MotoNews.plWitaj w MotoNews.pl | zaloguj się  
Motoryzacja bliżej Ciebie 
Samochody, motoryzacja, opinie
Volkswagen

 oferty nowych samochodówlista dealerówdane technicznezdjęcia modelu
dodaj ogłoszeniewyświetl ogłoszeniaoceń ten modelwyświetl oceny modelu

Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »


4.38
 

Volkswagen » Charakterystyka modelu Phaeton


VW Phaeton '2002VW Phaeton '2002VW Phaeton '2002VW Phaeton '2002

Phaeton to auto klasy wyższej, największa i najdroższa limuzyna wprowadzona na rynek przez Volkswagena w 2002 roku. Występuje tylko w wersji czterodrzwiowej, do wyboru są dwa rozstawy kół. Do cech charakterystycznych Phaetona należą, luksusowe wnętrze, z klimatyzacją ustawianą indywidualnie dla każdego pasażera, stały napęd na cztery koła i świecąca tablica rejestracyjna. Na płycie podłogowej wykorzystywanej w tym modelu oparty jest także Bentley Continental GT i Flying Spur.
Ze względu na ekskluzywny charakter tego samochodu, jego produkcja jest raczej skromna, codziennie schodzi z taśmy zaledwie 26 pojazdów.
 

Volkswagen Phaeton - Fotogalerie


Zdjęcia Volkswagen

 

Volkswagen Phaeton - Wiadomości


 Nowy Volkswagen Phaeton oficjalnie!
Nowy Volkswagen Phaeton oficjalnie!   23.04.2010 Podczas salonu samochodowego w Pekinie Volkswagen oficjalnie zaprezentował swój odświeżony okręt flagowy - model Phaeton. Podstawowa wersja Phaetona mierzy 5 metrów 6 centymetrów długości. Model z większym rozstawem osi jest dłuższy ...  »
 Volkswagen Phaeton - reaktywacja
Volkswagen Phaeton - reaktywacja   14.04.2010 Ekskluzywny Volkswagen Phaeton zadebiutował na rynku w 2002 roku zdobywając wiele pozytywnych opinii, co jednak nie miało odzwierciedlenia w sprzedaży. Teraz, koncern przygotował nową wersję flagowej limuzyny, która ma szansę zagrozić konkurencji.  »
 Premiery Volkswagena na Paryskim Salonie
Premiery Volkswagena na Paryskim Salonie   07.10.2008 Pięcioma światowymi premierami i jedną premierą publiczną Volkswagen prezentuje interesujące spektrum technologii i trendów stylistycznych. Najistotniejszym punktem obecności VW na targach jest światowa premiera kolejnego Golfa GTI ...  »
 Popełniliśmy wiele błędów z Phaetonem
Popełniliśmy wiele błędów z Phaetonem   20.02.2008 Takie słowa padły z ust Stefana Jacoby-CEO Volkswagena USA w wywiadzie udzielonym Automotive News. Dlatego koncern dokładnie przeanalizował błędy i następna generacja luksusowej limuzyny z logo Volkswagena ma być pod każdym względem lepsza.  »
 Volkswagen Phaeton także jako coupe-cabrio!
Volkswagen Phaeton także jako coupe-cabrio!   20.07.2007 Reprezentacyjna limuzyna Volkswagena sprzedawana pod nazwą Phaeton przy okazji ostatniego salonu w Genewie przeszła pierwszy i zarazem ostatni lifting przed zmianą modelu. W Wolfsburgu już podjęto decyzje o przygotowaniu następcy Phaetona...  »
 Volkswagen przedstawia Phaetona
Volkswagen przedstawia Phaetona   18.08.2003 Pod adresem www.phaeton.pl pojawił się serwis w całości poświęcony Phaetonowi, nowej limuzynie Volkswagena. Jest to jedyne miejsce w polskiej sieci, w którym tak dokładnie można się przyjrzeć temu modelowi ...  »
 ADR - Automatyczna kontrola odległości i prędkości
ADR - Automatyczna kontrola odległości i prędkości   13.11.2002 Innowacyjny układ automatycznej regulacji odległości (ADR) obserwuje przy pomocy radaru znajdujące się przed Phaetonem pojazdy i samodzielnie utrzymuje pożądaną odległość ...  »
 Phaeton zachwyca dynamicznym wyglądem
Phaeton zachwyca dynamicznym wyglądem   01.08.2002 Długi na 5,06 metra, szeroki na 1,90 metra i wysoki na 1,45 metra Phaeton w momencie wprowadzenia na rynek oferowany jest z dwoma mocnymi silnikami benzynowymi. Równolegle do Phaetona W12 debiutuje Phaeton V6 ...  »
 Luksusowy Volkswagen Phaeton
Luksusowy Volkswagen Phaeton   10.01.2002 Podczas uroczystego otwarcia Szklanej Manufaktury Volkswagena w Dreźnie ujawniono nazwę limuzyny klasy wyższej, która właśnie w tym niezwykłym miejscu będzie produkowana. Luksusowa limuzyna, określana dotychczas mianem D1 ...  »
 VW D1 - limuzyna klasy luksusowej
VW D1 - limuzyna klasy luksusowej   03.11.2001 Już przy pierwszym spojrzeniu na projekt limuzyny, nazywanej tymczasowo D1, widać wyraźnie iż stanowi on kontynuacje jasnej i charakterystycznej linii stylistycznej marki VW ...  »
strona głównaredakcjaforum samochodoweregulaminreklama

Copyright © 1999-2015 MotoNews.pl
Regulamin i warunki korzystania z serwisu