Oszczędzaj i zyskuj jednocześnie

Oszczędzaj i zyskuj jednocześnie28.12.2016
Koniec roku podatkowego w większości firm to czas przygotowywania sprawozdań i poszukiwania sposobów na optymalizację kosztów prowadzonej działalności. Przedsiębiorcy najczęściej decydują się na inwestycje w środki trwałe takie jak samochody czy też maszyny i urządzenia.

Przedsiębiorcy w dużej mierze finansują swoje inwestycje dzięki zewnętrznemu wsparciu. Warto tu zaznaczyć, iż najpopularniejszym narzędziem nie jest kredyt bankowy (48,2% wskazań), lecz leasing. Przy jego pomocy swoje inwestycje finansuje ponad połowa małych i średnich przedsiębiorców – 50,2 proc. Firmy najczęściej sięgają po leasing operacyjny.

Dlaczego leasing operacyjny?

Korzyści podatkowe, minimum formalności przy podpisywaniu umowy, szybka decyzja leasingowa i indywidualne podejście do każdego klienta – to kilka najważniejszych zalet zewnętrznego finansowania za pomocą leasingu. Gdy większość instytucji finansowych stawia przedsiębiorcom wysokie wymagania, leasing pozostaje jedną z łatwiejszych form zdobycia środków.

Pozyskanie finansowania za pośrednictwem leasingu jest łatwiejsze, niż uzyskanie ich w ramach kredytu. Firmy leasingowe przez cały okres umowy leasingu operacyjnego pozostają właścicielami sprzętu, dlatego też stosują prostsze i bardziej przejrzyste procedury udzielenia finansowania. Leasingodawca nie wprowadza klauzul przewłaszczenia, ani nie wymaga skomplikowanych zabezpieczeń, przez co decyzja leasingowa jest szybsza.

Wybierając odpowiedni rodzaj umowy leasingowej, przedsiębiorca może kształtować poziom zobowiązań podatkowych swojej firmy. I tak w przypadku leasingu operacyjnego, miesięczne raty oraz opłaty wstępne wchodzić będą w skład kosztów podatkowych przedsiębiorcy.

Leasing operacyjny

Pomoc fachowców

Każda umowa leasingowa dopasowana jest do indywidualnych potrzeb klientów. Dużą rolę odgrywa tu wsparcie i pomoc specjalistów. Dzięki współpracy z dostawcami firmy leasingowe są w stanie dostarczyć klientom pakiety dodatkowych usług związanych z leasingowanym sprzętem, m.in. ubezpieczenia, pakiety assistance czy też karty paliwowe, często niedostępne poza ofertą leasingu.

Procedura leasingowa w pigułce

  • Wybór przedmiotu leasingu. Przedsiębiorcy najczęściej decydują się na zakup samochodów osobowych. Nie ma w tym nic dziwnego- auto jest niezbędnym narzędziem w każdym przedsiębiorstwie.
    Statystyki EFL Service wskazują na to, iż w 2015 r największą popularnością cieszyły się zapytania na auta używane w wieku od 2007r.
  • Kontakt online lub telefoniczny ze specjalistami z Biurem Obsługi Klienta (BOK) / Wypełnienie zapytania ofertowego oraz wniosku leasingowego.
  • Umowy leasingowe powinny być "uszyte na miarę". W praktyce oznacza to, że każda umowa leasingowa powinna być dopasowana do potrzeb wykazywanych przez firmę, np. ustalenie wysokości wpłaty początkowej/ wykupu przedmiotu/ czasu trwania umowy.
  • Kontakt z doradcą, przygotowanie oferty i określenie parametrów umowy.
  • Podpisanie umowy leasingu.

Jak dokonać prawidłowego wyboru?

Wybór firmy leasingowej, z której usług chcemy skorzystać, jest tak samo ważną decyzją jak wybór rodzaju leasingu czy też określenie warunków umowy.

  • Bezpieczeństwo inwestycji

    Przy wyborze firmy leasingowej należy sprawdzić jak przedstawia się jej kondycja finansowa oraz na jakiej pozycji w rankingach, bądź zestawieniach firm leasingowych się plasuje. Chcąc upewnić się co do wiarygodności danej firmy, wskazane jest pozyskanie informacji na temat doświadczenia, jakie posiada ona w finansowaniu inwestycji, którą chcemy zrealizować. Jeśli firma przoduje w prowadzeniu działalności leasingowej oraz cieszy się zaufaniem swoich klientów, można spodziewać się, że wykona swoje usługi na najwyższym poziomie. Dodatkowymi informacjami dla zainteresowanych mogą być również dane o zabezpieczeniu bankowym firmy oraz informacje na temat współpracy z firmami ubezpieczeniowymi. Potwierdzą one wiarygodność firmy oraz pomogą w wyborze tej odpowiedniej dla naszych potrzeb.

  • Finansowanie w EFL

    EFL jako jedna z nielicznych firm leasingowych prezentuje na stronie portalu www.AUTOEFL.pl katalog pojazdów oraz wykaz urządzeń zarówno nowych jak i używanych. Dzięki rozbudowanej wyszukiwarce każdy z odwiedzających stronę może za pomocą wyszukiwarki skonfigurować parametry interesującego go auta i w ciągu 24 godzin bezpłatnie otrzyma ofertę finansowania wybranego pojazdu.

Źródło: AutoEFL