Gadżety samochodowe, które ułatwią Ci życie

Gadżety samochodowe, które ułatwią Ci życie - Samochody17.02.2017 Im starsi się stajemy, tym większymi jesteśmy specjalistami od ułatwiania sobie życia. I odkrywamy kolejne praktyczne akcesoria, które mogą nam w tym pomóc. Na przykład podczas prowadzenia samochodu. Oto kilka przydatnych gadżetów, które ułatwią nam życie w trakcie jazdy autem.

Zestaw głośnomówiący

Za rozmawianie przez telefon trzymany w dłoni podczas jazdy samochodem można dostać mandat. Nie wspominając o tym, że może to zagrozić bezpieczeństwu osób znajdujących się w aucie. Ale można tego uniknąć, inwestując w zestaw głośnomówiący. Na rynku jest ogromny wybór takich zestawów – część z nich oferuje dodatkowe funkcje, takie jak redukcja szumu i echa, wbudowany moduł GPS czy możliwość słuchania muzyki z telefonu, niektóre aktywują się samoczynnie po wejściu do samochodu. Nowoczesne auta (znajdź je tutaj: https://motomi.pl) często mają wbudowane radia i mikrofony, które umożliwiają korzystanie z nich jak z zestawu głośnomówiącego.

Transmiter FM

Jeśli jeździsz starszym samochodem, zainstalowane w nim radio może pozwolić na słuchanie muzyki jedynie z płyt CD, a czasem nawet tylko z kaset magnetofonowych. Na szczęście istnieją transmitery FM, które umożliwiają przesyłanie dźwięku za pomocą fal radiowych z jednego urządzenia do drugiego. Wystarczy podłączyć do transmitera nośnik muzyki (np. pendrive, kartę pamięci lub smartfon), a następnie podłączyć radio i ustawić je na odpowiednią częstotliwość. W zależności od wybranego modelu transmiter FM pozwala nie tylko na słuchanie muzyki, ale także na odbieranie telefonu i słuchanie rozmowy w głośnikach samochodowych, słuchanie komunikatów nawigacyjnych itp.

Gadżety ułatwiające życie kierowcy

Uchwyt na kubek

W niektórych, zwłaszcza starszych samochodach nie ma fabrycznego uchwytu na kubek. A część z nas wie, że jechanie z kubkiem z gorącym napojem na kolanach może skończyć się bardzo boleśnie. Na szczęście istnieją uniwersalne uchwyty, które wystarczy wczepić w kratkę wentylatora lub zaczepić o boczne drzwi na wysokości szyby. Kiedy akurat ich nie potrzebujemy, chowamy do schowka lub bagażnika – wygodnie!

Mata masująca

Kierowcy, którzy dużo czasu spędzają w pojazdach, często narzekają na ból pleców. Nie wszystkie fotele mają odpowiednią regulację, która pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb. Warto więc skusić się na zakup maty masującej. Wystarczy podłączyć ją do gniazda zapalniczki, by rozpoczął się dobroczynny masaż wibracyjny. Większość z dostępnych na rynku mat ma regulację tempa pracy oraz różnorodne programy masaży. Część dodatkowo daje możliwość grzania – to świetny patent zwłaszcza zimą, jeśli w Twoim samochodzie nie ma podgrzewanych foteli.

Lodówka

Wyjazd na piknik? Albo zakupy z dala od domu? Lodówki turystyczne przydają się w wielu sytuacjach. Zwłaszcza takie, które można wpiąć w gniazdo zapalniczki samochodowej, by działały przez cały czas. To proste rozwiązanie pozwala nie tylko na dłuższe zachowanie świeżości przewożonych produktów, ale także oszczędza miejsce w lodówce, ponieważ nie trzeba trzymać w niej elementów chłodzących.

Wieszaki

Jedziesz na oficjalne spotkanie i nie chcesz pognieść swojego stroju? Rzucony na tylne siedzenie może łatwo się zdefasonować. O wiele lepiej wydać kilka lub kilkadziesiąt złotych na specjalny wieszak wpinany w zagłówek siedzenia. To drobne udogodnienie na pewno ułatwi życie wielu osobom, które żyją w biegu i nie chcą wozić ze sobą żelazka.

Organizery

Bałagan w bagażniku? Zna to chyba każdy kierowca. Część decyduje się na zakup składanych plastikowych skrzynek, w których zmieści się troszkę gadżetów, a po złożeniu nie zajmują dużo miejsca. Inną możliwością są materiałowe organizery z przegródkami, które również można złożyć, kiedy z nich nie korzystamy. Dzięki sporej liczbie przegródek (często też z możliwością personalizacji) pozwalają na łatwiejsze posegregowanie drobiazgów, które ze sobą wozimy.

To tylko kilka przykładów przydatnych gadżetów ułatwiających życie kierowcy i pasażerom oraz sprawiających, że jeżdżenie autem jest jeszcze przyjemniejsze. Jeśli znasz jakieś inne ciekawe rozwiązania, chętnie je poznamy!