Szrot - skarbiec kierowców

Szrot - skarbiec kierowców - Samochody15.12.2016 Polacy to specjaliści w dziedzinie starych aut. Często jeździmy starszymi pojazdami ze względu na ich niższy koszt zakupu oraz eksploatacji. Co jednak zrobić, gdy nasz wiekowy samochód zaczyna szwankować i potrzebne są części zamienne?

Z ratunkiem przychodzą szroty. Czym są i co właściwie można tam kupić?

Polacy to specjaliści w dziedzinie starych aut. Często jeździmy starszymi pojazdami ze względu na ich niższy koszt zakupu oraz eksploatacji. Co jednak zrobić, gdy nasz wiekowy samochód zaczyna szwankować i potrzebne są części zamienne? Z ratunkiem przychodzą szroty. Czym są i co właściwie można tam kupić?

Skarbnica części

Szrot samochodowy to specyficzny rodzaj firmy, która zajmuje się skupowaniem zepsutych lub powypadkowych aut. Zazwyczaj szroty kupują samochody każdej marki. Bez znaczenia jest również wiek, ilość przejechanych kilometrów oraz kompletność wyposażenia. Istotne jest tylko to, żeby osoba, która sprzedaje samochód była jego prawowitym właścicielem. Jeżeli to się zgadza, szrot najczęściej jest zainteresowany transakcją.

Po co właściwie szrotom wraki aut?

Jest to bardzo pomysłowy biznes, który zakłada, że zanim dany pojazd zostanie zezłomowany, należy na nim zarobić tyle, ile tylko się da. Oznacza to, że samochód jest rozbierany na części pierwsze, a wszystko, co nie jest zepsute i nadaje się do sprzedaży, zostaje wystawione na sprzedaż. Może się wydawać, że szrot samochodowy to łatwe i przyjemne przedsięwzięcie, ale tak naprawdę to dosyć ciężki kawałek chleba. Rozbiórka aut nie należy bowiem do najłatwiejszych zajęć. Powinny je wykonywać osoby znające się na motoryzacji oraz budowie maszyn.

Szrot

Co można kupić na szrocie?

Szroty przede wszystkim oferują sprzedaż tanich części zamiennych do samochodów wszystkich marek. Tylko tam możliwe jest dokupienie do auta małego elementu konstrukcyjnego, który odpadł lub się ułamał. W normalnych warunkach właściciel auta byłby skazany na oficjalny i drogi serwis. Bywa też tak, że samochód jest na tyle stary, że części zamienne nie są już produkowane i szrot okazuje się jedynym wyjściem.

Kto korzysta z usług szrotów samochodowych?

Najczęściej są to osoby posiadające starsze samochody, do których ciężko znaleźć części zamienne lub są one bardzo drogie. Szrot w takim wypadku jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ można na nim znaleźć wszystko, od malutkich śrubek, dedykowanych konkretnemu modelowi auta, po całe silniki. Drugą grupę klientów, którzy często odwiedzają szroty samochodowe, stanowią miłośnicy zabytkowych aut. Tylko w ten sposób są oni w stanie zdobyć części do samochodu, nie rujnując przy tym swojego budżetu.

Brak części? Jest ratunek

Bez szrotów właściciele samochodów (nieważne czy zabytkowych, czy kilkuletnich) mieliby bardzo duży problem. Firmy takie jak np. MamAuto http://www.mamauto.pl/ udowadniają, że nie jesteśmy skazani na drogie oryginalne części zamienne. Wystarczy tylko zadzwonić, by szybko uzyskać informacje na temat dostępności potrzebnego komponentu. To prostsze niż mogłoby się wydawać. Po co płacić za nowe części skoro można w dużo niższej cenie mieć takie same, tyle że używane? Odpowiedź jest prosta.