MotoNews.plWitaj w MotoNews.pl | zaloguj się  
Motoryzacja bliżej Ciebie 
Samochody, motoryzacja, opinie

Abarth  Alfa Romeo  Aston Martin  Audi  Bentley  BMW  Bugatti  Cadillac  Chevrolet  Chrysler  Citroen  Dacia  Dodge  Ferrari  Fiat  Ford
Honda  Hyundai  Infiniti  Jaguar  Jeep  Kia  Lamborghini  Lancia  Land Rover  Lexus  Lotus  Maserati  Mazda  McLaren  Mercedes-Benz  Mini
Mitsubishi  Nissan  Opel  Pagani  Peugeot  Porsche  Renault  Seat  Skoda  Smart  SsangYong  Subaru  Suzuki  Toyota  Volkswagen  Volvo
Volkswagen

 oferty nowych samochodówlista dealerówdane technicznezdjęcia modelu
dodaj ogłoszeniewyświetl ogłoszeniaoceń ten modelwyświetl oceny modelu

Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »


4.38
 

Volkswagen » Charakterystyka modelu Phaeton


VW Phaeton '2002VW Phaeton '2002VW Phaeton '2002VW Phaeton '2002

Phaeton to auto klasy wyższej, największa i najdroższa limuzyna wprowadzona na rynek przez Volkswagena w 2002 roku. Występuje tylko w wersji czterodrzwiowej, do wyboru są dwa rozstawy kół. Do cech charakterystycznych Phaetona należą, luksusowe wnętrze, z klimatyzacją ustawianą indywidualnie dla każdego pasażera, stały napęd na cztery koła i świecąca tablica rejestracyjna. Na płycie podłogowej wykorzystywanej w tym modelu oparty jest także Bentley Continental GT i Flying Spur.
Ze względu na ekskluzywny charakter tego samochodu, jego produkcja jest raczej skromna, codziennie schodzi z taśmy zaledwie 26 pojazdów.
 

Volkswagen Phaeton - Fotogalerie


Zdjęcia Volkswagen

 

Volkswagen Phaeton - Wiadomości


 Nowy Volkswagen Phaeton oficjalnie!
Nowy Volkswagen Phaeton oficjalnie!   23.04.2010 Podczas salonu samochodowego w Pekinie Volkswagen oficjalnie zaprezentował swój odświeżony okręt flagowy - model Phaeton. Podstawowa wersja Phaetona mierzy 5 metrów 6 centymetrów długości. Model z większym rozstawem osi jest dłuższy ...  »
 Volkswagen Phaeton - reaktywacja
Volkswagen Phaeton - reaktywacja   14.04.2010 Ekskluzywny Volkswagen Phaeton zadebiutował na rynku w 2002 roku zdobywając wiele pozytywnych opinii, co jednak nie miało odzwierciedlenia w sprzedaży. Teraz, koncern przygotował nową wersję flagowej limuzyny, która ma szansę zagrozić konkurencji.  »
 Premiery Volkswagena na Paryskim Salonie
Premiery Volkswagena na Paryskim Salonie   07.10.2008 Pięcioma światowymi premierami i jedną premierą publiczną Volkswagen prezentuje interesujące spektrum technologii i trendów stylistycznych. Najistotniejszym punktem obecności VW na targach jest światowa premiera kolejnego Golfa GTI ...  »
 Popełniliśmy wiele błędów z Phaetonem
Popełniliśmy wiele błędów z Phaetonem   20.02.2008 Takie słowa padły z ust Stefana Jacoby-CEO Volkswagena USA w wywiadzie udzielonym Automotive News. Dlatego koncern dokładnie przeanalizował błędy i następna generacja luksusowej limuzyny z logo Volkswagena ma być pod każdym względem lepsza.  »
 Volkswagen Phaeton także jako coupe-cabrio!
Volkswagen Phaeton także jako coupe-cabrio!   20.07.2007 Reprezentacyjna limuzyna Volkswagena sprzedawana pod nazwą Phaeton przy okazji ostatniego salonu w Genewie przeszła pierwszy i zarazem ostatni lifting przed zmianą modelu. W Wolfsburgu już podjęto decyzje o przygotowaniu następcy Phaetona...  »
 Volkswagen przedstawia Phaetona
Volkswagen przedstawia Phaetona   18.08.2003 Pod adresem www.phaeton.pl pojawił się serwis w całości poświęcony Phaetonowi, nowej limuzynie Volkswagena. Jest to jedyne miejsce w polskiej sieci, w którym tak dokładnie można się przyjrzeć temu modelowi ...  »
 ADR - Automatyczna kontrola odległości i prędkości
ADR - Automatyczna kontrola odległości i prędkości   13.11.2002 Innowacyjny układ automatycznej regulacji odległości (ADR) obserwuje przy pomocy radaru znajdujące się przed Phaetonem pojazdy i samodzielnie utrzymuje pożądaną odległość ...  »
 Phaeton zachwyca dynamicznym wyglądem
Phaeton zachwyca dynamicznym wyglądem   01.08.2002 Długi na 5,06 metra, szeroki na 1,90 metra i wysoki na 1,45 metra Phaeton w momencie wprowadzenia na rynek oferowany jest z dwoma mocnymi silnikami benzynowymi. Równolegle do Phaetona W12 debiutuje Phaeton V6 ...  »
 Luksusowy Volkswagen Phaeton
Luksusowy Volkswagen Phaeton   10.01.2002 Podczas uroczystego otwarcia Szklanej Manufaktury Volkswagena w Dreźnie ujawniono nazwę limuzyny klasy wyższej, która właśnie w tym niezwykłym miejscu będzie produkowana. Luksusowa limuzyna, określana dotychczas mianem D1 ...  »
 VW D1 - limuzyna klasy luksusowej
VW D1 - limuzyna klasy luksusowej   03.11.2001 Już przy pierwszym spojrzeniu na projekt limuzyny, nazywanej tymczasowo D1, widać wyraźnie iż stanowi on kontynuacje jasnej i charakterystycznej linii stylistycznej marki VW ...  »
strona głównaredakcjaforum samochodowekontakt z namireklama

Copyright © 1999-2014 MotoNews.pl
Warunki korzystania z serwisu