamontować koła, wszystkie szyby i wszystkie lampy. Dopuszcza się brak listewek, znaczków i dorbnicy w postaci niektórych przełączników

tak biedna będzie policja -wzrośnie liczba dziwnych kradzieży wraków- potworna niewykrywalność popsuje statystykę !
  
 
Cytat:
2005-07-03 00:10:46, LifeGuard pisze:
to chuja a nie zarobią, a wraki znów wrócą na ulice, na chodniki, jak to miało miejsce kilka lat temu



Zapominasz o obowiązkowym OC
  
 
Cytat:
2005-07-03 00:15:03, goldrs pisze:
Zapominasz o obowiązkowym OC


Dlatego stanie się tak jak pisze automatic

Ehh zapomniałem dodać...W całej unii są wprowadzane przepisy dotyczące wyposażenia miejsc złomowania pojazdów, ale wszystkie panśtwa unii oprócz PL mają to zrobić w terminie (i tu napiszę to dużymi i pogrubionymi, żeby nikt nie myślał że sie pomyliłem):
DO 2016 ROKU !!! !!! !!! TAK 2016 !!! !!! !!!
Poza tym nie ma w większości tych państw takiego przepisu, że auto musi być kompletne!!!


[ wiadomość edytowana przez: Wujek-Kajtek dnia 2005-07-03 00:19:18 ]
  
 
Cytat:
2005-07-03 00:13:06, automatic pisze:
tak biedna będzie policja -wzrośnie liczba dziwnych kradzieży wraków- potworna niewykrywalność popsuje statystykę !



jesli ta ustawa wejdzie w życie to narobi to wiecej złego niz dobrego, ale to bedzie nie pierwszy raz, jak wyleją dziecko z kapielą...
  
 
Cytat:
2005-07-03 00:15:03, goldrs pisze:
Zapominasz o obowiązkowym OC



koleś idzie do ubezpieczalni i mówi że rozwiązuje umowe bo przenosi sie do innej... i nic nie robi
  
 
Cytat:
2005-07-02 23:57:00, goldrs pisze:
To was zasmuce, nie tylko masa się liczy ale tez czego brakuje w samochodzie. Wykaz tych elementów, których brak jest niedopuszczalny , wydało ministerstwo jako rozporządzenie.Sam beton w miejsce silnika nie wystarczy.


Masz jakieś namiary gdzie to mozna przeczytać?
  
 
Cytat:
2005-07-03 00:17:52, LifeGuard pisze:
koleś idzie do ubezpieczalni i mówi że rozwiązuje umowe bo przenosi sie do innej... i nic nie robi


A fundusz gwarancyjny sprawdza gdzie po rozwiązaniu umowy został ten pojazd ubezpieczony Czyli powodzenia z takim mykiem
  
 
Cytat:
2005-07-03 00:19:41, Grzech pisze:
Masz jakieś namiary gdzie to mozna przeczytać?


Idź Grzechu na pierwszy lepszy złom i zapytaj właściciela
  
 
Cytat:
2005-07-03 00:20:45, Wujek-Kajtek pisze:
A fundusz gwarancyjny sprawdza gdzie po rozwiązaniu umowy został ten pojazd ubezpieczony Czyli powodzenia z takim mykiem



a koleś potem zeznaje jako świadek Koronny w procesie Krakowiaka i mogą mu naskoczyć bo pan X nie istnieje
  
 
czyli poprostu jedziemy do lasu, wycinamy numery nadwozia naszego samochodu (nam nie potrzebnego już) i idziemy na policje zgłosić kradzież....
...i w zasadzie my juz mamy kłopot z głowy.

(teraz za nasze podatki auto bedzie: raz szukane przez Policje, dwa inne służby zajmą sie wywiezieniem wraku z lasu do....gdzie tam sobie ustawodawcy życzą....)

Ale wymyślili...
  
 
jednak warto było wziąć dwa dni urlopu by odprawić w ostatnią drogę jednego poloneza
 
 
Cytat:
2005-07-03 00:15:56, Wujek-Kajtek pisze:
Dlatego stanie się tak jak pisze automatic Ehh zapomniałem dodać...W całej unii są wprowadzane przepisy dotyczące wyposażenia miejsc złomowania pojazdów, ale wszystkie panśtwa unii oprócz PL mają to zrobić w terminie (i tu napiszę to dużymi i pogrubionymi, żeby nikt nie myślał że sie pomyliłem): DO 2016 ROKU !!! !!! !!! TAK 2016 !!! !!! !!! Poza tym nie ma w większości tych państw takiego przepisu, że auto musi być kompletne!!! [ wiadomość edytowana przez: Wujek-Kajtek dnia 2005-07-03 00:19:18 ]


Ja bym się wcale nie zdziwił, jakby się okazało potem, ze my też mogliśmy do 2016 roku, tylko tzw. rząd zwietrzył okazję zrobienia jeszcze jednego interesu. To tak jak z tymi strzałkami na sygnalizatorach - trąbili, że musimy je koniecznie wszystkie zmienić bo wchodzimy do Unii itd... A potem się okazało, że nic nie musieliśmy robić - ale firmy od sygnalizatorów zarobiły swoje co?
  
 
Cytat:
2005-07-03 00:21:30, Wujek-Kajtek pisze:
Idź Grzechu na pierwszy lepszy złom i zapytaj właściciela


Ja nie chcę pytać właściciela. Ja chcę przeczytać rozporządzenie ministerstwa - może są tam jakieś jeszcze dodatkowe bzdury?
  
 
Ej no bez przesady z tymi kilogramami .
Koles oddal wczoraj malucha na szrot zanim to zrobil dogadal sie z szefem owego szrotu i przedstawil mu sprawe ze maluch nie jest na chodzie i jest niekompletny( pomimo iz byl ko0mpletny i byl na chodzie) wlasciciel szrotu stwierdzil ze kompeltny czy nie moze go wziasc za swistek o wyrejestrowaniu. maluch ktory wczesniej byl na chodzie trafil na szrot bez skrzyni biegow i kilku pierdol i problem byl z glowy .. Ja uwazam ze wszystko jest do dogadania . Wypadlem moze troszke z watku ale szczerze mowiac nie wiem o jakiego rodzaju punktach recyklingu mowicie bo na szrocie nigdy nie widzialem wagi a na auto zlomach zajmujacych sie rozbiorka poprostu na zlom a nie na czesci do odzysku wiem ze nie bylo mozliwosci by otrzymac za pojazd kase co jedynie trzeba bylo doplacic za to ze wogole go wezma i ze ktos bedzie rozbieral . co do zwyklych skupow zlomu to mysle ze srednio oplaca sie wywozic samochod chyba ze naprawde chce sie go pozbyc bo cena 13-20 gr za 1kg to niezbyt satysfakcjonujaca cena ale jedyne czego trzeba sie pozbyc to oc i plastikow i innych podobnych rzeczy .
  
 
Kolega Karlo ma trochę racji - tzn. jakich kretyńskich przepisów by u nas nie wprowadzili to i tak "nasz narodowy duch kombinatora" znajdzie na nie patent.
  
 
trzeba pamietac w tym kraju jest tak ze kombinuje kazdy i czegokolwiek bys nie zrobil bedzie i tak zawsze zle ale nie ma sie co oszukiwac tak jest z jednej strony lepiej bo sory ale jesli ja mam znosic mojego sasdiada z podworka ktory trzyma na przed blokiem 3 warburgi + przyczepka ( z tego 2 warburgi i przyczepka nie uzywane nigdy ) zawalajac tym samym 3 najlepsze miejsca parkingowe to stwierdzam ze jestem bardzo zadowolony z tego przepisu co wszedl bo jeszcze palant niedlugo pewnie rozebral by te warburgi a sterte maneli w rzeczywistosci niepotrzebnych ulozyl by na kupce na srodku podworka bo zawalil juz wszystkie mozliwe miejsca jak strych piwnica itp .. a tajk bedzie sie musial rozliczyc co do kilograma swojego smietniska ktore poki co stoji jeszcze w kaplecie .

a druga sprawa jest to ze robi sie w tym kraju wszystko by usunac stare samochody a w szczegolnosci polska motoryzacje czemu tez sie nie dziwie bo 3/4 tych wlasnie samochodow jest tanie i jest kupowane na zasadzie jezdzioc dopoki sie nie rozpadnie przez co te 3/4 wyglada strasznie .

[ wiadomość edytowana przez: karlo dnia 2005-07-03 03:58:13 ]